.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[IŁŻA] Renowacja wąskotorówki Iłża - Starachowice
Autor Wiadomość
wieczor 
Junior Admin

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 907
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 9:43 pm   [IŁŻA] Renowacja wąskotorówki Iłża - StarachowicePojedziemy wąskotorówką z Iłży do StarachowicRadni sejmiku Mazowsza przyznali ponad 340 tys. zł na rewitalizację zabytkowej linii Starachowickiej Kolei Dojazdowej na odcinku od Marcul do granic województwa

Uchwała o przyznaniu gminie Iłża tych pieniędzy to konsekwencja decyzji zarządu województwa mazowieckiego o włączeniu się w realizację projektu rewitalizacji zabytkowej linii starachowickiej kolejki wąskotorowej. Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Starachowicach, które od 2003 r. zarządza kolejką.

Obecnie wagoniki kursują na dwóch siedmiokilometrowych odcinkach: Starachowice - Lipie oraz Iłża - Marcule. Tę drugą trasę uruchomiono dopiero w maju ub.r. po trwających trzy lata pracach. Zaangażowali się w nie przedstawiciele gminy Iłża, wolontariusze i leśnicy. Dzięki tej współpracy podróżni w czasie postoju w Marculach mogą zwiedzić urządzone tam przez leśników w Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule arboretum. Obie linie cieszą się ogromnym powodzeniem turystów, zwłaszcza że w przeważającej części biegną przez las, a w pociągu na odcinku Starachowice - Lipie można przewozić rowery.

Pomiędzy tymi odcinkami wąskotorówki pozostaje pięć kilometrów kolejowej przepaści: przez lata zaniedbana i nieużywana linia padła łupem złodziei złomu, rozkradziono tory i podkłady. Teraz starostwo w Starachowicach chce odbudować torowisko i połączyć linię w całość, co pozwoliłoby uruchomić połączenia pomiędzy Starachowicami a Iłżą na trasie o długości 19 km.

Problemem jest sfinansowanie projektu, na całość prac potrzeba około 9 mln zł. Dodatkowy kłopot to podział administracyjny: linia wąskotorówki biegnie przez teren dwóch województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego, dlatego starostwu w Starachowicach zależało na zaangażowaniu w projekt obu samorządów. Po stronie Mazowsza odbudować trzeba nieco ponad 1,7 km torowiska. Prace będą w sumie kosztować niecałe 3 mln zł.

- Pozytywna decyzja władz województwa mazowieckiego otwiera nam drogę do starań o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przyznana Iłży dotacja i nasze 85 tys. zł będzie wkładem własnym gminy przy staraniu się o pieniądze unijne - mówi Krzysztof Niedopytalski ze Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Jak informuje, wniosek do RPO województwa mazowieckiego został złożony. Taki sam wniosek do RPO województwa świętokrzyskiego na odcinek od granic województwa do Lipia jest przygotowywany.

- Mamy już gotową dokumentację techniczną odbudowy torowiska. Jeżeli uda nam się dostać pieniądze, sądzę, że na początku przyszłego roku będziemy ogłaszać przetarg na wykonawcę prac - mówi Niedopytalski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
_________________
wieczór
A może samochód na gaz ziemny? CNG FORUM
Blog Bractwa Rowerowego
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 8:59 am   

Bardzo dobra wiadomość. Oczywiście w kraju jest wiele tego typu kolejek. Ja miałem okazję taką jechać z Gąsawy przez Biskupin do Wenecji, ale z tego co pamiętam prowadzi jeszcze dalej, do Rzymu. Dodam, że bliskie położenie Biskupina sprawia, że jest ona nieźle oblegana, ale tamta jedzie przede wszystkim przez pola (najlepiej jechać nią w lipcu, sierpniu).
_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
wieczor 
Junior Admin

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 907
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 10:27 am   

Ja czekam na otworzenie kolejki w Puszczy Kozienickiej, gdzie praktycznie cała trasa będzie przebiegać w lesie. Niestety może to potrwać dobre kilkanaście lat, o ile w ogóle uda się uruchomić tam kursowanie pociągów. Niestety wszystkie elementy kolejki na trasie zostały rozkradzione... Podziękujmy naszemu kochanemu społeczeństwu.
_________________
wieczór
A może samochód na gaz ziemny? CNG FORUM
Blog Bractwa Rowerowego
 
 
sueno_Kielce 

Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 41
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 11:38 am   


Odbudują tory i będzie połączenie Starachowic z Iłżą
jak
2009-08-18, ostatnia aktualizacja 2009-08-18 09:21

Jest szansa, że już w przyszłym roku odbudowany zostanie brakujący odcinek torów na trasie kolejki wąskotorowej ze Starachowic do Iłży. Stronę świętokrzyską mobilizuje do działania województwo mazowieckie.
Kolejka ze Starachowic do Iłży kursowała od 1950 roku, przewożono nią głównie rudę żelaza, drewno i wapno, a także pracowników do starachowickich zakładów. Przewozy pasażerskie zlikwidowano w 1986 roku, towarowe w połowie lat 90. Weekendowe przejazdy turystyczne uruchomiła pięć lat temu Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych, ale tylko na trasie Starachowice - Lipie. W ubiegłym roku kolejka zaczęła kursować także po stronie województwa mazowieckiego - z Iłży do Nadleśnictwa Marcule. Przywrócenie przejazdów na całym odcinku Iłża - Starachowice nie jest możliwe, ponieważ brakuje około 5 km torów - zniszczonych i rozkradzionych po zlikwidowaniu przewozów towarowych. O odbudowie tego odcinka mówiło się od wielu lat, ale niewiele z tego wynikało. Jest jednak szansa, że sprawa ruszy do przodu. To w dużej mierze zasługa władz miasta i powiatu w Iłży, które zapewniły sobie dofinansowanie ze środków unijnych i samorządu województwa mazowieckiego, w sumie 2,8 mln zł.

Po stronie świętokrzyskiej potrzeba do odbudowy torów 6,1 mln zł. Powiat starachowicki, który jest właścicielem wąskotorówki, może pozyskać 4,7 mln z funduszy unijnych. Potrzebuje jednak jeszcze 2,4 mln na tak zwany wkład własny i nie ma takich pieniędzy. - Prowadzimy rozmowy o pozyskanie półtora miliona z Ministerstwa Kultury, są na dobrej drodze - informuje Andrzej Pruś, rzecznik starachowickiego starostwa. Dodaje, że kolejne pół miliona obiecał przekazać marszałek województwa Adam Jarubas. - Będziemy się starali poszukać tych pieniędzy w przyszłorocznym budżecie. Zdajemy sobie sprawę, że powiat jest za biedny na taki wydatek, a szkoda byłoby stracić dofinansowania, jakie deklaruje Mazowsze - mówi marszałek Jarubas.

Zdaniem Prusia jest realna szansa, że do listopada przyszłego roku brakujący odcinek toru zostanie odbudowany. Do tego czasu kolejka kursować będzie jak do tej pory - na specjalne zamówienie i w sezonie turystycznym. W każdą niedzielę ze Starachowic do Lipia wyjeżdża o godz. 10.30, 13.30 i 17, a z Iłży do Marcul o godz. 11, 14 i 17.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
_________________
http://inwestycje.kielce.pl/forum http://www.czwartkowe.pl
 
 
redoxygene
Gość
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 1:10 pm   

Wreszcie:) Jeszcze tylko czekamy na zaangazowanie wojewodztwa w odbudowe Pionki - Garbatka p. Krolewskie Zrodla :)
 
 
klon200 

Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: RADOM
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 10:28 pm   

Remont torowisk Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na odcinku Starachowice - Lipie i Iłża - Marcule

Unieważnienie postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie prowadzone w trybie zapytania ofertowego pn.:'Remont torowisk Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na odcinku Starachowice - Lipie i Iłża - Marcule', gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W załączeniu Dokumentacja podstawowych czynności postępowania.
http://www.spstarachowice...0420_144757.pdf

źródło: http://www.spstarachowice....php?wiad=95486
 
 
klon200 

Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: RADOM
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 12:54 pm   

