.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pojemność stadionu przy ulicy Struga

Jaką pojemność powinien mieć nowy stadion piłkarski przy ulicy Struga?
15-19 tys.
72%
 72%  [ 16 ]
20-26 tys.
27%
 27%  [ 6 ]
27-32 tys.
0%
 0%  [ 0 ]
Więcej...
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
mr.green 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 9:15 am   

KY napisał/a:
Aha, czyli kompetentni w wypowiadaniu się na temat stadionu są tylko aktywni kibice? Ciekawa opinia, nie powiem...

Ale niestety prawdziwa...

KY 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 10:55 am   

mr.green napisał/a:

Ale niestety prawdziwa...

W takim razie nich kibice za własne pieniądze wybudują sobie nawet drugą Maracanę na Struga, a od państwowych pieniędzy z podatków nie-kibiców proszę sie odczepić.

mr.green 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 12:51 pm   

Wiesz, trudno będzie się odczepić bo prezydent i 3/4 rady miejskiej popiera budowę stadionu z pieniędzy podatników (również bezwzględnych przeciwników inicjatyw sportowych) Także, tak czy siak dorzucisz się do tego interesu... :mrgreen:

KY 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 12:57 pm   

Przecież nie mam żadnego ale w związku z budową stadionu na miarę naszych potrzeb, takiego na 16-20 tys widzów. Stanowcze nie mówię tylko megalomanii.

Miro 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:23 pm   

Prosta zasada: jak się inwestuje w piłkę, to są wyniki. Jak są wyniki, to zainteresowanie większe.
Zbudujmy stadion na 10 tys. i w miarę potrzeb dorobimy resztę. Przecież projekt stadionu może być "elastyczny". Budowanie "molocha" w obecnej chwili jest głupotą.

mr.green 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:51 pm   

KY napisał/a:
Stanowcze nie mówię tylko megalomanii.

A Ty znowu swoje... normalnie niereformowalny.
KY napisał/a:
Przecież nie mam żadnego ale w związku z budową stadionu na miarę naszych potrzeb, takiego na 16-20 tys widzów.

No dobra, przedstawiłeś swój punkt widzenia czyli 16-20 tysięcy... Ja powiedziałem 23 tysiące. Czy Ty nie masz nic innego do roboty niż sprzeczanie się ze mną o śmieszne 3-4 tysiące? Wytłumacz mi, jak to jest że 16-20 to normalny "rozmiar" a już 23 to wg. Ciebie "moloch"(?!)? Mogę wiedzieć o co Ci chodzi?
Miro napisał/a:
Prosta zasada: jak się inwestuje w piłkę, to są wyniki. Jak są wyniki, to zainteresowanie większe.

KY, napisz to sobie na kartce, opraw w ramki i powieś nad łóżkiem... Może to pomoże ;-)
Miro napisał/a:
Zbudujmy stadion na 10 tys. i w miarę potrzeb dorobimy resztę. Przecież projekt stadionu może być "elastyczny".

Może coś w tym jest jednak trudno mi uwierzyć że nasza kochana władza jeszcze kiedyś wróci do tematu rozbudowy obiektu... Osobiście wyznaję zasadę, że jak już coś robisz to rób to jak najlepiej i nie korzystaj z żadnych półśrodków. Ale Twoja opcja i tak zostanie zrealizowana ponieważ nowy stadion powstanie na bazie istniejącego i chyba konieczne będzie rozłożenie budowy na etapy.
Ostatnio zmieniony przez mr.green Pią Mar 19, 2010 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mr.green 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:53 pm   

Cytat:
Budowanie "molocha" w obecnej chwili jest głupotą.

Ale nikt tu, oprócz KY, nie ma zamiaru budować molocha. Proszę nie powielaj Jego głupoty... ;-)

Miro 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 2:42 pm   

mr.green napisał/a:
Cytat:
Budowanie "molocha" w obecnej chwili jest głupotą.

Ale nikt tu, oprócz KY, nie ma zamiaru budować molocha. Proszę nie powielaj Jego głupoty... ;-)

Nie przesadzaj. :thd
Tak jak napisałem wcześniej, projekt powinien być "elastyczny". Jakie zapotrzebowanie, taki stadion + 20% rezerwy. Wiadomo, że przy budowie trybun koszty wzrastają propocjonalnie do ich wysokości (pierwszy rząd-1zł, dziesiąty-10zł) ;-) . Architektów mamy zdolnych, więc dajmy im pole do popisu.

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 3:19 pm   

mr.green napisał/a:
Ale czy osoba która nie lubi sportu jest w stanie zrozumieć potrzeby kibica, klubu lub miasta? Z całym szacunkiem dla takich ludzi ale zdecydowanie NIE!
Moim zdaniem miasto nie powinno finansować budowy stadionu jakiegokolwiek klubu (chyba, że jest tylko jeden). Stadiony klubowe powinien finansować klub z kasy własnej lub sponsora, a nie miasto z kieszeni podatnika.
mr.green napisał/a:
i powiem Ci szczerze, jakoś nie przypominam sobie burd na stadionie.
Widać nie chcialeś widzieć tego, co działo się wokół... Radiowozy za każdym autobusem darmo nie jeżdżą.
mr.green napisał/a:
Jednak musisz wiedzieć że podobne obiekty nie są w Niemczech tak powszechne jak piłkarskie.
Bo ich stać na budowanie obiektów dedykowanych.
Miro napisał/a:
Zbudujmy stadion na 10 tys. i w miarę potrzeb dorobimy resztę.
Otóż to.
mr.green napisał/a:
Ja powiedziałem 23 tysiące.
To jakieś 11% mieszkańców miasta. Oszalałeś? Po co budować coś, co będzie świeciło pustkami?

KY 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 8:29 pm   

Świat się zmienia, zgadzam się z Wolfchenem. :thr)

mr.green 

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 8:13 am   

Wolfchen napisał/a:
Moim zdaniem miasto nie powinno finansować budowy stadionu jakiegokolwiek klubu

Ale to chyba nic złego że miasto sfinansuje inwestycję. Na całym świecie podobne praktyki są dość popularne.
Wolfchen napisał/a:
Stadiony klubowe powinien finansować klub z kasy własnej lub sponsora, a nie miasto z kieszeni podatnika.

Na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić tylko najbogatsze kluby. W temacie o centrum na Struga podałem konkretny przykład takiego finansowania czyli Arsenal Londyn. Wątpię czy jakikolwiek klub w polskiej ekstraklasie stać na takie coś... Tym bardziej Radomiak nie udźwignie kosztów budowy.
Wolfchen napisał/a:
Widać nie chcialeś widzieć tego, co działo się wokół... Radiowozy za każdym autobusem darmo nie jeżdżą.

To były działania prewencyjne... Na samym stadionie, nawet w meczach podwyższonego ryzyka, był względny spokój.
Wolfchen napisał/a:
Bo ich stać na budowanie obiektów dedykowanych.

Mało kogo stać na nowiuśki obiekt... Większość opiera się na kredytach również te w Niemczech. Po to wymyślono partnerstwo publiczno-prywatne aby do minimum ograniczyć wydatki i przyszłe koszty utrzymania. Nie chcę się powtarzać ale podobną metodą budowano nowy stadion Arsenalu, z tym jednak wyjątkiem że w Londynie kredyt zaciągnął klub a nie miasto. Dzięki sprzedaży udziałów w tej inwestycji, Arsenalowi zwróciło się część kosztów które poniósł i zadłużenie nie wygląda już tak "kosmicznie"...
Wg. mnie taką drogę powinno wybrać też nasze miasto bo jeśli nie, skończymy jak Kielce...
Wolfchen napisał/a:
To jakieś 11% mieszkańców miasta. Oszalałeś? Po co budować coś, co będzie świeciło pustkami?

Jak to mówi mój ulubiony dziennikarz sportowy, "w tym szaleństwie jest metoda" ;-)
Coś w tym jest! Jeżeli chcesz zrobić na czymś dobry interes to ryzyko musisz wliczyć w koszty... A wracając do tematu, 11% to nie jest wcale tak dużo! Znam przypadki miast w Europie, o których chyba już wspominałem, gdzie na mecze przychodzi nawet ponad 100% mieszkańców! A skąd takie wyniki? To proste... Oprócz mieszkańców miasteczka (jakieś 25-30 tysięcy) na mecze przyjeżdżają także kibice z całego regionu. Biorąc pod uwagę region radomski, deficyt imprez na przyzwoitym poziomie i popularność piłki nożnej w Polsce, jestem pewny że zapełnienie 23 tysięcznego stadionu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Także Wasze obawy uważam za bezzasadne...
KY napisał/a:
Świat się zmienia

No tak, świat się rozwija, ewoluuje... Szkoda że nie każdy człowiek podąża tym samym torem... ;-)

