.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycje zagospodarowania "Browaru Saskiego"
Autor Wiadomość
gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 11, 2010 7:15 pm   

Kurcze coś w tym jest że różne instytucje interesują się tym obiektem. Pewnie przyciąga je historia i architektura. Oby tym razem coś z tego wyszło.

Michał 

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 3:23 pm   

"niech żywi nie tracą nadziei...";)
każdy z dotychczasowych pomysłów był lepszy niż obecny stan, czy to muzeum AK, czy motoryzacji, centrum designu również, byleby ruszył poza stadium miraży,planów, założeń, rozmów...

qwerty 

Wysłany: Śro Mar 17, 2010 8:44 pm   

Muzeum AK to jakieś nieporozumienie , przedwyborcza demagogia , co ma Radom do AK , to trochę tak jakby muzeum Historii Polski powstało w Tarnowie czy Opolu. Świetnym pomysłem było to muzeum motoryzacji, no ale MIASTO się nie było w stanie dogadać i Pan bodajże Mikiciuk nie będzie prowadził dyskusji z niepoważnymi partnerami i bardzo dobrze. Obecny pomysł jest całkiem niezły, kasa z UNII i inicjatywa kogoś spoza , a może się myle?

Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Wysłany: Śro Mar 17, 2010 11:09 pm   

Akurat w okolicach Radomia bardzo aktywni byli żołnierze AK...

black00day 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 3:23 pm   

Studenci w browarze

Katedra architektury wnętrz w browarze Saskich? Politechnice Radomskiej pomysł się podoba

Fundacja Gong Na Rzecz Kultury szuka partnerów do swojego projektu rewitalizacji browaru Saskich i utworzenia tam Centrum Wzornictwa i Sztuk Wizualnych – Radom Design.

W ubiegłym tygodniu Andrzej Filipowicz z fundacji przedstawił pomysł prof. Andrzejowi Olszewskiemu, dziekanowi Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej.

– Okazało się, że politechnika rozważała przejęcie zabytkowego domu właścicieli z przeznaczeniem na Katedrę Architektury Wnętrz. Możliwość umieszczenia na terenie browaru jednostki związanej z Wydziałem Sztuki jest dla nas bardzo interesująca. Stwarza to miejski klimat, pojawiają się młodzi ludzie zainteresowani artystycznym obrazem rewitalizowanej przestrzeni. Zaproponowałem rozważenie przejęcia przez politechnikę nie zabytkowego domu, który ma niezbyt dużą powierzchnię użytkową i mało nadaje się na pracownie i pomieszczenia dydaktyczne, ale świeżo zaprojektowanych pod tym kątem i zbudowanych specjalnie w tym celu pomieszczeń w innych budynkach Centrum. Ta propozycja zostanie przekazana władzom Politechniki i w miarę rozwoju wydarzeń będzie z naszej strony konkretyzowana – powiedział nam Andrzej Filipowicz.

Fundacja będzie także szukać partnera do rozmów o przyszłym muzeum. Na terenie dawnego browaru Saskich, poza Centrum Wzornictwa i Sztuk Wizualnych – Radom Design, powstałby również kompleks kongresowo-biurowy z hotelem i salą koncertową oraz amfiteatr. Studium podyplomowe o kierunku zarządzanie kulturą chce tu otworzyć warszawska Akademia Sztuk Pięknych.

Nieruchomość przy ul. Limanowskiego jest własnością miasta. Fundacja ma nadzieję, że radni zgodzą się przekazać browar w formie darowizny. Projekt uchwały w tej sprawie ma trafić na kwietniową sesję RM.

IWONA KACZMARSKA

http://www.7dni.radom.pl/news/1220

myślę, że to całkiem dobry pomysł. Wtedy można by było spróbować ucywilizować byłą czarną owcę przekształcając ją na klub studencki.

Michał 

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 11:50 am   

qwerty napisał/a:
Muzeum AK to jakieś nieporozumienie , przedwyborcza demagogia , co ma Radom do AK , to trochę tak jakby muzeum Historii Polski powstało w Tarnowie czy Opolu. Świetnym pomysłem było to muzeum motoryzacji, no ale MIASTO się nie było w stanie dogadać i Pan bodajże Mikiciuk nie będzie prowadził dyskusji z niepoważnymi partnerami i bardzo dobrze. Obecny pomysł jest całkiem niezły, kasa z UNII i inicjatywa kogoś spoza , a może się myle?

Równie dobrze można powiedzieć- co ma Radom do motoryzacji?? Przecież poza rowerami nie produkowano nic takiego w Radomiu.
AK w regionie radomskim działała prężnie, jeśli nie wiesz o tym że zakłady metalowe produkowały w czasie wojny broń nie tylko dla Niemców, to nieco się kompromitujesz.

Z tego co wiem to akurat pan Mikiciuk okazał się niepoważnym partnerem w negocjacjach, ale niezależnie od tego po czyjej stronie jest większy poziom "niepoważności", to stwierdzanie że "to bardzo dobrze" brzmi głupio jak dla mnie.

czyzo 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 9:41 pm   

Witam! Aktualnie jestem mieszkańcem dawnego "browaru". A dokładnie jednym z 4 rodzin tam zamieszkujących...

