.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Pon Lis 11, 2013 9:18 pm
Lipiec 2013
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:30 am   Lipiec 2013

Modernizacja linii kojejowej nr 22, ale nie w całości

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało pismo do PKP PLK z prośbą o remont linii kolejowej nr 22 Radom-Tomaszów Mazowiecki. Rzecz w tym, by zlikwidować ograniczenia prędkości na tej trasie i poprawić standard jazdy. PKP PLK pozytywnie odpowiedziało na to pismo, ale nie w pełni.

Na początku czerwca tego roku pisaliśmy o działaniach Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje na rzecz poprawy infrastruktury linii kolejowej nr 22. Wówczas trasa Radom-Tomaszów Mazowiecki wzbogaciła się o nowoczesny system sterowania. Idąc za ciosem, Radomskie Inwestycje wystosowały pismo do PKP PLK, by wyremontować tę linię kolejową i tym samym poprawić komfort jazdy pasażerom.

- Modernizacja trasy kolejowej nr 22 Radom-Tomaszów Mazowiecki została zaplanowana na rok 2014, jednak nie będzie ona realizowana w pełni. Wyremontowane zostaną linie kolejowe: nr 22 i nr 574 na odcinku Tomaszów-Radzice-Idzikowice. Będzie wykonana ze środków Funduszu Kolejowego. Celem naprawy będzie usunięcie ograniczeń prędkości i przywrócenie stabilnej jazdy pociągów z prędkością 100 km/h. Remont pozostałej część trasy Radzice-Radom nie jest teraz możliwe z powody braku środków finansowych. Czynimy starania, by te fundusze znaleźć i poprawić standard jazdy na całej linii kolejowej nr 22 – mówi Aleksander Wołowiec, członek zarządu PKP PLK i dyrektor ds. inwestycji.

Źródło: RadomNews
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:32 am   Linia kolejowa z Tomaszowa Maz. do remontu, ale nie cała

Stowarzyszenie "Radomskie Inwestycje" otrzymało odpowiedź, na swoje pismo skierowane do PKP w sprawie konieczności kompleksowej poprawy standardy linii kolejowej nr 22 Radom - Tomaszów Mazowiecki.

Aleksander Wołowiec, członek zarządu PKP i dyrektor ds. inwestycji poinformował, że na rok 2014 zaplanowana została naprawa bieżąca linii nr 22 i 574 na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Radzice - Idzikowice. Celem prac wykonanych z pieniędzy Funduszu Kolejowego będzie usuniecie ograniczeń prędkości i przywrócenie stabilnej jazdy pociągów z prędkością 100 km/h.

- Podanie terminu naprawy pozostałej części linii Radzice - Radom, jest w chwili obecnej nie jest możliwe z uwagi na brak środków finansowych - informuje dyrektor Wołowiec. Dodaje, że PKP czyni starania by pozyskać fundusze na przeprowadzenie robót także na tym odcinku. Ich cel byłby taki sam - likwidacja punktowych ograniczeń prędkości i uzyskanie prędkości 100 km/h na całej długości linii nr 22.

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:35 am   

PLK planują remont linii 22, ale nie całej

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje zwróciło się do PKP Polskich Linii Kolejowych, twierdząc, że linia nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki, wymaga kompleksowej poprawy standardu. I otrzymało w tej sprawie odpowiedź.

O postulacie stowarzyszenia pisaliśmy 12 czerwca.

Zarządca infrastruktury odpowiedział na pismo Radomskich Inwestycji. Z odpowiedzi wynika, że na rok 2014 została zaplanowana naprawa bieżąca linii nr 22 i nr 574 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Radzicie – Idzikowice. Środki na ten cel mają pochodzić z Funduszu Kolejowego. Dzięki naprawie zostaną usunięte ograniczenia i będzie przywrócona prędkość 100 km/h.

Nieznany jest jednak termin naprawy odcinka Radzice – Radom, ponieważ nie mam na ten cel zabezpieczonych środków finansowych. PKP PLK czynią starania, aby pozyskać fundusze i usunąć ograniczenia na całej długości linii nr 22.

Źródło: Kurier Kolejowy
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 3:12 pm   

Jak upiększyć dworzec PKP? Postawmy słup z nazwami miast Europy

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, idąc za głosem radomian proponuje, by na dworcu PKP stanął słup z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta Europy. Ten nowy obiekt pełniłby nie tylko funkcję promocyjną, ale również estetyczną.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje wystosowali list do prezydenta Andrzeja Kosztowniaka, by dworzec PKP ubogacić nowym obiektem – słupem z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta Europy i być może miasta partnerskie Radomia.

- Analizując otoczenie dworca PKP, pragniemy zaproponować wprowadzenie na plac dworcowy dodatkowego obiektu małej architektury, który w naszej opinii urozmaici i wzbogaci przestrzeń publiczną. Mowa o słupie z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta europejskie i być może miasta partnerskie Radomia. Słup ten byłby uwieńczony napisem „Radom” wykonanym historyzującą czcionką oraz ewentualnie herbem miasta. Śledząc liczne już dziś portale społecznościowe zauważyliśmy, że w miejscach tego rodzaju często fotografują się przyjezdni. Proponowany obiekt nie byłby zatem wyłącznie estetyzującym dodatkiem, ale również pełniłby funkcję promocyjną miasta – czytamy w piśmie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje do prezydenta Kosztowniaka.

- To radomianie podsunęli nam ten pomysł, by na dworcu PKP powstał taki słup. Na forum naszego stowarzyszenia pojawiły się takie sugestie, więc napisaliśmy do prezydenta Kosztowniaka z propozycją, by taki obiekt powstał – mówi Radomir Jasiński ze Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Inwestycja ta kosztowałaby ok. 10 tysięcy złotych. Jej wykonawcę wybrano by na drodze konkursu przetargowego.

- Nie chodzi nam o drogie rzeczy, bo nas na to nie stać. Rzecz w tym, że taki słup z drogowskazami, herbem Radomia i nazwą naszego miasta byłby ciekawym urozmaiceniem i niejako dopełnieniem całej inwestycji, jaką jest remont dworca PKP. Czekamy na decyzję prezydenta Kosztowniaka – tłumaczy Jasińki.

Źródło: RadomNews
_________________
Kolej na Radom !
 
 
gałson 

Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 233
Skąd: Halinów/Glinice
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 4:23 pm   

Piszesz o tym w trzech tematach. Troche bez sensu. Nie wystarczy w jednym "Akcje" lub "Napisali o sdtowarzyszeniu"??
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 8:31 pm   

To podrofum zawiera komplet reprintów publikacji. W innych miejscach sprawa jest tylko wzmiankowana.
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 2:50 pm   Podróżni mogą korzystać z dworca od 31 lipca!

Odnowiony dworzec w Radomiu zostanie otwarty dla podróżnych w środę 31 lipca. Koszt modernizacji wyniesie około 10,5 mln zł.

To, że już za tydzień podróżni będą mogli skorzystać z dworca, potwierdza Aleksandra Dąbek z Biura Prasowego PKP S.A. Tym samym kończy się długi remont, który stała się nawet obiektem politycznych przepychanek. Przypomnijmy, że remont dworca PKP w Radomiu rozpoczął się w I kwartale 2011 roku. Pierwszy wykonawca modernizacji - Mostostal Białystok - z powodu kłopotów finansowych nie potrafił wykonać prac zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. W efekcie, 25 września PKP S.A. odstąpiło od umowy z firmą z województwa podlaskiego. Pod koniec grudnia 2012 roku wybrano nowego wykonawcę remontu - spółkę SKB. W ramach remontu została m.in. odnowiona elewacja historycznego budynku pochodzącego z lat 80. XIX wieku. Dodatkowo została zainstalowana iluminacja świetlna, która w nocy prezentuje się bardzo efektownie. W budynku znajdą się lokale przeznaczone na punkty gastronomiczne i usługowe. Bezpieczeństwo zapewni monitoring oraz systemy ostrzegania o pożarze. Budynek będzie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.

PRZYSTANKI INACZEJ

Przypomnijmy, że miejscy drogowcy uzgodnili z koleją, iż po zakończonym remoncie placu, przy dworcu będą działały trzy, a nie jak do tej pory dwa przystanki autobusowe.

- Przeniesiemy na plac przystanki tych linii, które obecnie zatrzymują się na ul. Traugutta, koło firmowego punktu MZDiK - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Na pierwszym stanowisku, licząc od stacji paliw, będą się zatrzymywały autobusy linii 3, 7, 11 (dla jadących w kierunku Gołębiowa II), 13 i 23. Na stanowisku środkowym zaplanowano przystanek dla linii 6, 8, 9, 10, 19 i 25 (kursy w kierunku osiedla Południe). Natomiast na trzecim przystanku będą zatrzymywały się autobusy linii 2, 11, 14 (dla pasażerów jadących w kierunku Idalina), 18 oraz 25 (dla jadących w kierunku Prędocinka).

UPIĘKSZYĆ PLAC DWORCOWY

Tymczasem członkowie Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje" przedstawili pomysł na upiększenie placu dworcowego. W liście do prezydenta Radomia i mediów czytamy: "Praktycznie dobiegł już końca remont dworca kolejowego i jego otoczenia. Długo przyszło nam czekać na sfinalizowanie tej inwestycji; niemniej jej ostateczna forma budzi pozytywne odczucia estetyczne. Analizując otoczenie dworca pragniemy zaproponować wprowadzenie na plac dworcowy dodatkowego obiektu małej architektury, który w naszej opinii urozmaici i wzbogaci przestrzeń publiczną. W szczególności, proponujemy ustawienie słupa z przytwierdzonymi drogowskazami, wskazującymi ważniejsze miasta europejskie (oraz może również miasta partnerskie Radomia?). Słup taki zwieńczony byłby napisem „Radom” wykonanym historyzującą czcionką (oraz ewentualnie herbem miasta). Śledząc liczne już dziś portale społecznościowe zauważyliśmy, że w miejscach tego rodzaju stosunkowo często fotografują się przyjezdni. Proponowany obiekt nie byłby zatem wyłącznie estetyzującym dodatkiem do przestrzeni placu, ale miałby również swój walor promocyjny. Podobny obiekt ukazuje odnalezione w internecie zdjęcie (obok)".

Co sądzą Państwo o tej propozycji

Źródło: Co za dzień
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 2:54 pm   W środę otwarcie dworca PKP. Bez władz miejskich

Na 31 lipca zaplanowano otwarcie wyremontowanego dworca PKP. Jednak spółka Polskie Koleje Państwowe nie przewiduje z tej okazji uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta.

Przypomnijmy, remont dworca rozpoczął się w I kwartale 2011 roku. Jednak pod koniec września 2012 r. PKP S.A. odstąpiło od umowy z wykonawcą - białostocką firmą Mostostal. Pomimo, że PKP na bieżąco wywiązywała się ze swoich zobowiązań finansowych, w trakcie remontu Mostostal Białystok zaczął być niewypłacalny.

W drodze przetargu kolejnym wykonawcą została spółka komandytowa SKB z Radomska.

- Musieliśmy być bardzo staranni przy wyborze nowego wykonawcy. Nie może być już mowy o podobnej sytuacji, jak z Mostostalem Białystok. SKB, która z sukcesem zrealizowała już dla nas dwie inwestycje, daje pewność wysokiej jakości i terminowości zakończenia tego zadania. Już pod koniec maja 2013 roku radomianie powinni korzystać ze zmodernizowanego budynku dworca – mówił pod koniec 2012r. Szymon Konop, dyrektor departamentu inwestycji Polskich Kolei Państwowych.

Remont dworca zgodnie z umową z pierwszym wykonawcą miał być wykonany w pierwszym kwartale 2012 roku.

- Odstąpienie od umowy zawsze jest trudną decyzją dla publicznego inwestora. Nie sposób w takiej sytuacji uniknąć opóźnień, które są dodatkowo potęgowane długą drogą proceduralną takiego postępowania. Ponadto istnieje poważne zagrożenie wzrostu kosztów inwestycji – tłumaczył w grudniu Szymon Konop.

Nowa umowa gwarantowała nieprzekroczenie przez PKP S.A. wartości kosztorysowej całego projektu przebudowy dworca kolejowego w Radomiu. Zgodnie z nią prace miały zakończyć się w marcu tego roku roku. Następnie, przez około półtora miesiąca miały trwać wszystkie odbiory techniczne i formalności związane z uzyskaniem zgody na użytkowanie.

Zgodnie z planami, zabytkowy dworzec dostosowano do nowoczesnej obsługi pasażerów. Odnowiono elewacje zachowując historyczny rys z lat 80. XIX wieku. Dodatkowo podkreślono je świetlną iluminacją. Zachowane zostały architektoniczne detale oraz tablice pamiątkowe.

Wewnątrz budynku są lokale przeznaczone na punkty gastronomiczne i usługowe. Dla pasażerów dużą zmianą będzie również nowy, czytelny i przyjazny system informacji wizualnej oraz... brak głośników na zewnątrz dworca.

- Praktykujemy instalowanie megafonów w halach dworców oraz na peronach. Komunikaty słyszalne poza wspomnianym obszarem mogłyby przeszkadzać okolicznym mieszkańcom - wytłumaczyła Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.

Wartość remontu radomskiego dworca wyniosła 10,5 mln zł.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje analizując otoczenie wyremontowanego dworca zaproponowało wprowadzenie dodatkowego obiektu - słupa z przytwierdzonymi drogowskazami, wskazującymi ważniejsze miasta europejskie, który miałby dodatkowo urozmaicić i wzbogacić przestrzeń publiczną.

Słup taki zwieńczony byłby napisem „Radom” wykonanym historyzującą czcionką oraz herbem miasta. W piśmie wysłanym do prezydenta Radomia, dotyczącym postawienia słupa, przedstawiciele stowarzyszenia, przekonują, że ''w miejscach tego rodzaju stosunkowo często fotografują się przyjezdni. Proponowany obiekt nie byłby zatem wyłącznie estetyzującym dodatkiem do przestrzeni placu, ale miałby również swój walor promocyjny."

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10