.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego na forum pisze tak mało osób?
Autor Wiadomość
lecho 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:59 pm   

redoxygene --> bo ty argumenty traktujesz wedlug swojej miary. Nigdy nie besztasz merytorycznie, zawsze uzywasz ad personam. Nie polemizujesz z czyimis argumentami, tylko je wysmiewasz. To NIE JEST dyskusja, to jest dokladnie to samo co dzieje sie na tych forach onetu, wyborczej itp, ktore wysmiewasz. Z tym, ze zamiast - za przeproszeniem - kurew i chujow - leca laicy, amatorzy, i takie tam. Ale mechanizm dziala dokladnie tak samo.

http://rahtid.wrzuta.pl/a...-_do_wiadomosci --> posluchaj i zmien stosunek do zycia na bardziej pozytywny, i bardziej otworz sie na to co sie do ciebie mowi. Pozdrawiam, i teraz to juz naprawde ostatni post z mojej strony, zycze milej dyskusji :)

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 4:04 pm   

Hmm, w takim razie sugerując się tytułem forum pomyliłem się co do targetu. Sądziłem, że nawet laik może wypowiedzieć się na każdy temat, zapytać, czegoś się dowiedzieć i nawet stwierdzić, że przez sympatię bądź jej brak jakiś pomysł mu się podoba jak nie - tak po prostu.

W takim razie jeśli mają się tutaj wypowiadać uber ludzie w tematyce to przede zaznaczcie w regulaminie, że plebejstwo nie ma prawa głosu. Wieczorowi, Gregoremu, KY i innym (wybaczcie, że nie wymieniam) dziękuję za dyskusję, wiele się od Was nauczyłem za co dziękuję. redoxygene nie nauczył mnie nic ukazując swoje wyrafinowane chamstwo - Tobie proponuje nauczyć się zachodnich standardów jeśli chodzi o prowadzenie dyskusji..

Poza tym loża ekspercka do dzisiaj mi nie odpisała co zrobić z bublem w postaci skrzyżowania Wierzbicka-Toruńska-Wjazdowa.

Pozdrawiam.

P.S. Do adminów: na forum brakuje opcji ignoruj posty danego użytkownika - bardzo przydatne narzędzie. Może dzięki niemu inny odważyli by się odezwać?
P.S.2. Jedna z opinii namawianych przeze mnie osób do czynnego udziału w forum: szkoda moich nerwów na walki z osobami które nie przyjmują cudzych pogladów uważając że: "moja racja jest mojsza niż Twojsza, bo moja racja jest najmojsza"

redoxygene
Gość
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 4:30 pm   

lecho napisał/a:
redoxygene --> bo ty argumenty traktujesz wedlug swojej miary. Nigdy nie besztasz merytorycznie, zawsze uzywasz ad personam.

Dajesz:P Czy argumentem ad personam jest to, ze nie umiesz czytac i rozumiec wrac z podanym przykladem?

Psycho_Mantis napisał/a:
Hmm, w takim razie sugerując się tytułem forum pomyliłem się co do targetu. Sądziłem, że nawet laik może wypowiedzieć się na każdy temat, zapytać, czegoś się dowiedzieć i nawet stwierdzić, że przez sympatię bądź jej brak jakiś pomysł mu się podoba jak nie - tak po prostu.

Tak po prostu zawsze mozesz zapytac i sie wypowiedziec, ale nie zaczynac sie klocic tu, gdzie pojecia o czyms nie masz.

Psycho_Mantis napisał/a:

Tobie proponuje nauczyć się zachodnich standardów jeśli chodzi o prowadzenie dyskusji..

Dziekuje, nie skorzystam. Nie ma sensu bawic sie w porpawnosc polityczna tu, gdzie jej byc nie powinnmo, a gdzie trzeba uzyc dosadnego stwierdzenia.

Psycho_Mantis napisał/a:

Poza tym loża ekspercka do dzisiaj mi nie odpisała co zrobić z bublem w postaci skrzyżowania Wierzbicka-Toruńska-Wjazdowa.

Zglos sie do gregorego, bo to jego glowny temat. Ja nie zajmuje sie rozwiazywaniem problemu korkow. Kazdy ma swoj temat, stad tez jak ktos uzna za stosowne to odpowie - popros tych, ktorzy zawsze wypowiadaja sie w tym temacie. Ja w swoim temacie zawsze odpowiadam, chyba, ze ktos mi wyskakuje z dwupasmowkami i parkingami w srodmiesciu.

