.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porządki na forum
Autor Wiadomość
Gladzior 
Moderator

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 1:46 pm   Porządki na forum

Co prawda takie tematy są modne wiosną, ale myślę, że i teraz warto takie przeprowadzić.

Ostatnio zauważyłem na forum troszkę syfu. Przykładem niech będzie temat, który podniosłem w tym dziale.

Na samym początku usunąłbym wszystkie tematy, które są tak właściwie linkami do innych tematów czyli tzw. "przenośniki". To nie wygląda dobrze, a do tego forum jest na tyle przejrzyste, że można wszystko intuicyjnie znaleźć.

Ogólnie to jeśli rj, zrobiłbyś mnie moderatorem całego forum, to w ciągu 40 min przejrzałbym forum i zrobił porządek, potem funkcję byś zdjął.

rj 
Site Admin

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 7:16 pm   

mówisz i masz :)

wieczor 
Junior Admin

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 8:09 pm   

Po części masz rację. Ale z drugiej strony patrząc na Twój avatar to trochę się ich boję :roll:

Ale tak na serio to piszmy większe ilości tematów. Bo tak to na przykład robi się straszny bałagan. Patrząc na temat poświęcony rewitalizacji miasta kazimierzowskiego:
http://inwestycje.radom.p...topic.php?t=104
W dziale 5 tematów, z czego jeden zapchany jak 150. Można przecież to podzielić, np. po ulicach.

Tematu komunikacji miejskiej już lepiej nie będę komentował. Wojuję tam już trochę w tym tygodniu z tym bałaganem i końca nie widać...

Od razu wniosek na przyszłość: Zakładajmy więcej tematów i trzymajmy się tematu.

gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 8:56 pm   

wieczor napisał/a:
Po części masz rację. Ale z drugiej strony patrząc na Twój avatar to trochę się ich boję :roll:

Ale tak na serio to piszmy większe ilości tematów. Bo tak to na przykład robi się straszny bałagan. Patrząc na temat poświęcony rewitalizacji miasta kazimierzowskiego:
http://inwestycje.radom.p...topic.php?t=104
W dziale 5 tematów, z czego jeden zapchany jak 150. Można przecież to podzielić, np. po ulicach.

Tematu komunikacji miejskiej już lepiej nie będę komentował. Wojuję tam już trochę w tym tygodniu z tym bałaganem i końca nie widać...

Od razu wniosek na przyszłość: Zakładajmy więcej tematów i trzymajmy się tematu.

Karol w przypadku "REWITALIZACJA MIASTA KAZIMIERZOWSKIEGO" temat dotyczy budowy nowych i remontów istniejących kamienic. W większości użytkownicy trzymają się tematu, choć zdarzały się przypadki wklajania tam np postów dotyczących remontu uliczek mimo że istnieje stworzony dla tego typu inwestycji temat. Jestem przeciwny zakładania "tysiąca" wątku na dany temat bo właśnie wtedy robi się największy bałagan. Powinniśmy tworzyć tematy całościowe w szerokim tego słowa znaczeniu. Oprócz wątku o rewitalizacji świetnym przykładem jest tu wątek o remoncie ulic w ramach programu wymiany sieci wodno kanalizacyjnej. Idąc Twoim tokiem myślenia musielibyśmy tworzyć osobne wątki dla remontu Wałowej, Malczewskiego, Reja itd.
Zauważyłem że rozpocząłeś "wdrażać" swoją opcję w życie, zakładając wątek o PKP IC i pominięciu Radomia i Kielc. Przecież istnieje już wątek o IC założony po tym jak dowiedzieliśmy się o planach likwidacji połączeń. Nie możemy się tak rozdrabniać. Moim zdaniem część wątków powinna mieć bardziej luźne nazwy abyśmy mogli wrzucać tam różne informacje, w tym przypadku o planach IC.

redoxygene
Gość
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:21 pm   

Popieram Grzeska w wiekszej czesci, Karola w mniejszej. Nie mozemy robic tak, zeby bylo jak w Kielcach - 5 stron watkow, z czego tematy same w sobie sie po czesci dubluja i 10 minut mi schodzi na szukaniu odpowiedniego. Z drugiej strony watek o komunikacji miejskiej to poklosie tego, jak byl umieszczony w forum razem z drogami. Stad tez nalezy z dosc duza rozwaga podchodzic do zakladania nowych tematow. A gladzior niech robi porzadek tymczasem :)

Gladzior 
Moderator

Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 3:33 pm   

Ok, po robocie.

Pozmieniałem częśc nazw tematów na bardziej jasne, pousuwałem z nich literówki, poprawiłem, aby zaczynały się od wielkich liter(tutaj najbardziej grzeszył rj :P ).
Pousuwałem częśc nieaktualnych starych tematów, zdublowane tematy.
Podobnie wszystkie "przeniesiony".
Przykleiłem dwa tematy. "Małe inwestycje" w Inne i "Zapowiedzi..." w Nauka i Oświata.
Teraz myślę, że jest troszkę przejrzyściej, choc w najczęściej odwiedzanych działach forum zmiany mogą byc nie zauważalne, bo tam wszystko leci na świeżo.

rj 
Site Admin

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:02 pm   

Dobra robota!!
Myślę, że dostaniesz na stałe uprawnienia moderatora w wybranych podforach.

Gladzior 
Moderator

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 2:29 pm   

Dzięki :)

rj 
Site Admin

Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 8:30 pm   

uprawnienia już masz :)
życzę skuteczności w pilnowaniu porządku na forum :D

Odpowiedz do tematu