.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pojemność stadionu przy ulicy Struga

Jaką pojemność powinien mieć nowy stadion piłkarski przy ulicy Struga?
15-19 tys.
72%
 72%  [ 16 ]
20-26 tys.
27%
 27%  [ 6 ]
27-32 tys.
0%
 0%  [ 0 ]
Więcej...
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:00 pm   

:shock: Skoro stadion o 3-4 tysiące większy od planowanego to megalomania to dlaczego założyłeś że 16-20 tys. jest przejawem zdrowego rozsądku? Możesz to logicznie wytłumaczyć? Mam wrażenie że sam sobie zaprzeczasz...

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:30 pm   

Ja pierdziele... 16 tys to wymóg UEFA, by na stadionie możne było organizować imprezy wyższej rangi, więc tyle po prostu wypada zrobić budując nowy obiekt. Natomiast 20 tys to moim zdaniem wersja maksimum, chociaż i tak wątpię, czy zapełni się to częściej niż raz na kilka lat. Podstawą jednak jest wciąż 16000 i licząc od tej wielkości 23000 to już zwiększenie pojemności o prawie połowę. Zrozumiał? ;-)

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:41 pm   

KY napisał/a:
Ja pierdziele... 16 tys to wymóg UEFA, by na stadionie możne było organizować imprezy wyższej rangi

Ok, z tym się zgadzam...
KY napisał/a:
Natomiast 20 tys to moim zdaniem wersja maksimum

20 tysięcy to powiększenie o 25% a w poprzednim poście napisałeś że 20-50% to megalomania. Nie uważasz że zaprzeczasz sam sobie skoro 16-20 tys. to prawidłowa pojemność wg. Ciebie? Zrozumiał? ;-)

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 1:18 pm   

mr.green napisał/a:

20 tysięcy to powiększenie o 25% a w poprzednim poście napisałeś że 20-50% to megalomania.

20-50% licząc od moich szacunków - min 16, max 20 tys, tzn 16000+50% lub 20000+20%.
mr.green napisał/a:
Nie uważasz że zaprzeczasz sam sobie skoro 16-20 tys. to prawidłowa pojemność wg. Ciebie?

Nie.

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 2:42 pm   

KY napisał/a:
20-50% licząc od moich szacunków

Mistrzu, nie od "moich szacunków" tylko wyraźnie napisałeś "od wielkości początkowej" która wynosi 16 tysięcy bo taki, póki co, miasto chce wybudować stadion. Następnie podałeś, jako odpowiedni, przedział (16-20 tysięcy), który wg. Ciebie w żadnym razie nie ma znamion "megalomanii". We wcześniejszych postach napisałeś że 20-50% wzrost to przesada i zarzuciłeś mi w/w megalomanię. Dla Twojej wiadomości, stadion 20 tysięczny który nomen omen zaakceptowałeś to wzrost o 25% a więc zmieściłeś się w swoim przedziale pt. "megalomania". Także chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi ewentualnie próbujesz zmieniać fakty... Ponawiam pytanie - o co Ci chodzi?
Pomijając to wszystko, wyraźnie masz wypaczone poczucie wielkości o którym chyba nie zdajesz sobie sprawy. Do tego ta Twoja małostkowość po prostu mnie zadziwia...

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 3:15 pm   

mr.green napisał/a:

Mistrzu, nie od "moich szacunków" tylko wyraźnie napisałeś "od wielkości początkowej" która wynosi 16 tysięcy bo taki, póki co, miasto chce wybudować stadion.

Wielkość początkowa w moim mniemaniu to 16-20000.
Cytat:
Następnie podałeś, jako odpowiedni, przedział (16-20 tysięcy), który wg. Ciebie w żadnym razie nie ma znamion "megalomanii".

Zgadza się.
mr.green napisał/a:
We wcześniejszych postach napisałeś że 20-50% wzrost to przesada i zarzuciłeś mi w/w megalomanię

Wzrost ten liczyłem od wartości skrajnych przedziału wielkości, który podałem wcześniej tzn, 16+50%=20+20%? Zrozumiałeś wreszcie, czy mam to rozrysować?
mr.green napisał/a:
Dla Twojej wiadomości, stadion 20 tysięczny który nomen omen zaakceptowałeś to wzrost o 25% a więc zmieściłeś się w swoim przedziale pt. "megalomania".

Więc może jaśniej, skoro nie dotarło: Megalomański stadion to taki ponad 20000, gdyż w mojej opinii tyle osób nigdy nie przyjdzie na mecz Radomiaka.
mr.green napisał/a:
Także chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi ewentualnie próbujesz zmieniać fakty... Ponawiam pytanie - o co Ci chodzi?

O to, żeby nie wpaść w błoto :)
Cytat:
Pomijając to wszystko, wyraźnie masz wypaczone poczucie wielkości o którym chyba nie zdajesz sobie sprawy. Do tego ta Twoja małostkowość po prostu mnie zadziwia...

To sie nazywa racjonalizm :)

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 4:10 pm   

mr.green napisał/a:
Czy Ty nie masz nic innego do roboty niż sprzeczanie się ze mną o śmieszne 3-4 tysiące?

Ja widzę, że Ty się tutaj ze wszystkimi sprzeczasz o "śmieszne 3-4 tysiące", nie na odwrót. Nie masz nic lepszego do roboty?

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 5:46 pm   

KY napisał/a:
Wzrost ten liczyłem od wartości skrajnych przedziału wielkości, który podałem wcześniej tzn, 16+50%=20+20%? Zrozumiałeś wreszcie, czy mam to rozrysować?

