.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Sob Wrz 15, 2012 7:41 pm
Sierpień 2012
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 6:19 pm   Sierpień 2012Radomskie Inwestycje piszą do ministra Gowina

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje napisało do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina pismo z prośbą o przyjrzenie się przyszłemy otoczeniu Pałacu Sprawiedliwości, który ma zostać wybudowany w Radomiu.

To niezwykle kosztowna inwestycja warta blisko 100 mln zł, zlokalizowana na skraju parku Obozisko - przy ul. Parkowej i Warszawskiej. Sądziedztwo budynku stanowić będzie park im. Jacka Malczewskiego, potocznie zwany parkiem "Obozisko". "Park ten niestety nie jest wizytówką naszego miasta. Potrzebna jest jego rewitalizacja, poprzez nowe nasadzenia, remont alejek, wymianę małej architektury. Elegancki budynek Pałacu Sprawiedliwości będzie kontrastował z zaniedbanym obecnie parkiem." - piszą Radomskie Inwestycje.

Dlatego też zwracają się z prośbą o ujęcie w planach rewitalizacji parku "jako elementu współpracy Ministerstwa ze społecznością lokalną miasta Radomia. Pragniemy nadmienić, że udział w kosztach rewitalizacji parku stanowiłby formę rekompensatę dla okolicznych mieszkańców, którzy z powodu budowy budynku sądów stracą duży obszar zielony."

Na działce, przypomnijmy, stanie pięć budynków zaprojektowanych przez pracownię radomskiego architekta Wojciecha Gęsiaka. Łączyć je będzie dwukondygnacyjny hol. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty został w 2009 roku.

Najwyższy, pięciokondygnacyjny fragment Pałacu Sprawiedliwości będzie stanowił jego front i zostanie przeznaczony dla sądu okręgowego. Będą znajdowały się tutaj dwa wydziały karne. Zaplanowano natomiast, że pozostałe cztery budynki mają mieć trzy kondygnacje. Ich lokatorami zostaną sądy rejonowe.

Źródło: Radom 24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 3:54 pm   S12 po 2013 roku

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odpowiedziało stowarzyszeniu Radomskie Inwestycje na pytania dotyczące obecnego stanu prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej nr 12. Okazuje się, że budowa odcinka Sulejów-Radom-Puławy-Kurów możliwa będzie po 2013 roku. Powód? Brak pieniędzy.

Przewodniczący stowarzyszenia Radomir Jasiński oraz sekretarz Damian Maciąg powołując się na art. 61 Konstytucji RP oraz ustawę o dostępie do informacji publicznej zwrócili się do ministerstwa na temat stanu prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S12 Piotrków-Radom-Lublin.

Rzecznik prasowy ministestwa poinformował, że "przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 25 stycznia 2011 r. Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, musiał zostać dostosowany do aktualnych możliwości finansowych państwa. Przedmiotowa inwestycja została podzielona na następujące zadania:

+ Budowa drogi S-12 odcinek Sulejów – Radom – Puławy – Kurów,
+ Budowa drogi S-17 Kurów – Lublin (stanowiąca wspólny przebieg z drogą S- 12),
+ Przebudowa drogi krajowej 12/74 do parametrów drogi ekspresowej Piotrków Trybunalski – Sulejów – Opatów z wyłączeniem odcinka Kielce (dk nr 73) – Cedzyna – wylot wschodni z Kielc.

Realizacja zadań (z wyłączeniem budowy odcinka Kurów-Lublin) możliwa będzie po 2013 roku, ponieważ zapewnienie finansowania inwestycji było niemożliwe.

W chwili obecnej przygotowywana jest niezbędna dokumentacja techniczna oraz uzyskiwane będą wszelkie uzgodnienia i pozwolenia wymagane przepisami prawa.

Dla odcinków przebiegających przez województwa łódzkie i mazowieckie przygotowywane sa materiały do Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, w którym w sposób kompleksowy zostaną opisane warunki ekonomiczne, społeczne, środowiskowe i techniczne realizacji inwestycji.