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 2:43 pm   

mr.green napisał/a:
Ale to chyba nic złego że miasto sfinansuje inwestycję
Jest sporo złego. M. in. to, ze faworyzowany jest jeden klub kosztem drugiego.
I jeśli o mnie chodzi, to ja bym wolał, zeby za te pieniądze miasto wybudowało porządne zaplecza sportowe dla szkół.
mr.green napisał/a:
Wątpię czy jakikolwiek klub w polskiej ekstraklasie stać na takie coś... Tym bardziej Radomiak nie udźwignie kosztów budowy.
Więc trzeba na łóżko polowe kupować koc, a nie kołdrę z jedwabną poszewką...
mr.green napisał/a:
To były działania prewencyjne...
Wybite szyby na przystanku czy w autobusie, wyrwane kasowniki też pewnie uznasz za działania prewencyjne? :roll:
mr.green napisał/a:
Wg. mnie taką drogę powinno wybrać też nasze miasto bo jeśli nie, skończymy jak Kielce...
Wystarczy obiekt na 10 - 15 tysięcy ludzi. A i tak na początku należy zacząć na jednym sektorze na 5 tysięcy, z opcją dobudowania kolejnych.
mr.green napisał/a:
Znam przypadki miast w Europie, o których chyba już wspominałem, gdzie na mecze przychodzi nawet ponad 100% mieszkańców!
Proszę o przykłady polskich miast i najlepiej klubów stosownej ligi, lub max jeden poziom wyżej.
mr.green napisał/a:
Także Wasze obawy uważam za bezzasadne...
A ja Twoją sportową megalomanię uważam za hiperbolizację...

mr.green 

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 6:56 pm   

Wolfchen napisał/a:
Jest sporo złego. M. in. to, ze faworyzowany jest jeden klub kosztem drugiego.

Doprawdy? Z tego co wiem, wiosną, na Narutowicza rusza budowa stadionu lekkoatletycznego z boiskiem do piłki nożnej i wszelkimi wymogami UEFA. Także gdzie te faworyzowanie Radomiaka? Może miałeś na myśli inny klub... ;-) ?
Wolfchen napisał/a:
ja bym wolał, zeby za te pieniądze miasto wybudowało porządne zaplecza sportowe dla szkół.

Ale przecież miasto sukcesywnie poprawia szkolne obiekty sportowe. Mówią Ci coś boiska wielofunkcyjne Orlik?
Wolfchen napisał/a:
Więc trzeba na łóżko polowe kupować koc, a nie kołdrę z jedwabną poszewką...

Gdyby nasi przodkowie tak samo kombinowali to nadal żylibyśmy w epoce kamienia łupanego.
Wolfchen napisał/a:
Wybite szyby na przystanku czy w autobusie, wyrwane kasowniki też pewnie uznasz za działania prewencyjne? :roll:

Wielokrotnie po meczu korzystałem z komunikacji publicznej i jakoś nie zauważyłem wybitej szyby albo wyrwanego kasownika... Równie dobrze, do podobnych przypadków może dojść w dni kiedy nie ma żadnego meczu. I co, z tego powodu mam nie wsiadać w ogóle do autobusu?
Wolfchen napisał/a:
Proszę o przykłady polskich miast i najlepiej klubów stosownej ligi, lub max jeden poziom wyżej.

W Polsce dopiero uczymy się profesjonalnego zarządzania stadionami, klubami i całą infrastrukturą sportową, dlatego też podanie polskiego przykładu i wszelkie wzorowanie się na nim, nie najmniejszego sensu. Póki co na dobrej drodze ku zachodnim standardom jest Lech Poznań...
Poza tym, chyba lepiej jest wzorować się na lepszych i bardziej doświadczanych klubach zachodnich niż patrzeć na "własne podwórko" i nabierać złych nawyków. Uczmy się mądrości a nie głupoty! Nie uważasz...?
Wolfchen napisał/a:
A ja Twoją sportową megalomanię uważam za hiperbolizację...

I my z Twoim nastawieniem mamy się, jako miasto, liczyć w Polsce...? Chyba nie w tym życiu :| Jeżeli władza przejmie Waszą mentalność co najwyżej powalczymy o względnie dobrą pozycję w regionie radomskim ale i na tym polu sukcesów nie wróżę. Powoli rozumiem dlaczego zabrano nam województwo... Oj durnyś narodzie, durny... ;-)

mr.green 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 9:21 am   

KY, pozwolisz że raz jeszcze nawiąże do Twojej wypowiedzi... Mam nadzieję że tym razem się ustosunkujesz.

KY napisał/a:
Przecież nie mam żadnego ale w związku z budową stadionu na miarę naszych potrzeb, takiego na 16-20 tys widzów. Stanowcze nie mówię tylko megalomanii.

No dobra, przedstawiłeś swój punkt widzenia czyli 16-20 tysięcy... Ja powiedziałem 23 tysiące. Czy Ty nie masz nic innego do roboty niż sprzeczanie się ze mną o śmieszne 3-4 tysiące? Wytłumacz mi, jak to jest że 16-20 to normalny "rozmiar" a już 23 to wg. Ciebie "moloch"(?!)? Mogę wiedzieć o co Ci chodzi?

KY 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:47 am   

Jak na moje różnica 3-8 tysięcy to nie jest śmieszna wartość, lecz ~20-50% pojemności początkowej, więc tak, to jest megalomania.

Odpowiedz do tematu