.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Strefa Gołębiów | ul. Kozienicka/Zubrzyckiego/Żółkiewskiego
Autor Wiadomość
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 9:12 am   Strefa Gołębiów | ul. Kozienicka/Zubrzyckiego/ŻółkiewskiegoInwestycje w starych halach i na pustych działkach
Małgorzata Rusek 2012-01-11, ostatnia aktualizacja 2012-01-10 16:47:48.0

Osiedle mieszkaniowe, zakłady odzysku odpadów i kolejny market wkrótce mogą powstać w Radomiu. Kilku inwestorów rozpoczęło procedury związane z pozwoleniami na budowę w naszym mieście


Niektórzy dopiero rozpoczęli proces starania się o pozwolenie, inni decyzję mają już w ręku i zapowiadają, że w najbliższych miesiącach wbiją pierwszą łopatę. Tak jest na przykład z obiektami, które mają powstać na działce pomiędzy ulicami 25 Czerwca i Nowogrodzką (za przystankiem autobusowym). Teren nie jest zabudowany, a do tej pory był znany głównie z tego, że był zarośnięty i zaśmiecony. Teraz został uporządkowany i czeka na rozpoczęcie prac budowlanych. Jak informuje Grażyna Chmielewska, dyrektorka wydziału architektury Urzędu Miejskiego w Radomiu, już dwa lata temu wydane zostało pozwolenie na budowę obiektu handlowego o łącznej powierzchni, wraz z miejscami parkingowymi, ponad 3 tys. m kw., a także budynku biurowo-usługowego o powierzchni ponad 1,5 tys. m. kw. Inwestor ma czas na rozpoczęcie prac do 2013 roku, ale nieoficjalnie mówi się, że budowa ma ruszyć już w marcu, a na działce stanie market firmy Kaufland.

- Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Nie udzielamy informacji na temat żadnych inwestycji, które dopiero są w planach - mówi Daniel Szabaciuk, zastępca rzecznika prasowego firmy Kaufland.

Urząd wydał już decyzję środowiskową dla budowy "zespołu budynków wielorodzinnych z usługami na parterze oraz garażami podziemnymi i parkingami". Inwestycja ma powstać przy 11 Listopada na działkach położonych przed piekarnią PSS Społem, a obok apartamentowca. Inwestor wystąpił już o wydanie warunków zabudowy, po analizie będzie wiadomo, jak wysokie bloki będzie mógł wybudować. Ciekawe jest to, że inwestorem osiedla jest radomska firma "Polski Tytoń", której działalność raczej kojarzy się z dystrybucją wyrobów tytoniowych niż z budownictwem.

Okazuje się też, że Radom jest chętnie wybierany przez inwestorów zajmujących się odzyskiem odpadów. W hali należącej do Fabryki Łączników taką działalność chce uruchomić krakowska firma TACON MET, zajmująca się handlem hurtowym metalami kolorowymi i ich stopami. Postępowanie administracyjne jest na etapie wydawania decyzji środowiskowej.

- Będzie to polegało na wyciąganiu czystej miedzi i aluminium z chłodnic. Odzyskane metale będą granulowane i odsprzedawane. Cały proces ma być przeprowadzany wewnątrz hali, nie będzie żadnego oddziaływania na zewnątrz - informuje Grażyna Krugły, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Decyzję środowiskową w ręku ma już za to firma MA-TRANS, która chce na działkach przy ul. Zubrzyckiego uruchomić działalność związaną z odzyskiwaniem odpadów budowlanych.


- Stanie tam tak zwana kruszarka, która będzie rozdrabniać olbrzymie elementy betonowe. Uzyskany w ten sposób materiał firma chce odsprzedawać firmom produkującym materiały budowlane - mówi Grażyna Krugły. Przypomina, że wkrótce mają ruszyć konsultacje społeczne dotyczące gminnej inwestycji: zakładu termicznej utylizacji odpadów, który ma stanąć przy ul. Energetyków.

źródło: radom.gazeta.pl
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 9:01 am   

2012-01-24 07:57:36

Rozbudowa "Medicofarmy"

Medicofarma niebawem wskaże generalnego wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za budowę drugiej fabryki. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych będzie trzykrotnie większa niż obszar zajmowany obecnie przez jeden budynek.

Medicofarma to firma farmaceutyczna, która mieści się przy ul. Kozienickiej 97 i należy do Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład produkcyjny działa od 2004 roku.

Jak poinformował nas Prezes Zarządu Cezary Kilczewski, obecnie kończy się proces wyboru generalnego wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za wybudowanie nowej fabryki. Warunkiem, który musi spełnić jest m.in. rozpoczęcie prac do końca marca.

Na tę chwilę Medicofarma zatrudnia 40 osób, ale dzięki rozbudowie, liczba pracowników zwiększy się o minimum 20 osób. Kandydaci, którzy chcieliby zasilić szeregi tejże formy, powinni posiadać wyższe wykształcenie farmaceutyczne, biologiczne lub chemiczne. Te wymagania dotyczą kadry kierowniczej, natomiast wobec pracowników zatrudnionych przy produkcji nie ma szczególnych wymogów związanych z wykształceniem.