Masz wyraźną tendencję do komplikowania życia. Gmatwasz i przeinaczasz, jak widać w Twoim przypadku, proste z pozoru treści. Nijak ma się powyższe wytłumaczenie (mało logiczne i pozbawione sensu) do cytatu Twojego autorstwa który pozwoliłem sobie przytoczyć raz jeszcze:
KY napisał/a:
Jak na moje różnica 3-8 tysięcy to nie jest śmieszna wartość, lecz ~20-50% pojemności początkowej, więc tak, to jest megalomania.

KY napisał/a:
Megalomański stadion to taki ponad 20000

Czyli rozumiem że 20 jest OK a 21 to już nie?

KY napisał/a:
To sie nazywa racjonalizm :)

Boże, chroń nas przed racjonalizmem w stylu KY ;-)

carewicz napisał/a:
Ja widzę, że Ty się tutaj ze wszystkimi sprzeczasz o "śmieszne 3-4 tysiące", nie na odwrót. Nie masz nic lepszego do roboty?

Dziwne... Kiedy tylko KY gubi się w tym co mówi albo ma niewiele do powiedzenia to zawsze carewicz idzie mu z pomocą. Może dasz mu się wytłumaczyć zamiast szukać zaczepki...

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 5:52 pm   

mr.green napisał/a:
A ja bym zrobił w ten sposób, ze zaprojektowany byłby na 20 tysięcy, przy czym bym etapował - najpierw na 10.000, potem z opcją rozbudowy do 16.000, a na końcu do 20.000. Nie ma się co oszukiwać, na mecz Radomiaka nie przyjdzie 20.000 osób. Co najwyżej kilka tysięcy.

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 5:57 pm   

mr.green napisał/a:
Masz wyraźną tendencję do komplikowania życia. Gmatwasz i przeinaczasz, jak widać w Twoim przypadku, proste z pozoru treści. Nijak ma się powyższe wytłumaczenie (mało logiczne i pozbawione sensu) do cytatu Twojego autorstwa który pozwoliłem sobie przytoczyć raz jeszcze:

Widzisz, są dwie możliwości, albo piszący wyraża się niejasno, albo ten kto czyta jest ciemny...
mr.green napisał/a:

Tak, nawet 20001 już nie.
mr.green napisał/a:

Dziwne... Kiedy tylko KY gubi się w tym co mówi albo ma niewiele do powiedzenia to zawsze carewicz idzie mu z pomocą. Może dasz mu się wytłumaczyć zamiast szukać zaczepki...

Hmm. A dlaczego ten kto się z Tobą nie zgadza to zawsze osoba, która ma niewiele do powiedzenia lubi gubi się w tym co mówi? Czy to nie jest czasami argumentacja pozamerytoryczna, do stosowania której nie chcesz się przyznać?

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 6:12 pm   

KY napisał/a:
Widzisz, są dwie możliwości, albo piszący wyraża się niejasno, albo ten kto czyta jest ciemny...

W takim razie oświeć "ciemnego" człowieka... ;-)

KY napisał/a:
Hmm. A dlaczego ten kto się z Tobą nie zgadza to zawsze osoba, która ma niewiele do powiedzenia lubi gubi się w tym co mówi?

Bo nie potrafisz jasno i logicznie odpowiedzieć na pytanie które najwyraźniej sprawia Ci kłopot.

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 6:50 pm   

mr.green napisał/a:

W takim razie oświeć "ciemnego" człowieka... ;-)

Usiłuję...
mr.green napisał/a:

Bo nie potrafisz jasno i logicznie odpowiedzieć na pytanie które najwyraźniej sprawia Ci kłopot.

Odpowiadam, ale niestety szukasz dziury w całym, najwyraźniej nie potrafiąc uświadomić sobie, że są jeszcze inne racje niż Twojsza ;-)

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 7:17 pm   

KY napisał/a:
Usiłuję...

W takim razie może ktoś kto czyta ten temat mi wytłumaczy o co chodziło KY , skoro autor ma problemy z logicznym wytłumaczeniem...? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. ;-)
KY napisał/a:
Odpowiadam, ale niestety szukasz dziury w całym,(...)

Z kolei Ty te dziury uparcie tworzysz a potem nie potrafisz z nich wybrnąć.
KY napisał/a:
(...) najwyraźniej nie potrafiąc uświadomić sobie, że są jeszcze inne racje niż Twojsza ;-)

Przyjąłem Twoje zdanie do wiadomości ale argumentacja do mnie nie przemawia...

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 7:34 pm   

mr.green napisał/a:

Przyjąłem Twoje zdanie do wiadomości ale argumentacja do mnie nie przemawia...

Skoro nie przyjmujesz do wiadomości faktu, że 24 jest większe od liczb z zakresu (16,20) o 20-50% to już nie mój problem lecz Twoich nauczycieli matematyki...

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 8:14 pm   

KY napisał/a:
Skoro nie przyjmujesz do wiadomości faktu, że 23 jest większe od liczb z zakresu (16,20) o 20-50% to już nie mój problem lecz Twoich nauczycieli matematyki...

Mistrzu, 23000 to więcej od 16000 o 44% zaś od 20000 o 15%, więc licz dokładnie skoro czepiasz się szczegółów. Poza tym, z Twojej odpowiedzi poniżej wynika że 20-50% liczyłeś od pojemności początkowej którą jest przyjęte 16000 a nie jakiegoś zakresu (16-20). A wiec... gdy do 16 tys. dodamy 25% więcej wychodzi nam 20 tysięcy (Z jednej strony przedział procentowy wzrostu 20-50% jest wg. Ciebie megalomanią a z drugiej popierasz 20000 tysięcy mimo że to wzrost o 25%.

KY napisał/a:
Jak na moje różnica 3-8 tysięcy to nie jest śmieszna wartość, lecz ~20-50% pojemności początkowej, więc tak, to jest megalomania.

Odpowiedz do tematu