Psycho_Mantis napisał/a:

P.S. Do adminów: na forum brakuje opcji ignoruj posty danego użytkownika - bardzo przydatne narzędzie. Może dzięki niemu inny odważyli by się odezwać?

I jej nie bedzie na cale szczescie, bo to przeczy idei forum. Takie wprowadzanie wlasnej cenzury, bo ktos mi sie nie podoba, to sobie poczytam watki, ktore sa zgodne z tym co mowie. Aczkolwiek moglbys poprosic o uruchomienie opcji zastepowania nickow. Moj zmienilbys pewnie na "forumowe chamidlo":D

Psycho_Mantis napisał/a:

P.S.2. Jedna z opinii namawianych przeze mnie osób do czynnego udziału w forum: szkoda moich nerwów na walki z osobami które nie przyjmują cudzych pogladów uważając że: "moja racja jest mojsza niż Twojsza, bo moja racja jest najmojsza"

Jeden z moich znajomych namawiany do wypowiadania sie na forum oswiadczyl, ze nie bedzie sie "babral w debilstwie". Tak dla rownowagi.

PS. Duzo osob mnie nie lubi, takze na zywo. Jakos mi nie jest przykro z tego powodu, bo mam znajomych hmm... na pewnym okreslonym poziomie:P

zoom 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 4:41 pm   

Cytat:
PS. Duzo osob mnie nie lubi, takze na zywo. Jakos mi nie jest przykro z tego powodu, bo mam znajomych hmm... na pewnym okreslonym poziomie:P

Czyli uważasz że osoby nielubiące Ciebie nie są na poziomie ?

danius14 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 5:35 pm   

Forum jest za mało zareklamowane. Ktoś powinien napisać do ED żeby zareklamowali nas jako serwis w którym można pogadać o każdej inwestycji w mieście. Naprawdę to by wiele dało.

redox <--- liczymy na wyjaśnienia ^^ (odnośnie znajomych na poziomie)

redoxygene
Gość
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:17 pm   

Przeciez nie napisalem, ze ci, ktorzy mnie nie lubia nie sa na poziomie:P Kazdy ma jakis swoj poziom, a ja pisalem, ze udalo mi sie dobrac niemala grupke znajomych na okreslonym poziomie, czyli takim, ktory mi odpowiada. po co mam sie meczyc i utrzymywac kontakt np. z osobami, ktore nie rozumieja tego co czytaja, czy tego co sie do nich mowi.

gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:25 pm   

A ja aby być oryginalnym i nie przyjmować postawy roszczeniowej, zapytam, wprost. Jakie są moje wady?, Czy ktoś czuje się urażony przeze mnie?, Co w swoich wystąpieniach powinienem zmienić aby w tego typu dyskusjach nie wypadać negatywnie. Tylko szczerze.
I jeszcze postaram się odpowiedzieć na parę pytań:

Psycho_Mantis napisał/a:
redoxygene napisał/a:

Zglos sie do gregorego, bo to jego glowny temat. Ja nie zajmuje sie rozwiazywaniem problemu korkow. Kazdy ma swoj temat, stad tez jak ktos uzna za stosowne to odpowie - popros tych, ktorzy zawsze wypowiadaja sie w tym temacie. Ja w swoim temacie zawsze odpowiadam, chyba, ze ktos mi wyskakuje z dwupasmowkami i parkingami w srodmiesciu.

Mantisie, zainteresowałem się tym tematem, dogrzebałem się do dokumentacji zaprezentowanej podczas ogłaszania przetargu, przeanalizowałem ją i opracowuje na jej podstawie możliwe rozwiązanie. Ze względu na czas przedświąteczny nie miałem jak skończyć rysowania.
Odnośnie podziału zainteresowań można tak powiedzieć że ja wolę dyskutować o możliwych rozwiązaniach komunikacyjnych, nakreślać je i opracowywać, co zostało mi raz zarzucone. Dodatkowo, interesuje się komunikacją, pod kątem taboru i organizacji. Tego nie widać, dlatego bo nie nie widzę miejsca dla swoich "myśli" w założonych wątkach.