Medicofarma jest tzw. producentem kontraktowym a to oznacza, że leki oraz suplementy są wytwarzane dla różnych podmiotów. Odbiorcami są zarówno firmy działające na rynku polskim, jak i zagranicznym. W fabryce są wykonywane tabletki, tabletki powlekane, tabletki musujące, saszetki oraz kapsułki. Następnie są one pakowane z blistry, tubki oraz buteleczki. Firma zajmuje się również produkcją tabletek przeciwbólowych o nazwie "Kopiryna".

O szczegółach związanych z budową nowej fabryki poinformował nas prezes zarządu.

-Od początku cierpieliśmy na deficyt powierzchni magazynowych, ale po rozbudowie będzie ich wystarczająco dużo. Ponadto zbudujemy nowe laboratorium oraz powierzchnie produkcyjne umożliwiające instalację kilku linii do produkcji i pakowania leków. Obecnie posiadamy mieszalniki, tabletkarki, kapsułkarkę, saszetkarkę, drażownicę, linie do pakowania w blistry i butelki. Z pewnością zainstalujemy nową linię do pakowania tego typu produktów, a także wspomniane mieszalniki oraz tabletkarki. - powiedział Cezary Kilczewski.

Prezes zarządu dodał również, że koszt rozbudowy wyniesie minimum 6-7 mln zł. Przynależność do TSSE nie daje możliwości wsparcia finansowego. Natomiast środki wydane na inwestycje będą mogły być w przyszłości odliczone od podstawy opodatkowania. Nowy budynek ma powstać w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia przedsięwzięcia.

Anna Prokop

http://www.cozadzien.com.pl/wiadomosci/4052.html

Ostatnio sporo dzieje się w radomskim przemyśle oby tak dalej :)
Ostatnio zmieniony przez architekcik Wto Sty 24, 2012 9:15 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 11:00 am   

architekcik napisał/a:
Ostatnio sporo dzieje się w radomskim przemyśle oby tak dalej :)


Dokładnie, dawno nie było tylu dobrych informacji.
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 2:10 pm   

Informacje o inwestycjach

http://www.echodnia.eu/ap...T0206/121119495

Ciekawe co to za dwie nowy firmy , miejmy nadzieje , że to nie jest pic na wode
 
 
wlodzio 

Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 48
Skąd: Centrum
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 8:23 pm   

Z całkiem dobrze poinformowanych źródeł wiem, że z Gołębiowa wyprowadzać się będzie straż pożarna i powstanie tam hotel (przyda się na strefie)
Natomiast na Wośnikach ma pojawić się w najbliższym czasie 8 inwestorów - narazie nie chcą aby ujawniać ich nazwy.

Więc jak widać coś zaczyna się dziać w naszym mieście.
_________________
www.headblade.com.pl
 
 
Mathevv 

Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 645
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 10:09 pm   

wlodzio napisał/a:
Z całkiem dobrze poinformowanych źródeł wiem, że z Gołębiowa wyprowadzać się będzie straż pożarna
Nie wyprowadzać, a przeprowadzać. Przy ul. Rodziny Ziętalów ma powstać nowa siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Chociaż nie wiadomo do końca, jak sprawa się potoczy, bo są problemy z finansowaniem.
 
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 11:07 pm   

Jeśli pojawi się ich aż 8 to bardzo dobra informacja :) . A wiadomo chociaż kiedy będziemy mogli dowiedzieć się coś więcej
 
 
Tom 

Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 27
Skąd: Garwolin/Radom
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 2:40 pm   

Pewnie w ramach tych 8 inwestycji są już zapowiadane wcześniej przedsięwzięcia firm "FF Systems" i "STOLRAD", które wykupiły działki na Wośnikach. Czekamy na kolejne 6 inwestycji.
W przypadku 10 ha terenu pod inwestycje na Wosnikach może bardziej racjonalnym rozwiązaniem byłoby zostawienie jakieś większej np. 5ha działki dla jakiegoś poważniejszego inwestora. Mało jest w Radomiu terenów inwestycyjnych w tak dobrych lokalizacjach.
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 5:48 pm   

Będą większe tereny po drugiej strony Kieleckiej . Trzeba też dać szanse mniejszym firmom oraz lokalnym przedsiębiorcom
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:25 am   

http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/9160
Kolejne informacje+zdjęcia na temat realizowanych i planowanych inwestycji w tsse . Terenów zostało już naprawdę mało. Cieszy fakt , że ostatnio strefa bardzo szybko się rozwija chyba lepiej niż w czasach kiedy w Polsce powstało bardzo dużo nowych farbyk . Oby jak najszybciej włączano nowe tereny to tsse. Mam pytanie co z obszarem naprzeciwko Zbyszko ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9