.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[REGULAMIN FORUM] - projekt
Autor Wiadomość
redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Lip 28, 2010 10:19 pm   

Miro napisał/a:
Jak napisałem powyżej, ja korzystam z linków, a nie wszyscy forumowicze.

Napisałeś, że "bez różnicy, bo Ty korzystasz". Jest to różne od "dla mnie bez różnicy", "wg mnie bez różnicy" itd.

Miro napisał/a:
I w czym Ci to pomoże? W natychmiastowej zmianie nastawienia do treści artykułu?

A po co w ogóle są systemy identyfikacji wizualnej? Zmienisz nastawienie do przewoźnika na przystanku? Pomylisz gazety w kiosku?

Miro napisał/a:
Zdjęcia to podstawa, potrafią przedstawić więcej niż niejeden artykuł.

Tak samo jak dla mnie logo to podstawa, z wymienionych wcześniej przyczyn.

Miro napisał/a:
Akurat artykuły można rozpoznać po tytule (duży rozmiar, pogrubiona czcionka), chyba że zaraz Ty zaczniesz stosować ten styl dla zaakcentowania własnych wypowiedzi.

Nikt tego nie zakazuje.

Miro 

Wysłany: Śro Lip 28, 2010 10:34 pm   

I tak "małymi kroczkami" dotarliśmy do początku sporu (logo).
Czas najwyższy, aby ktoś inny się wypowiedział, gdyż nasza (powyższa) dyskusja jak zwykle straciła sens.

rj 
Site Admin

Wysłany: Śro Lip 28, 2010 10:36 pm   

Dla mnie wpychanie na siłę logo nie ma sensu. Ale może ktoś mnie przekona, że logo powinno być. Czekam też na opinie innych userów. Myślę, że wspólnym wysiłkiem całego kolektywu coś wypracujemy :devil

proVibe 

Wysłany: Śro Lip 28, 2010 11:30 pm   

Jako "inny user" też nie widzę sensu dołączania logo do każdego artykułu, pozostawiłbym to raczej w kwestii dobrej woli.

P.S. W punkcie 5.2 regulaminu "niewielka" powinno być razem:P

firebwoy 
Moderator
kierownik roweru

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 3:03 pm   

Co do mnie to zawsze staram się dołączać zdjęcia do wklejanego artykułu. Potem stanowi to dla mnie ułatwienie jak i pewnie pozostałych userów w odróżnieniu cytatu od wypowiedzi innych.

Takie jest moje zdanie ;)

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 8:49 pm   

Widać, że standaryzacja i uporządkowanie to odległe pojęcia dla wielu. Cóż - w mieście, jego przestrzeni chcemy porządku, miasto chwalimy za system identyfikacji wizualnej, ogłaszamy konkursy na najlepszą witrynę, chcemy jednolitego malowania autobusów itd, to chociaż na forum możemy się pocieszyć burdelem, bo wielu się nie chce instrukcji czytać, a już żeby się wysilić i kilka kliknięć myszką więcej zrobić, to strata siły w palcach.

Dla tych, którym się nie chce i problemu nie widzą: dlatego całe miasto się szpeci reklamami, jest chaos wizualny i przestrzenny, bo tez nikomu się nie chce i problemu nie widzą. Gdyby tych których to razi było więcej, to i miasto wyglądałoby inaczej.

firebwoy 
Moderator
kierownik roweru

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 9:18 pm   

ano, jest w tym trochę racji niestety...

Miro 

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 9:53 pm   

carewicz napisał/a:
Gdyby tych których to razi było więcej, to i miasto wyglądałoby inaczej.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 9:58 pm   

To ilustracja do mojego postu, czy co bardziej konkretne pytanie :P ?

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 04, 2010 10:36 pm   

No to teraz jeszcze Miro wprowadza poprawki do sposobu cytowania artykułów:
http://inwestycje.radom.p...p?p=21977#21977
podobnie "zgodnie z pkt. 5 regulaminu" i mamy jeszcze nowszy sposób na zamieszczanie ich na forum - w formie cytatu i z niebieskim tytułem. Totalny syf się już robi.

Miro 

Wysłany: Śro Sie 04, 2010 11:01 pm   

carewicz napisał/a:
No to teraz jeszcze Miro wprowadza poprawki do sposobu cytowania artykułów.

Zastanawiałem się, jak szybko znajdziesz problem. :grin:
Do rzeczy.
Po pierwsze: forma cytatu, dlatego aby odróżnić zamieszczony artykuł od własnych przypisów. Nieraz trudno wyczuć, kiedy kończy się artykuł, a kiedy zaczynają się własne rozważania. Niestety regulamin tego nie przewiduje (i to jest moja propozycja, aby poprawić czytelność postów).
Po drugie: Jeżeli tytuł w artykule jest w kolorze niebieskim, w takim samym kolorze powinien znaleźć się na forum (o kolorze tytułu regulamin nic nie mówi).

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 04, 2010 11:12 pm   

Nie mam nic przeciwko propozycjom, ale nie róbmy sobie jaj z ich wprowadzaniem na własną rękę mówiąc, że to zgodnie z regulaminem, co niniejszym czynisz.

Jaki niebieski tytuł? To może jeszcze czcionki stosujmy z gazet i ich oprawę graficzną? Zasady ma określić nasz regulamin, a nie to, jakich kolorów używa gazeta (co jest swoją droga zgodne z przyjętą szatą graficzną przez medium, a nie samowolą jednego z redaktorów).

Do rozróżniania własnych rozważań jest przestrzeń przed i po artykule - co wyraźnie oddziela logo, tytuł i źródło. I ja jestem p-ko formie cytatu, chociażby z tego powodu, że 99,9% artykułów tutaj tej formy nie ma, a obecna przy regulaminowym formatowaniu jest jak najbardziej wystarczająca.

Miro 

Wysłany: Śro Sie 04, 2010 11:25 pm   

Człowieku! Sam sobie wymyślasz problemy!
Jeżeli tytuł w artykule źródłowym ma taki kolor a nie inny, to każdy forumowicz ma prawo zastosowac taki sam, myśląc że robi dobrze. Przeczytaj sobie jeszcze raz "Instrukcję" (na którą ciągle się powołujesz) i może wreszcie zrozumiesz, że Twoja interpretacja mija się co nieco z tym co tam jest napisane.
I... tyle. :smile:

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 04, 2010 11:51 pm   

Człowieku! Ja mówię o standaryzacji pewnych rzeczy. Ja zdaję sobie, że dla Ciebie to problemem nie jest, bo nie rozumiesz w ogóle w czym problem. Od tego jest regulamin, aby regulował to, jak ma wyglądać forum i o tym mówię cały czas. A to, co robi użytkownik, bo "myśli, że dobrze", to nie już nie moja sprawa, tylko moderatorów. Ja mówię o tym, że te kwestie powinny być uregulowane, bo jest burdel, do którego także się przyczyniasz. Jak babsztyl z chłopem pomalują na pomarańczowo wejście do sklepu też uważają, że robią dobrze.
Przy okazji - umiem czytać w przeciwieństwie do niektórych i doskonale wiem, że Twoja poprawka była niezgodna z instrukcją.
Jeszcze raz powtórzę - regulamin powinien określać to co się dzieje, a nie to, czy komuś się chce albo nie, bądź czy ktoś uważa, że robi dobrze bądź nie.

rj 
Site Admin

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 7:06 am   

[1] Proszę nie robić żadnych zmian w regulaminie bez mojej akceptacji. Jeśli jakichś dokonano prosze o przywrócenie stanu poprzedniego.

[2] Co do standaryzacji cytowań artykułów - pełna zgoda. Po to jest regulamin i zasady cytowania. Zastanawiam się tylko nad tym czy nie uczinić tego bardziej dostępnym np. w ogłoszeniu u góry forum. Czekam na opinie.

[3] Rozważywszy głosy jakie padają na forum skłaniam się ku temu, by jednak dawać logotypy - choć sam ich dotąd nie używałem bo nie chciało mi się szukać.

Odpowiedz do tematu