Troche dodam od siebie. Miasto co roku proponuje i obiecuje, że będą przeprowadzki nowe mieszkania itp.. do tego czasu wszyscy mieszkają jak mieszkali.

Gdy zobaczyłem wizualizację to się troche uśmiałem... a dlaczego?
Bo budynki które znajdują się przy samej ulicy (limanowskiego). Dokładniej chodzi mi o spichlerze i mój budynek mieszkalny wraz z "portiernią" na dole jest w fatalnym stanie technicznym i w ciągu kilku lat będzie nadawał się do rozbiórki.

Jedynym plusem tego wszystkiego jest to, że wnętrza hali produkcyjnej jak i wszelkich innych pomieszczeń zostały doszczętnie "wyczyszczone" przez prywatne osoby bądż firmy... więc mniej roboty... A szkoda bo było tam wiele ciekawych miejsc które po odnowieniu wyglądały by wspaniale i z nutką tradycji.

Zresztą sami widzicie co się dzieje z budynkami i jak to wszystko wygląda.
Łatwiejszą opcją było by zbużenie większości budynków i zostawienie "biurowca" oraz "ważelni" - one nadają się na cokolwiek...

Jakieś pytania na temat browaru?

Pozdrawiam!

teta 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:27 pm   

Czyzo - możesz jakoś przedstawic na fotografiach jak wygląda wnetrze budynku mieszkalnego od strony Limanowskiego? Nie chodzi mi byś robił zdjęcia u siebie w mieszkaniu :D Chodzi mi raczej o juz niezamieszkałą część. Ciekaw jestem jak się zachowały sufity, drzwi, parkiety... Może piwnice pokażesz?
Byłbym wdzięczny :mlott

I witamy na forum :)

Gladzior 
Moderator

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 11:17 pm   

Michał napisał/a:

Równie dobrze można powiedzieć- co ma Radom do motoryzacji?? Przecież poza rowerami nie produkowano nic takiego w Radomiu.

W swoim czasie Techmatrans produkował nadwozie dla 126p :)

czyzo 

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 9:12 am   

@teta - postaram się zrobić kilka fotek. Bo wiele pomieszczeń jest po prostu zakmnięte. :( A ja sam odgrodzony siatką... za którą są pieski.

Michał 

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 9:22 am   

przepraszam, ale chodzi o ważelnię gdzie były wagi, czy warzelnię gdzie warzono słód?

Cytat:

Nie wiedziałem, może masz jakieś informacje na ten temat?

Gladzior 
Moderator

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 7:54 pm   

Michał napisał/a:

Niestety wiem tylko, że taki fakt miał miejsce, ale postaram się coś dowiedziec.

EDIT:
Już wiem. W Radomiu, były próby montażowe jedynie, bo z Radomia pochodziło urządzenie do montażu.

Tu fotka --> http://img179.imageshack.us/i/1003371sz2.jpg/

gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 10:01 pm   

Właśnie miałem Wam o tym pisać. Z tego co pamiętam to w Radomiu produkowano elementy do linii produkcyjnej.

Michał 

Wysłany: Śro Mar 24, 2010 1:20 pm   

... co nie zmienia faktu że Muzeum AK w Radomiu byłoby bardziej umotywowane merytorycznie, niż Muzeum Motoryzacji, co nie znaczy że uważałbym Muzeum Motoryzacji w Radomiu za coś nie na miejscu:) Ale zaszłoroczne śniegi stopniały, a mleko się rozlało i nie ma co nad nim płakać ;-)

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:44 pm   

Michał napisał/a:

>>>

Cytat:
W 1938 r. władze Radomia, słysząc, że terenów pod inwestycje poszukuje Wspólnota Interesów z Katowic, zaproponowało jej nie tylko grunty, ale kusiło ulgami w opłatach za wodę, gaz, elektryczność. Udało się. Wydawany na terenie COP "Tygodnik Społeczno-Gospodarczy" rok później pisał: "Uprzemysłowienie Radomia z każdym miesiącem i rokiem postępuje szybkim krokiem naprzód. W ostatnim numerze donosiliśmy o powstałej fabryce obuwia, dziś chcemy poinformować o mającej nastąpić budowie wielkiej fabryki samochodów". Inwestycja miała być ulokowana na 30 ha w Kowali i zatrudnić 5 tys. osób, a wytwarzać trzy rodzaje aut. "Pierwszy typ będzie dostępny dla każdego niemal robotnika", drugi "efektowniejszy i piękniejszy nabyć będą mogli pracownicy państwowi na długoterminowe spłaty", trzecim mieli jeździć "bardzo bogaci". Dodatkowo w Wielogórze planowano uruchomić produkcję silników, a na Żakowicach - motorów elektrycznych.

źródło: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,4203692.html

I tyle w temacie :P 30ha!!!

G_z_R: może w temacie "Niezrealizowane zamierzenia inwestycyjne" stworzymy nowy temat "Inwestycje COP w latach międzywojennych" i przeniesiemy tam Twój post, bo temat jest warty dyskusji i bardzo ciekawy.
Ostatnio zmieniony przez Nie Mar 28, 2010 2:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu