.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Inwestycje przemysłowe | Potkanów
Autor Wiadomość
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 9:07 am   Inwestycje przemysłowe | PotkanówInwestycje w starych halach i na pustych działkach
Małgorzata Rusek 2012-01-11, ostatnia aktualizacja 2012-01-10 16:47:48.0

Osiedle mieszkaniowe, zakłady odzysku odpadów i kolejny market wkrótce mogą powstać w Radomiu. Kilku inwestorów rozpoczęło procedury związane z pozwoleniami na budowę w naszym mieście


Niektórzy dopiero rozpoczęli proces starania się o pozwolenie, inni decyzję mają już w ręku i zapowiadają, że w najbliższych miesiącach wbiją pierwszą łopatę. Tak jest na przykład z obiektami, które mają powstać na działce pomiędzy ulicami 25 Czerwca i Nowogrodzką (za przystankiem autobusowym). Teren nie jest zabudowany, a do tej pory był znany głównie z tego, że był zarośnięty i zaśmiecony. Teraz został uporządkowany i czeka na rozpoczęcie prac budowlanych. Jak informuje Grażyna Chmielewska, dyrektorka wydziału architektury Urzędu Miejskiego w Radomiu, już dwa lata temu wydane zostało pozwolenie na budowę obiektu handlowego o łącznej powierzchni, wraz z miejscami parkingowymi, ponad 3 tys. m kw., a także budynku biurowo-usługowego o powierzchni ponad 1,5 tys. m. kw. Inwestor ma czas na rozpoczęcie prac do 2013 roku, ale nieoficjalnie mówi się, że budowa ma ruszyć już w marcu, a na działce stanie market firmy Kaufland.

- Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Nie udzielamy informacji na temat żadnych inwestycji, które dopiero są w planach - mówi Daniel Szabaciuk, zastępca rzecznika prasowego firmy Kaufland.

Urząd wydał już decyzję środowiskową dla budowy "zespołu budynków wielorodzinnych z usługami na parterze oraz garażami podziemnymi i parkingami". Inwestycja ma powstać przy 11 Listopada na działkach położonych przed piekarnią PSS Społem, a obok apartamentowca. Inwestor wystąpił już o wydanie warunków zabudowy, po analizie będzie wiadomo, jak wysokie bloki będzie mógł wybudować. Ciekawe jest to, że inwestorem osiedla jest radomska firma "Polski Tytoń", której działalność raczej kojarzy się z dystrybucją wyrobów tytoniowych niż z budownictwem.

Okazuje się też, że Radom jest chętnie wybierany przez inwestorów zajmujących się odzyskiem odpadów. W hali należącej do Fabryki Łączników taką działalność chce uruchomić krakowska firma TACON MET, zajmująca się handlem hurtowym metalami kolorowymi i ich stopami. Postępowanie administracyjne jest na etapie wydawania decyzji środowiskowej.

- Będzie to polegało na wyciąganiu czystej miedzi i aluminium z chłodnic. Odzyskane metale będą granulowane i odsprzedawane. Cały proces ma być przeprowadzany wewnątrz hali, nie będzie żadnego oddziaływania na zewnątrz - informuje Grażyna Krugły, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Decyzję środowiskową w ręku ma już za to firma MA-TRANS, która chce na działkach przy ul. Zubrzyckiego uruchomić działalność związaną z odzyskiwaniem odpadów budowlanych.

- Stanie tam tak zwana kruszarka, która będzie rozdrabniać olbrzymie elementy betonowe. Uzyskany w ten sposób materiał firma chce odsprzedawać firmom produkującym materiały budowlane - mówi Grażyna Krugły. Przypomina, że wkrótce mają ruszyć konsultacje społeczne dotyczące gminnej inwestycji: zakładu termicznej utylizacji odpadów, który ma stanąć przy ul. Energetyków.

źródło: radom.gazeta.pl
 
 
architekcik 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 155
Skąd: Radom/MK
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 11:09 am   Nadzieja dla Fabryki Łączników


Radom on-line / 2012-01-25 10:09:00

Krakowska firma zainteresowana jest kupieniem radomskich Łączników. Zapowiada rozszerzenie produkcji, wprowadzenie nowego produktu, utrzymanie zatrudnienia, a potem zwiększenie.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, została już podpisana umowa przedwstępna między krakowskim inwestorem a warszawską spółką Ferro Masz Invest, która jest właścicielem 85 proc. akcji Fabryki Łączników. Kontrahent z Krakowa chce rozszerzyć produkcję zakładu i wytwarzać nowy produkt. Zamierza nie tylko utrzymać obecne zatrudnienie, ale także – docelowo – zwiększyć je do 550 osób.

Ministerstwo Skarbu kilkakrotnie próbowało sprzedać zakład, po raz pierwszy w 2002 roku. Skuteczny okazał się dopiero przetarg w sierpniu w 2010. Wygrała go warszawska firma Ferro Masz Invest; zapłaciła 80 gr za akcję, czyli za pakiet 85 proc. - niecałe 1,5 mln zł. Inwestor zobowiązał się do nieobniżania kapitału zakładowego spółki, utrzymania zatrudnienia i niezbywania firmy przez rok.

Pracownikom zmiana właściciela niewiele pomogła – nowy właściciel spóźniał się z wypłatą wynagrodzeń, nie było też wypłat z funduszu socjalnego. 1 grudnia ubiegłego roku załoga Fabryki Łączników zaprotestowała przeciwko takiemu traktowaniu odchodząc od maszyn.

autor: nika

Kolejne dobre info :) . Miejmy nadzieje , że wszystko się uda

http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/4159
 
 
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 12:49 pm   

No i miejmy nadzieję, że zapłacą nieuregulowane rachunki za prąd, bo firmy działające na terenie fabryki łączników nie pociągną długo bez prądu.
 
 
Gladzior 
Moderator


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 994
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 7:20 pm   


Nad Fabryką Łaczników czarne chmury. Jest coraz gorzejWbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doszło jeszcze do podpisania umowy sprzedaży Fabryki Łączników w Radomiu. Tymczasem firma ochraniająca zakład zrezygnowała ze świadczenia usług, wyłączono główne zasilanie prądu, a pracownicy nie mogą doczekać się wypłaty pensji.
We wtorek na posiedzeniu Rady Nadzorczej firmy zjawiło ponad 100 zdenerwowanych pracowników. Chcieli dowiedzieć się, kiedy dostaną zaległe wypłaty oraz czy przedsiębiorstwo będzie jeszcze funkcjonowało.

Nie uzyskali żadnej odpowiedzi, bo na posiedzeniu Rady Nadzorczej nie zjawili się członkowie obecnego jeszcze zarządu firmy. Był natomiast Andrzej Kaczmarek, prezes krakowskiej firmy Tacon Met, która chce kupić akcje Fabryki Łączników.

NIE MA PRĄDU, "UCIEKŁA” OCHRONA

- Rozumiem rozgoryczenie i zdenerwowanie pracowników, ale póki nie jesteśmy właścicielami firmy nie możemy przecież podejmować żadnych decyzji. I tak staramy się coś robić, chociaż nie mamy żadnych uprawnień. Wyprosiłem na przykład w zakładzie energetycznym, aby nie odcinano nam zupełnie prądu z powodu niepłacenia rachunków, tylko pozostawiono 150 kilowatów potrzebnych do funkcjonowania niezbędnych urządzeń – mówi Andrzej Kaczmarek. Dodaje, że do porozumienia się z obecnym właścicielem firmą Ferro Masz Invest brakuje jeszcze kilku uzgodnień.

Wczoraj zakończyła pracę – z powodu nieuregulowania rachunków – firma zajmująca się ochroną przedsiębiorstwa. Doraźnie znaleziono ludzi, którzy obecnie pilnują firmy.

DONIESIENIE DO INSPEKCJI PRACY I PROKURATURY

Przypomnijmy, pracownicy zostali wysłani na postojowe 18 grudnia. Mieli wrócić do pracy 9 stycznia, potem nakazano im przyjść pod koniec stycznia, teraz dowiedzieli się, że przestój potrwa do 17 lutego.

Wszyscy pracownicy czekają na wypłatę pieniędzy z Funduszu Świadczeń Socjalnych, pracownicy fizyczni na wypłatę pensji grudniowej i styczniowej, a umysłowi na wypłatę wynagrodzenia na styczeń.

- Dość mamy już tych zapewnień, że przyjdzie nowy właściciel i wszystko będzie dobrze. Słyszymy to od października. W tym zakładzie pracują małżeństwa, które zwyczajnie nie mają za co żyć. Niektórzy mówią, że woleliby, aby zakład upadł, bo wtedy przynajmniej można byłoby uzyskać zasiłek dla bezrobotnych – mówi Marzena Popławska, szefowa zakładowej organizacji związku zawodowego "Sierpień 80”.

Pracownicy złożyli już doniesienie do Państwowej Inspekcji Pracy i zamierzają zawiadomić prokuraturę.