I na koniec, powiem Wam szczerze że przewidywałem że kiedyś taka mała "awanturka" wybuchnie. Zbierało się i wreszcie ktoś nie wytrzymał. Moim zdaniem każdy powinien wyciągnąć z tego wnioski.

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 9:04 pm   

gregory_z_radomia napisał/a:
A ja aby być oryginalnym i nie przyjmować postawy roszczeniowej, zapytam, wprost. Jakie są moje wady?, Czy ktoś czuje się urażony przeze mnie?, Co w swoich wystąpieniach powinienem zmienić aby w tego typu dyskusjach nie wypadać negatywnie. Tylko szczerze.

I tak wszyscy wiedzą, że moje uwagi (chyba podobnie jak lecha) odnoszą sie tylko jednego osobnika i do nikogo więcej :)

Mantisie, zainteresowałem się tym tematem, dogrzebałem się do dokumentacji zaprezentowanej podczas ogłaszania przetargu, przeanalizowałem ją i opracowuje na jej podstawie możliwe rozwiązanie. Ze względu na czas przedświąteczny nie miałem jak skończyć rysowania.

Ok, czekam w takim razie na odpowiedź w wątku. Pragnę także aby nie było to rozwiązanie mówiące, że obwodnica południowa i trasa NS sprawę załatwi i że jeden pas -> Południe wystarczy :) Wszak tamte drogi nie powstają jako zastępstwo :) Jak sądzę prawoskręt Wierzbicka -> Wjazdowa przez czerwony dom (bo zielona buda nie byłaby wielkim problemem) także nie wchodzi w grę. Pragnę też aby przy okazji zająć się krótkimi pasami dochodzącymi do skrzyżowania - o ile cokolwiek jest możliwe.

I na koniec, powiem Wam szczerze że przewidywałem że kiedyś taka mała "awanturka" wybuchnie. Zbierało się i wreszcie ktoś nie wytrzymał. Moim zdaniem każdy powinien wyciągnąć z tego wnioski.

Ja wyciągnąłem, po prostu się nie udzielam :) Wielu innych obserwatorów też wyciągnęło - nawet się nie odzywa. Czy to dobrze dla forum i pluralizmowi w dyskusji? :)

wieczor 
Junior Admin

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 10:23 pm   

Nie chce mi się czytać tego stosu oskarżeń, wyjaśnień czy obietnic.

Ludzie! Róbmy dalej swoje!
To, że ktoś kogoś nie lubi i odbiera krytykę swoich pomysłów całkiem serio, to jego problem. To nie jest jakieś miejsce, gdzie przypną mi łatkę do końca życia, że napisałem to czy to, albo zaproponowałem coś takiego. To jest tylko forum, gdzie dyskutujemy na różne tematy, robimy prasówkę, wstawiamy swoje komentarze, krytykujemy KONSTRUKTYWNIE podejście innych. Jak ktoś nie potrafi sobie wyrobić do tego dystansu - to już nie jest wina moderatorów, czy atmosfery jaka tu panuje.

W gwoli ścisłości, chciałbym zaznaczyć, że jedynym administratorem forum jest rj, a gregory, KY, pitagor czy ja jesteśmy jedynie moderatorami.

gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 10:37 pm   

wieczor napisał/a:
Nie chce mi się czytać tego stosu oskarżeń, wyjaśnień czy obietnic.

Ludzie! Róbmy dalej swoje!
To, że ktoś kogoś nie lubi i odbiera krytykę swoich pomysłów całkiem serio, to jego problem. To nie jest jakieś miejsce, gdzie przypną mi łatkę do końca życia, że napisałem to czy to, albo zaproponowałem coś takiego. To jest tylko forum, gdzie dyskutujemy na różne tematy, robimy prasówkę, wstawiamy swoje komentarze, krytykujemy KONSTRUKTYWNIE podejście innych. Jak ktoś nie potrafi sobie wyrobić do tego dystansu - to już nie jest wina moderatorów, czy atmosfery jaka tu panuje.

W gwoli ścisłości, chciałbym zaznaczyć, że jedynym administratorem forum jest rj, a gregory, KY, pitagor czy ja jesteśmy jedynie moderatorami.

