.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Pon Lip 22, 2013 9:29 am
Czerwiec 2013
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Cze 12, 2013 7:33 pm   Czerwiec 2013Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje w sprawie linii kolejowej nr 22

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje skierowało do ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz do zarządu PKP PLK apel o likwidację punktowych ograniczeń prędkości na linii kolejowej nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki oraz o przeprowadzenie na tym odcinku prac rewitalizacyjnych w przyszłym roku.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o uruchomieniu w ostatnich dniach nowoczesnego systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. W związku z powyższym, mając na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości – apelują członkowie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. - Postulujemy także o zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych – dodają.

Zdaniem stowarzyszenia, status linii nr 22 w ostatnim czasie radykalnie zmienił. - Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie. Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji – informują członkowie Radomskich Inwestycji.

Źródło: [url=http://www.rynek-kolejowy.pl/45830/Stowarzyszenie_Radomskie_Inwestycje_w sprawie_linii_kolejowej_nr_22.htm]Rynek Kolejowy[/url]
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Cze 12, 2013 7:35 pm   

Chcą rewitalizacji linii Radom - Tomaszów Mazowiecki

Stowarzyszenie „Radomskie Inwestycje” zwróciło się do władz Radomia, ministerstwa transportu oraz PKP Polskich Linii Kolejowych o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości na linii Tomaszów Mazowiecki – Radom.

Radomskie Inwestycje z zadowoleniem przyjęły informację o uruchomieniu nowoczesnego systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. „W związku z powyższym, mając na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości” – napisali w liście członkowie organizacji.

Radomskim Inwestycjom chodzi głównie o wykonanie robót na odcinku Radom-Krychnowice oraz między Wolanowem a Przysuchą. W kilku miejscach na tych trasach obowiązują ograniczenia prędkości do 30 km/h. Pociągi muszą zwalniać także na niestrzeżonym przejeździe między Krychnowicami a stacją Wolanów.

Dlatego Stowarzyszenie postuluje o zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych na linii nr 22. Członkowie organizacji zwracają przy tym uwagę, że status przedmiotowej linii w ostatnim czasie radykalnie się zmienił w związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Rady Ministrów z 17 kwietnia 2013r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. „Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie. Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji” – kończą swój apel Radomskie Inwestycje.

Źródło: Kurier Kolejowy
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 1:42 pm   Szybsze pociągi na trasie Radom-Tomaszów Mazowiecki?

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało pismo do Ministerstwa Transportu oraz s-ki PLK S.A. w sprawie linii kolejowej nr 22, czyli trasy Radom-Tomaszów Mazowiecki, sugerując likwidację punktowych ograniczeń prędkości. Czy to oznacza, że pociągi jeździłby szybciej?

„Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o uruchomieniu w ostatnich dniach nowoczesnego
systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. W związku z powyższym, mając
na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku, prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości” – czytamy w piśmie Sto Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Członkowie Stowarzyszenia chcą, by na linii kolejowej nr 22 zrealizowano prace rewitalizujące, powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z 17 kwietnia 2013 r. mówiącego o liniach kolejowych o znaczeniu państwowym.

„Postulujemy także zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych. Nadmieniamy, że status przedmiotowej linii w ostatnim czasie radykalnie zmienił się (p. nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 kwietnia 2013r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym). Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie. Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji” – czytamy w piśmie.

Jakie będą efekty działań Stowarzyszenia? Będziemy to monitorować.

Źródło: RadomNews
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:12 pm   Stowarzyszenie ''Radomskie Inwestycje'' w sprawie linii kolejowej nr 22

Stowarzyszenie ''Radomskie Inwestycje'' przesłało 12 czerwca pismo związane z funkcjonowaniem magistrali kolejowej nr 22 Radom - Tomaszów Mazowiecki do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz do Polskich Linii Kolejowych S.A.

Poniżej publikujemy w całości treść tego pisma.

Szanowni Państwo,

Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o uruchomieniu w ostatnich dniach nowoczesnego systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. W związku z powyższym, mając na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości (o których pisaliśmy w piśmie RI-06-2013 z dn.08.03.2013). Postulujemy także zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych.

Nadmieniamy, że status przedmiotowej linii w ostatnim czasie radykalnie zmienił się (p. nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 kwietnia 2013r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym). Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie.

Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji.

Łączymy wyrazy szacunku,

Radomir Jasiński - prezes zarządu
Damian Maciąg - sekretarz zarządu

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 6:22 am   Przystanek przyszpitalny na Józefowie bliższej?

Stowarzyszanie Radomskie Inwestycje proponują, by przystanek przy WSS na Józefowie był bliżej niż dotychczas. To ułatwi przejście do szpitala chorym, seniorom, niepełnosprawnym

W związku z planami remontu parkingu szpitalnego zwracamy się z wnioskiem o zmianę lokalizacji przystanku Józefów/Szpital i przeniesienie go z pętli w pobliże głównego wejścia do szpitala. Obecne umiejscowienie posiada istotne wady - przede wszystkim nie do przyjęcia jest odległość 300 metrów jaką muszą pokonać pasażerowie od przystanku do wejścia do szpitala - czytamy w piśmie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Przejście tak długiego dystansu nastręcza osobom starszym, schorowany czy udającym się na rehabilitację dużych problemów. Pod uwagę należy wziąć również bezpieczeństwo pieszych - ulicy Aleksandrowicza po przebiciu do ul. Warszawskiej stała się ruchliwą arterią, a na przejściu
przy obecnej pętli doszło juŜ do kilku potrąceń pieszych.

Problem nie powinien być wjazd autobus na teren nie będący pod zarządem MZDiK – takie sytuacje miały juŜ miejsce w przeszłości – np. autobus linii nr 8 zawracał na parkingu aresztu na Koziej Górze a nr 12 na terenie ZUOK na Wincentowie.

Proponowaną lokalizację przystanku końcowego ilustruje załączona mapa.

Źródło: RadomNews
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 8:01 pm   Autobusem pod sam szpital ma Józefowie? Na razie się na to nie zanosi

Apel stowarzyszenia Radomskie Inwestycje

Czy jest szansa, że autobusy linii 13, 23 i 24 zatrzymają się tuż przed wejściem do szpitala na Józefowie? Tego chce radomskie stowarzyszenie. – Nie mamy na to pieniędzy – odpowiadają w szpitalu.

- W związku z planami remontu parkingu szpitalnego zwracamy się z wnioskiem o zmianę lokalizacji przystanku Józefów / Szpital i przeniesienie go z pętli w pobliże głównego wejścia do szpitala – czytamy w piśmie Radomskich Inwestycji.


JEST DALEKO

Członkowie stowarzyszenia przekonują, że obecna lokalizacja pętli autobusowej nie jest zbyt dobra. – Pasażerowie mają do przejścia od autobusu do szpitala około trzystu metrów – mówi Damian Maciąg z Radomskich Inwestycji.

Dodaje, że przejście tak długiego dystansu to problem dla ludzi starszych, chorych.

- Pod uwagę należy wziąć również bezpieczeństwo pieszych, ulica Aleksandrowicza po przebiciu do Warszawskiej stała się ruchliwą arterią, a na przejściu przy obecnej pętli doszło już do kilku potrąceń pieszych – tłumaczy Maciąg.

DODATKOWY PRZYSTANEK

Do propozycji stowarzyszenia swoją propozycję mają też mieszkańcy osiedla domków, położonego po drugiej stronie ulicy Aleksandrowicza.

– Przed wjazdem pod szpital przydałby się dodatkowy przystanek. Odkąd przystanek z Aleksandrowicza przeniesiono przed rondo, mamy sporo dalej do domów – mówi jedna z mieszkanek osiedla.

ZBYT DUŻY KOSZT

Okazuje się jednak, że w Wojewódzkim Szpitalu specjalistycznym na razie zrezygnowano z planów remontu parkingu. – Niestety, brakuje nam na ten cel pieniędzy – przyznaje Bożenna Pacholczak, rzecznik prasowy szpitala.

Rzeczniczka mówi, że nawet jeśli remont zostanie wykonany, to na wjazd autobusów na teren parkingu, bliżej wejścia nie ma szans.

– Gdybyśmy chcieli zgodzić się na takie rozwiązanie, musielibyśmy wybudować drogę przystosowaną dla autobusów, czyli ciężkich, wielotonowych pojazdów – tłumaczy Bożenna Pacholczak. – Podbudowa drogi przystosowana dla autobusów jest dużo droższa niż taka dla samochodów osobowych, a nas niestety nie stać na taki wydatek.

Źródło: Echo Dnia
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
  Wysłany: Wto Cze 25, 2013 9:19 pm   

YES YES YES :juppi


Radomski dworzec będzie miał menedżera

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało do PKP SA pismo, w którym pyta, kiedy zostanie ogłoszony konkurs na menedżera dworca kolejowego w Radomiu.

„ Z zainteresowaniem śledzimy proces powoływania menedżerów dla kolejnych obiektów dworcowych w naszym kraju. W związku z powyższym chcielibyśmy zapytać, kiedy można oczekiwać ogłoszenia konkursu na menedżera dworca kolejowego w Radomiu. Dworzec ten przechodzi aktualnie gruntowną modernizację” – piszą do PKP SA Radomir Jasiński, prezes i Damian Maciąg, sekretarz Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Dodają również, że obiekt dworcowy w Radomiu znajduje się w sąsiedztwie dużego węzła przesiadkowego, a sam węzeł kolejowy charakteryzuje się znacznymi potokami podróżnych.

„ Mając powyższe na uwadze zasadnym wydaje się powołanie menedżera do zarządzania nieruchomością mogącą generować konkretne korzyści finansowe dla PKP SA” – czytamy dalej w piśmie.

PKP SA potwierdza, że będzie szukać menedżera dla tego obiektu, ale nie podaje konkretnej daty rozpoczęcia poszukiwań. Jak informuje Mirosław Kuk, dyrektor ds. komunikacji projektów strategicznych Departament Marketingu w PKP SA, na razie planowana jest wewnętrzna rekrutacja na to stanowisko.

Źródło: Kurier Kolejowy
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10