Echo Dnia
 
 
__Alien__ 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 167
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 2:50 am   

Pamiętam jak jeszcze około dwóch lat temu były artykuły w radomskich gazetach, jak ta firma świetnie przędzie. Tyle zamówień, duma radomskiej gospodarki. Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie wszystko się zepsuło?
 
 
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 9:15 am   

Nie takie firmy upadały nagle w ostatnim czasie. Dla mnie bardzo pozytywnym przykładem radzenia sobie z trudnościami na rynku jest Cegielski, który z produkcji silników okrętowych przekwalifikował się na producenta kompleksowych rozwiązań dla energetyki.
_________________
Blog żony o naszym po-górach-chodzeniu: tatry-dla-sredniozaawansowanych , polecam! moje zdjęcia;)
 
 
KY 
Moderator

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 1726
Skąd: Borki
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 2:44 pm   

__Alien__ napisał/a:
Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie wszystko się zepsuło?

Wszystko wskazuje na złodziejską prywatyzację i przekręty, gdyż na taki towar jak łaczniki zawsze będzie zapotrzebowanie...
 
 
redoxygene 
Moderator


Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2547
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 3:46 pm   

Przekręty jak przekręty - najgorsze jest nieudolne zarządzanie, kiedy to w ciągu 2-3 lat można doprowadzić firmę do upadku.
 
 
KY 
Moderator

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 1726
Skąd: Borki
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 10:17 pm   Specjalna strefa ekonomiczna będzie większa o Potkanów?

Global Cosmed planuje rozbudowę fabryki na radomskim Potkanowie i prosi miasto o pomoc. Chce, aby tereny przy ul. Wielkopolskiej włączyć do specjalnej strefy ekonomicznej
Firma wystąpiła o zgodę na włączenie dwóch działek przy ul. Wielkopolskiej o łącznej powierzchni około 10 tys. m kw. do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uchwała rady jest niezbędnym załącznikiem do złożenia wniosku o rozszerzenie strefy. Jak można przeczytać w uzasadnieniu uchwały, Global Cosmed na wskazanych działkach zamierza wybudować i uruchomić nowoczesną i innowacyjną mieszalnię produktów płynnych. Sprawą zajmą się radni na poniedziałkowej sesji.

Działalność w strefie pozwala przedsiębiorcom korzystać z ulgi w podatku od osób prawnych (CIT) - od 30 do 50 proc. wartości inwestycji w zależności od tego, czy są to firmy małe, średnie, czy duże.

- W ramach inwestycji zostanie wdrożona innowacyjna technologia, w której zastosowane będą m.in.: mieszadła typu Rotary Jet Mikser, zapewniające szybsze i dokładniejsze mieszanie cieczy w zbiornikach, tzw. pigging system, polegający na każdorazowym opróżnianiu instalacji z surowców za pomocą tłoków. Powyższe innowacje przyczynią się do skrócenia procesu produkcji, a przez to do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenia ilości ścieków przemysłowych. Zwiększą także bezpieczeństwo mikrobiologiczne produkcji. Zastosowana innowacyjna technologia przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego - informuje Centrum Obsługi Inwestora w magistracie.

Koszty planowanej inwestycji mają wynieść ponad 20 mln zł. Inwestor deklaruje, że utworzy ponad 30 nowych miejsc pracy. "Wnioskodawca nadmienia, że bez pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego działalności prowadzonej w strefie ekonomicznej, realizacja inwestycji będzie niemożliwa" - czytamy w projekcie uchwały.

Global Cosmed działa w Radomiu od początku lat 90. Obecnie zatrudnia ponad 150 osób.

Wniosek o włączenie terenów przy ul. Wielkopolskiej do specjalnej strefy ekonomicznej firma składa do zarządzającego TSSE - Agencji Rozwoju Przemysłu. Agencja następnie kieruje sprawę do Ministerstwa Gospodarki. To po uzgodnieniach międzyresortowych przesyła wniosek do Rady Ministrów, która podejmuje ostateczną decyzję.

Radomska podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma już 10 lat. Zajmuje obecnie 73 ha w trzech rejonach Radomia - na Gołębiowie, Wośnikach i Wólce Klwateckiej. Działa w niej 12 firm na podstawie zezwoleń ministra gospodarki, co pozwala im korzystać z ulgi w podatku od osób prawnych (CIT). W firmach tych jest 1100 etatów. Działa też w strefie ponad 20 zakładów, które nie występowały o zezwolenie ministra. Te zatrudniają około tysiąca osób.

GW Radom
 
 
mikielm 

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 484
Skąd: Radom/Gołębiów II
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 11:01 am   

Rozbudowa firmy ITM:

 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Sob Lip 19, 2014 1:36 pm   

Aktualny stan prac:

_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9