Dotknąłeś bardzo ważnej kwestii, konstruktywnej krytyki. Nie chce stawać w całym tym sporze po czyjejś stronie z racji funkcji jaką pełnie, ale czy uważasz że wszystkie dyskusje toczą się w świetle zasady konstruktywnej krytki?

wieczor 
Junior Admin

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:04 pm   

Dotknąłeś bardzo ważnej kwestii, konstruktywnej krytyki. Nie chce stawać w całym tym sporze po czyjejś stronie z racji funkcji jaką pełnie, ale czy uważasz że wszystkie dyskusje toczą się w świetle zasady konstruktywnej krytki?

A co mogę jeszcze zrobić? Ja tam sobie do zarzucenia nic nie mam. A to, że redox nie toleruje innego stanowiska co do inwestycji związanych z komunikacją, to już nie jest wina moja, moderatorów. Trzeba nauczyć się z tym żyć ;)

A to, że często atakuję niedorzeczne pomysł (vide: pełne wybrukowanie Placu Konstytucji 3 Maja), to inna sprawa. Ale nie piszę wtedy nie, bo tak i już, tylko staram się przekonać kogoś, że istnieją realne i bardziej opłacalne dla wszystkich alternatywy (vide: analogicznie wykorzystanie pod "parasole" wybrukowanej płyty Rynku).

redoxygene
Gość
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 1:42 am   

wieczor napisał/a:
A to, że redox nie toleruje innego stanowiska co do inwestycji związanych z komunikacją, to już nie jest wina moja, moderatorów. Trzeba nauczyć się z tym żyć ;)

Nie do konca moge sie z tym zgodzic:P Sa pewne "oczywiste oczywistosci", jednakowoz sa pewne rzeczy, w ktorych zmieniam zdanie i udalo sie to zrobic i gregoremu, i pitagorowi, i Lukaszowi Zaborowskiemu, i wielu innym osobom. Jednak trzeba potrafic zbic argument, bo, co chyba przyznacie, nie wpieram ciemnoty, nie mowie "nie bo tak chce", jak to robi kto inny, i zawsze opieram sie na materialach zrodlowych itp. A taki lechu mowi o swoim felietonie, ze "nieoplacalnosc inwestycji w infrastrukture trolejbusowa poparl danymi". Zapomnial dodac, ze wyssanymi z palca i niespojnymi, wymyslonymi na potrzeby felietonu. No i co tu zarzucic mi? Ze nie zgadzam sie z czyims stanowiskiem? No bez jaj. Ja zwyczajnie jestem niemily, ale nigdy nie przekraczam barier kultury typu "twoj intelekt nie przekracza 100", co czynil pepe. Nie mowie wtedy, kiedy nie mam o czyms pojecia, jak to czyni wielu forumowiczow tutaj. Nigdy nie lubilem glupoty i nigdy jej nie polubie. Ja trzeba zwalczac. Trzeba rozumiec to co sie czyta, trzeba umiec przelewac wlasne mysli w tekst. Podchodze do tego tak przede wszystkim jako nauczyciel z wyksztalcenia (mantis twierdzil, ze nie moge byc pedagogiem:P).

Chyba, ze wieczor czy mantis jest w stanie przytoczyc chociaz jedna moja wypowiedz, gdzie nie odnioslem sie rzeczowo do pseudo-argumentu w imie "jam ci glosiciel prawdy objawionej". Ja sobie takiego faktu nie przypominam. Ale moze wiecie lepiej.
Przeciez naprawde nie trzeba duzo czasu aby przekonac sie o zawartosci merytorycznej postow querty'ego, , pepe, lecha, mantisa (chociaz te sa najbardziej ubarwione otoczka intelektualna) czy gladziora. Moge miec jeszcze zarzuty do innych osob, czasami walnac cos malo przyjemnego, ale w nich nie widze totalnego betonu w pewnych kwestiach, jak w przypadku tych w. wymienionych.

Ja sobie do zarzucenia takze nic nie mam. Jak juz pisalem - stop dla ignorancji.
I to chyba teraz na tyle.

thediamond 
ROOTS & CULTURE

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 2:29 am   

Pójdźcie sobie na piwo pod te nasze radomskie parasole jak je otworzą na letni sezon i tam sobie pogadajcie co wam sie nie podoba itd itd. bo tak internetowo to można prowadzić w nieskończoność wymianę swoich poglądów i racji.. :) tak naprawdę praktycznie do niczego konkretnego nie dochodząc.
pozdrawiam... ;)

KY 
Moderator

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 10:43 am   

wieczor napisał/a:

W gwoli ścisłości, chciałbym zaznaczyć, że (...) gregory, KY, pitagor czy ja jesteśmy jedynie moderatorami.

:shock: Cholercia, cały czas myślałem, ze zwykłym userem tutaj jestem...

wieczor 
Junior Admin

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 10:47 am   

redoxygene napisał/a:
wieczor napisał/a:
A to, że redox nie toleruje innego stanowiska co do inwestycji związanych z komunikacją, to już nie jest wina moja, moderatorów. Trzeba nauczyć się z tym żyć ;)

Nie do konca moge sie z tym zgodzic:P Sa pewne "oczywiste oczywistosci", jednakowoz sa pewne rzeczy, w ktorych zmieniam zdanie i udalo sie to zrobic i gregoremu, i pitagorowi, i Lukaszowi Zaborowskiemu, i wielu innym osobom. Jednak trzeba potrafic zbic argument, bo, co chyba przyznacie, nie wpieram ciemnoty, nie mowie "nie bo tak chce", jak to robi kto inny, i zawsze opieram sie na materialach zrodlowych itp. A taki lechu mowi o swoim felietonie, ze "nieoplacalnosc inwestycji w infrastrukture trolejbusowa poparl danymi". Zapomnial dodac, ze wyssanymi z palca i niespojnymi, wymyslonymi na potrzeby felietonu. No i co tu zarzucic mi? Ze nie zgadzam sie z czyims stanowiskiem? No bez jaj. Ja zwyczajnie jestem niemily, ale nigdy nie przekraczam barier kultury typu "twoj intelekt nie przekracza 100", co czynil pepe. Nie mowie wtedy, kiedy nie mam o czyms pojecia, jak to czyni wielu forumowiczow tutaj. Nigdy nie lubilem glupoty i nigdy jej nie polubie. Ja trzeba zwalczac. Trzeba rozumiec to co sie czyta, trzeba umiec przelewac wlasne mysli w tekst. Podchodze do tego tak przede wszystkim jako nauczyciel z wyksztalcenia (mantis twierdzil, ze nie moge byc pedagogiem:P).

Chyba, ze wieczor czy mantis jest w stanie przytoczyc chociaz jedna moja wypowiedz, gdzie nie odnioslem sie rzeczowo do pseudo-argumentu w imie "jam ci glosiciel prawdy objawionej". Ja sobie takiego faktu nie przypominam. Ale moze wiecie lepiej.
Przeciez naprawde nie trzeba duzo czasu aby przekonac sie o zawartosci merytorycznej postow querty'ego, , pepe, lecha, mantisa (chociaz te sa najbardziej ubarwione otoczka intelektualna) czy gladziora. Moge miec jeszcze zarzuty do innych osob, czasami walnac cos malo przyjemnego, ale w nich nie widze totalnego betonu w pewnych kwestiach, jak w przypadku tych w. wymienionych.

Ja sobie do zarzucenia takze nic nie mam. Jak juz pisalem - stop dla ignorancji.
I to chyba teraz na tyle.

Ja nie mam nic Ci Wojtek za złe. Moim zdaniem potrzeba nam osób, które twardo walczą o racjonalność i porządek, głównie merytoryki dyskusji. Mi tam pasuje ton, jaki jest obecny na naszym forum - jak ktoś nie wypowiada się merytorycznie to nie ma tu czego szukać. Najpierw wiedza, a dopiero później dyskusja, a nie na odwrót.

Skończmy już tą dyskusję i zajmijmy się inwestycjami w Radomiu. Jest sporo chłopaki zdjęć do zrobienia, napisania, do pomocy. Potrzeba więcej aktywności nie tylko w dyskutowaniu ;) Ja np. nie mogę się wyprosić, żebyście wklejali artykuły na forum.

KY napisał/a:
wieczor napisał/a:

W gwoli ścisłości, chciałbym zaznaczyć, że (...) gregory, KY, pitagor czy ja jesteśmy jedynie moderatorami.

:shock: Cholercia, cały czas myślałem, ze zwykłym userem tutaj jestem...

No cóż, może już pora zastanowić się nad awansem a hierarchii forum 8) Przepraszam, że wciągnąłem Cię w tą krwiożerczą grupę moderatorów ;)

Odpowiedz do tematu