Przekazując powyższe informacje należy również zaznaczyć, iż zgodnie z założeniami, Program zostanie zaktualizowany w momencie, kiedy ostatecznie znane będą poziomy finansowania infrastruktury drogowej dostępne dla Polski w Wieloletnich Ramach Finansowych Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 oraz urealnione będą prognozy makroekonomiczne. Pozwoli to na precyzyjne określenie potrzeb finansowych (w tym udział środków krajowych) dla zakresu rzeczowego Programu realizowanego w kolejnych latach.

Źródło: Radom 24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 3:55 pm   Ekspresowa "dwunastka" dopiero po 2013 roku

Budowa drogi S12 na odcinku Sulejów- Radom - Puławy - Kurów może się rozpocząć po roku 2013 - wynika z informacji Ministerstwa Transportu i Budownictwa, która dotarła do stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. Powód jak zawsze ten sam: brak pieniędzy.

Stowarzyszenie zapytało w resorcie o stan prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S12. Rzecznik ministerstwa Maciej Karpiński nie pozostawia w swej odpowiedzi złudzeń i wyjaśnia, że Przyjęty przez Radę Ministrów 25 stycznia 2011 r. Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015: "musiał zostać dostosowany do aktualnych możliwości finansowych państwa", dlatego inwestycja została podzielona na cztery zadania, w tym znalazł się odcinek Sulejów – Radom – Puławy – Kurów". Zarówno ten, jak i pozostałe trzy: "z uwagi na aktualny stan prac przygotowawczych, zostały ujęte w ramach Programu w załączniku nr 2, zawierającym inwestycje, których realizacja zostanie rozpoczęta po roku 2013. Dla zadań z załącznika Nr 2, w chwili tworzenia Programu zapewnienie finansowania ich realizacji było niemożliwe". Rzecznik dodaje też, że obecnie:"przygotowywana jest niezbędna dokumentacja techniczna oraz uzyskiwane będą wszelkie uzgodnienia i pozwolenia wymagane przepisami prawa. Aktualnie dla odc. drogi ekspresowej S-12 na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego przygotowywane są materiały do Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowego (STEŚ), w którym w sposób kompleksowy zostaną opisane warunki ekonomiczne, społeczne, środowiskowe i techniczne realizacji inwestycji. Należy podkreślić, że STEŚ jest bazą dla wszystkich późniejszych opracowań projektowych. Zawiera analizy wariantów inwestycji, przewidywanego ruchu, raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, wyniki spotkań informacyjnych ze społeczeństwem, część techniczną, analizę ekonomiczną itp."

Maciej Karpiński zaznacza również, że: "Program zostanie zaktualizowany w momencie, kiedy ostatecznie znane będą poziomy finansowania infrastruktury drogowej dostępne dla Polski w Wieloletnich Ramach Finansowych
Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 oraz urealnione będą prognozy makroekonomiczne. Pozwoli to na precyzyjne określenie potrzeb finansowych (w tym udział środków krajowych) dla zakresu rzeczowego Programu realizowanego w kolejnych latach".

Źródło: Mój Radom
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 6:05 pm   Bez pieniędzy ani rusz

Budowa krajowej dwunastki na odcinku Sulejów-Radom-Puławy-Kurów będzie możliwa po 2013 roku. Informację w tej sprawie przedstawiło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej na wniosek Stowarzyszenia ''Radomskie Inwestycje''. Rzecznik prasowy resortu wyjaśnił, że w chwili obecnej przygotowywana jest niezbędna dokumentacja techniczna oraz uzyskiwane będą wszelkie uzgodnienia i pozwolenia wymagane przepisami prawa. Dla odcinków przebiegających przez województwa łódzkie i mazowieckie przygotowywane sa materiały do Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, w którym w sposób kompleksowy zostaną opisane warunki ekonomiczne, społeczne, środowiskowe i techniczne realizacji inwestycji. - Przekazując powyższe informacje należy również zaznaczyć, iż zgodnie z założeniami, Program zostanie zaktualizowany w momencie, kiedy ostatecznie znane będą poziomy finansowania infrastruktury drogowej dostępne dla Polski w Wieloletnich Ramach Finansowych Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 oraz urealnione będą prognozy makroekonomiczne. Pozwoli to na precyzyjne określenie potrzeb finansowych (w tym udział środków krajowych) dla zakresu rzeczowego Programu realizowanego w kolejnych latach - czytamy w piśmie.

Źródło: Radio Plus
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12