Iłżecka wąskotorówka szykuje się do sezonu

Gmina Iłża ogłosiła przetarg na remont kolejki wąskotorowej. Pracę obejmują wymianę 300 szt. podkładów na odcinku wskazanym przez zamawiającego. Dodajmy jednak, że chodzi o fragment Iłża – Marcule. Materiały niezbędne do remontu zostaną przekazane Wykonawcy przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Prace remontowe mają zostać wykonane do 28 kwietnia 2016 roku. Oferty w przetargu można składać do 31 marca 2016 roku. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena. Przypomnijmy, że odcinek Iłża –Marcule Nadleśnictwo jest jednym z dwóch obsługiwanych dziś przez Starachowicką Kolej Wąskotorową. Drugi czynny fragment to Starachowice –Lipie. Więcej o iłżeckiej wąskotorówce pisaliśmy w InfoRail.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/ilzeck...more_82900.html
 
 
klon200 

Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: RADOM
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 12:54 pm   

Iłża, dnia 01.04.2016r. IGP.2510.16.2016r.

ZAWIADOMIENIE

Gmina Iłża zawiadamia o wyniku przeprowadzonej propozycji cenowej na:

Remont kolejki wąskotorowej Iłża – Marcule polegający na wymianie 300 szt. podkładów, w wyznaczonym terminie wpłynęło 8 ofert:

1. „Meteor” Ewa Wieczorek, 44-190 Knurów, ul. Wzgórze 34, za cenę brutto 24 593,85zł;
2. Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „WAMAX” Janusz Kras, Waldemar Sławiński Spółka Jawna, ul. Poznańska 22, 66-400 Gorzów Wielkopolski, za cenę brutto 20 147,40 zł;
3. Zakład Usług Leśnych Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice, za cenę brutto 17 712,00 zł;
4. Biuro Usług Pożarniczych PREWENT mgr inż. Tomasz Golis, ul. Rejowska 45, 26-100 Skarżysko- Kamienna, za cenę brutto 23 308,50 zł;
5. Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe „SZYSZKO” Piotr Szyszko, ul. Główna 119, 26-110 Skarżysko-Kamienna, za cenę brutto 21 279,00 zł;
6. Działalność Usługowo Handlowa UNICOLL Artur Wiącek, ul. Ponurego 127g, 26-110 Skarżysko-Kamienna, za cenę brutto 19 987,50 zł;
7. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METALPOL, Chruszczobród, ul. Krzywa 3, 42-450 Łazy, za cenę brutto 29 520,00 zł;
8. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane „ARMEX” Sp. z o.o., ul. Gen. Stefana Grota – Roweckiego 187, 41-200 Sosnowiec, za cenę brutto 43 050,00 zł;

- w wyniku przeprowadzonej propozycji cenowej zdecydowano, że przedmiotowe zamówienie udzielone zostanie firmie: Zakład Usług Leśnych Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice, za cenę brutto 17 712,00 zł /słownie: Siedemnaście tysięcy siedemset dwanaście złotych 00/100/.


Otrzymują:
1. „Meteor” Ewa Wieczorek, 44-190 Knurów, ul. Wzgórze 34;
2. Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „WAMAX” Janusz Kras, Waldemar Sławiński Spółka Jawna, ul. Poznańska 22, 66-400 Gorzów Wielkopolski;
3. Zakład Usług Leśnych Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice;
4. Biuro Usług Pożarniczych PREWENT mgr inż. Tomasz Golis, ul. Rejowska 45, 26-100 Skarżysko- Kamienna;
5. Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe „SZYSZKO” Piotr Szyszko, ul. Główna 119, 26-110 Skarżysko-Kamienna;
6. Działalność Usługowo Handlowa UNICOLL Artur Wiącek, ul. Ponurego 127g, 26-110 Skarżysko-Kamienna;
7. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METALPOL, Chruszczobród, ul. Krzywa 3, 42-450 Łazy;
8. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane „ARMEX” Sp. z o.o., ul. Gen. Stefana Grota – Roweckiego 187, 41-200 Sosnowiec.


źródło: http://www.ilza.ornet.pl/...wiadomienie.doc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9