.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Nie Lip 18, 2010 5:12 pm
Sygnatury
Autor Wiadomość
Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 12:14 am   Sygnatury

W związku z zaistniałą dyskusją nt. podpisów pod postami padła propozycja ze strony rj (którą popieram), aby usunąć sygnaturki. Trudno określić co można w takim miejscu umieścić, a co nie. Dlatego łatwiej i najprościej będzie całkowita rezygnacja z korzystania z podpisów pod postami. Co o tym myślicie?

danius14 

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:54 am   

Zgadzam się... Skończą się zbędne przeprychanki słowne itd ... :P

KY 
Moderator

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:24 am   

Hmm, wydaje mi się, ze zakaz ten nic nie zmieni pod względem poziomu niektórych dyskusji, co najwyżej można próbować konkretniej zaznaczyć w regulaminie czego nie wolno, ale tak czy inaczej do spięć będzie dochodziło tak długo jak długo użytkownicy nie zrozumieją, ze istnieją inne punkty widzenia niż własny i niekoniecznie są one gorsze od mojego. Do wszystkich to piszę :)

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 2:42 pm   Re: Sygnatury

Ja uważam, że takie rozwiązanie sprawy to pójście po najkrótszej linii oporu. Nie załatwi to wiele bez jasnego zaznaczenia w czym konkretnie leży problem i to dość duży zresztą.
Na forum obowiązuje regulamin, to on powinien zawierać nasze lokalne prawo i na jego podstawie powinny być podejmowane decyzje. Ten przypadek nie jest pierwszym, kiedy decyzje podjęto nie na jego podstawie, czyli wbrew regulaminowi. Nie chodzi tu o fakty - czy drzewa da się pielęgnować czy nie, czy będzie korek w tunelu, czy nie, a także czy uda nam się zrealizować zamierzone inwestycje na podstawie dostępnych informacji. Tutaj możemy się kłócić, udowadniać swoje racje i przytaczać konkretne i namacalne argumenty.
Czy jednak w ogóle niektórzy rozumieją, gdzie jest granica, pomiędzy tym, co jest faktem, a tym, co jest sferą własnego światopoglądu i czego nie można nijaką drogą narzucać, bo np. "ja uważam, że to jest moralnie naganne, więc zlikwiduj podpis"? Płakać można, ale cieszyć się nie, śmiać się z Iksińskiego można, bo żyje, a z Ygrekowskiego nie, bo umarł.

Możemy zapisać w regulaminie, że sygnatury nie mogą zawierać treści światopoglądowych.

I tutaj powinna się wg mnie skupić uwaga rj-ta, bo co z tego, że sygnaturki zlikwidujemy, skoro dyskusje w sferze światopoglądowej będą się toczyć dalej. A obecnie się tworzy taka forumowa milicja obyczajowa, albo bojówki kościelne "stop deprawacji moralności forum" wraz z misją narzucania "synu, źle czynisz, nam się to nie podoba".

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:07 pm   

Ja jestem za pozostawieniem podpisów - jak widać mnie się przydają, sam ich używam do ulubionych wątków :D

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 8:43 am   

Kranik007 napisał/a:
Co o tym myślicie?
Najgorsza bzdura, jaką czytałem. Pilnować, czy podpis nie jest za duży i czy nie łamie prawa i tyle. Ucinanie podpisu tylko za to, że jest niezgodny z czyimś światopoglądem czy też jest "niepolityczny" nie jest dobrym kierunkiem zmian. Powiem więcej, jest to beznadziejne zmiatanie sprawy pod dywan.
I mówię to, jako osoba, która nie korzysta z sygnaturek.
danius14 napisał/a:
Skończą się zbędne przeprychanki słowne itd
Mam wrażenie, że wręcz przeciwnie.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 2:14 pm   

No znowu kolejny ostatnio raz, kiedy się zgodzę z Wolfchenem :D Od tego jest demokracja, aby w sferze publicznej funkcjonowało wiele światopoglądów i wiele idei. To wymusza tolerancję odmienności od utartych schematów na osobach, które mają z jej tolerowaniem zasadnicze problemy. A stwierdzenia, aby cenzurować tytuły piosenek, to w zasadzie to samo, jak prezydent Zielonej Góry obcinający członek rzeźbie, bo jeszcze ktoś zobaczy. Tylko jeszcze należy zauważyć, że ta piosenka przeszła już cenzurę 30 lat temu i była emitowana w telewizji, co nasuwa także wniosek o tym, jakimi kryteriami tu na forum się kierują niektórzy w zakresie dbałości o obyczajowość. Toż np. "Baśń o trzech braciach i królewnie" Fredry zostałaby w takim wypadku spalona na stosie.

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 5:15 pm   Re: Sygnatury

Kranik007 napisał/a:
Co o tym myślicie?

Myślę, że to nie niepoważne, argumenty wyżej.

Jimoch 

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 7:17 pm   

Mój skromny głos - jestem za wolnością światopoglądową.

dybal 

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 9:51 pm   

Zgadzam się z Wolfchenem w 100%

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 10:01 pm   

Widzę, że znaczna część naszego forum ma do czynienia z cywilizowanym światem, a rozwiązywaniem problemu nie jest zamiatanie go pod dywan i cenzura :)

danius14 

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 11:13 pm   

A szczerze owszem niech będą te sygnaturki tylko nie rozumiem... nasze forum nie jest jakkolwiek polityczne... więc po co poprzez sygnaturki robione są "bitwy na klaty" kto lepszą da piosenkę o szefach partii, kandydatach na prezydentów? Dziecinada z deka.

rj 
Site Admin

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 5:12 pm   

Po wnikliwej analizie sytuacji i rozważeniu głosów za i przeciw postanawiam, że sygnatury zostają. Przekonuje mnie w 95% argument 'PsychoMantisa'.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi