.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
EURO 2012

Polska na EURO 2012
przegra wszystkie 3 mecze
18%
 18%  [ 2 ]
wygra tylko mecz otwarcia z Grecją
18%
 18%  [ 2 ]
nie przegra żadnego meczu wszystkie remisując
0%
 0%  [ 0 ]
wygra grupę i przegra w 1/4 finału
18%
 18%  [ 2 ]
wygra tylko z Rosją
9%
 9%  [ 1 ]
zdobędzie mistrzostwo :)
36%
 36%  [ 4 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
milenijny79 

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 8:19 pm   EURO 2012

już po losowaniu więc zachęcam do zabawy...

czarusek 

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 6:59 pm   

Brakuje mi opcji wyjdzie z drugiego miejsca :)

Jimoch 

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 11:41 pm   

Pokładam nadzieję tylko i wyłącznie w polską piłkę siatkową oraz piłkę ręczną :)

Mathevv 

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 11:47 pm   

Jimoch napisał/a:
Pokładam nadzieję tylko i wyłącznie w polską piłkę siatkową oraz piłkę ręczną :)
Jest jeszcze kilka dziedzin sportu, w których możemy odnieść sukces, ale na pewno nie można do nich zaliczyć piłki nożnej.

milenijny79 

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 8:31 am   

popatrzcie na XXI wiek i na nasze sukcesy w sporcie. drużynowa to istniejemy jedynie w kajakarstwie, wioślarstwie, w piłce siatkowej i w piłce ręcznej i na tym koniec. spójrzcie teraz na kraje byłej Jugosławii, państewka liczące kilka milnionów mieszkańców, a regularnie występują na dużych imprezach w piłce nożnej, w koszykówce, w siatkówce, w piłke ręczną. na czym to polega? naród Polski nie potrafi nic dobrego zrobić razem.

my Polacy odnosimy sukcesy jedynie indywidualnie. Robert Korzeniowski, Kamila Skolimowska, Szymon Kołecki, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Agata Wróbel, Mateusz Kusznierewicz, Otylia Jędrzejczak, Sylwia Gruchała, Renata Mauer, Leszek Blanik, Maja Włoszczowska, Anna Rogowska, Monika Pyrek, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Tomasz Sikora i na noniec Katarzyna Bachleda-Curuś, która zdobyła medal na IO nie mając warunków do ćwiczenia, ponieważ w Polsce nie ma hali do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego. (jest jeszcze Agnieszka Radwańska, Kamil Stoch i kilku innych sportowców, których nie mogę sobie teraz przypomnieć, którzy w swojej dziedzinie są w czołówce).

Mathevv 

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 9:10 am   

Prawda jest taka, że z tych panów "piłkarzy" zrobiono jakimś cudem wielkich gwiazdorów mimo iż oni nic nie potrafią i teraz po prostu jest im wszystko jedno wygramy czy przegramy, swoją dolę zgarniamy. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego na sport, w których nie mamy kompletnie żadnych sukcesów wydawane są miliony złotych i fascynuje się nim połowa Polaków. Dla mnie jest to niewyjaśniony fenomen.

czarusek 

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 1:57 pm   

Fascynuje sie nim tak wiele osob bo to najpopularniejszy sport. A za stan polskiej pilki noznej w bardzo duzej mierze odpowiada PZPN. Zmiany ludzi na stolkach nic nie daja, co jeden to lepszy a pieniadze zamiast inwestowac w szkolenie mlodziezy i rozbudowe infrastruktury sa rozgrabywane a wsystkie najwazniejsze decyzje podejmuje sie pod stolem. W zwiazkach innych dyscyplin takich zjawisk nie ma a jesli sie pojawiaja to szybko sa eliminowane a tu to po prostu beton... Dopoki nie rozwiaze sie PZPNu to nie ma szans na normalizacje.

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 11:22 pm   

Brakuje mi opcji "a co mnie to obchodzi"... :razz:
Mateusz G. napisał/a:
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego na sport, w których nie mamy kompletnie żadnych sukcesów wydawane są miliony złotych i fascynuje się nim połowa Polaków.
Popatrz po "kibicach"... Tu oczywiście chylę czoła przed prawdziwymi Kibicami ;)

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 4:29 am   

Polskę czeka mecz otwarcia z Grecją, mecz o wszystko z Rosją i mecz o honor z Czechami. A tak naprawdę, to mam to wyjątkowo głęboko :D

Mateusz G. napisał/a:
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego na sport, w których nie mamy kompletnie żadnych sukcesów wydawane są miliony złotych i fascynuje się nim połowa Polaków. Dla mnie jest to niewyjaśniony fenomen.

Mnie to nie fascynuje aż tak bardzo z prostej przyczyny - dla ogółu całe życie kręci się wokół "wina i igrzysk" (w polskim przypadku wokół piwska i piłki) i to jest jasne, stąd też "fenomen" piłki nożnej jest wręcz oczywisty. To wytwór kultury masowej, do tego wyjątkowo egalitarny, o wiele bardziej od innych dziedzin - dostępny na wyciągnięcie nogi. Rozrywka niewymagająca od obserwatora nic - myślenia, umiejętności, niekształtująca, za to prosta i każdy może jej posmakować kopiąc piłkę z kolegami pod blokiem, czy na boisku i nie potrzebuje do tego żadnego talentu, odpowiedniego wzrostu, wagi, wybitnego intelektu, czy szczególnych predyspozycji, tym bardziej do kibicowania, kiedy może się identyfikować ze swoimi sympatiami osiedlowymi, miejskimi, czy narodowymi.
Istnieją różnego typu hipotezy rozszerzające kwestie kulturowe - np. że w czasach zaniku religijności wypełnia powstałą lukę, zapewnia emocje, poczucie wspólnoty i przynależności do grupy. Jak to stwierdził prof. Czapiński - piłka jest dziś sportowym hamburgerem i zdobywa świat równie szybko jak amerykańskie bary szybkiej obsługi.
Jest prosta, tania, niewymagająca i dostępna dla szerokich rzesz, które zadowalają się nią w miejsce bardziej wysublimowanych rozrywek, bez których mogą się obejść.

ddiieesseell 
eksplorator miasta

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 1:46 pm   

redoxygene napisał/a:
Polskę czeka mecz otwarcia z Grecją, mecz o wszystko z Rosją i mecz o honor z Czechami.

Zielona wyspa z bankrutem, mecz o gaz i spotkanie towarzyskie z pepiczkami :faya

lecho 

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 8:09 pm   

Realnie rzecz biorąc, jeśli nie wyjdziemy z tej grupy, to będzie katastrofa :P

Mathevv 

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 11:07 pm   

lecho napisał/a:
Realnie rzecz biorąc, jeśli nie wyjdziemy z tej grupy, to będzie katastrofa :P
Bardzo prawdopodobna katastrofa. :faya

lecho 

Wysłany: Wto Gru 06, 2011 2:08 pm   

Mateusz G. napisał/a:
Bardzo prawdopodobna katastrofa. :faya

Bez przesady - ani z Czechami, ani z Grecją, ani z Rosją nigdy nie przegraliśmy meczu u siebie :)

czarusek 

Wysłany: Wto Gru 06, 2011 7:09 pm   

No ja jestem zdania, ze wyjdziemy z grupy. W ekipie czeskiej sa bardzo kiepskie morale. Druzyna nazwac ich ciezko, zgrania zero, nadrabiaja jedynie umiejetnosciami indiwidualnymi. Z Grecja bywa roznie, zazwyczaj gra srednio, lubi jednak sprawiac niespodzianki ale potrafi tez kompletnie zawiesc. Rosja to wg mnie najciezszy przeciwnik w grupie i tu raczej obstawiam przegrana Polski z nimi. Dlatego mysle, ze wyjdziemy z miejsca 2 a Rosja z 1.

Odpowiedz do tematu