.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kontrowersje dot. publikowania opinii i fotek nt inwestysji
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:23 pm   Kontrowersje dot. publikowania opinii i fotek nt inwestysji

Drodzy Userzy,

Dziś miało miesce wydarzenie, które chcę publicznie ogłosić i skomentować.
Otóż jeden z userów (nazwijmy go "X") doniósł, że na Forum Radomskich Inwestycji user "Y" opublikował fotki (własnoręcznie wykonane) inwestycji, którą realizuje w Radomiu "X". Fakt ten user "X" uznał za bezprawny, podobnie jak wogóle fakt pojawienia się informacji nt tej inwestycji na Forum.

Informuję, że userowi "X" udzieliłem odpowiedzi następującej treści:
Witam,
Otrzymałem informację, z której wynika, że żąda Pani usunięcia zdjęć z forum radomskich inwestycji. Proszę o wskazanie podstawy prawnej Pani żądania.
Z poważaniem,
administrator forum radomskich inwestycji

Podstawy takowej od usera "X" nie uzyskałem.

Komentując zdarzenie informuję, że w Rzeczpospolitej Polskiej istnieje swoboda wypowiedzi gwarantowana ustawa zasadniczą, co oznacza m.in pełną swobodę komentowania wydarzeń inwestycyjnych. Wyjątek stanowią wypowiedzi, które naruszają obowiązujące akty prawne - np. nawołują do nienawiści rasowej albo zawierają kłamliwe insynuacje pod adresem osób trzecich.

Informuję ponadto, że Forum Radomskich Inwestycji daje pełną swobodę publikowania własnych grafik i fotografii (p. pkt. 4.1 regulaminu). Wyjątej stanowią jedynie fotografie publikujące instalacje i obiekty tajne o strategicznym znaczeniu dla obroności Państwa oraz fotografie ukazujące osoby trzecie w sytuacjach intymmych.

W analizowanym przypadku nie zaistniała żadna przesłanka nakazująca usunięcie czy to fragmentu wypowiedzi czy też materiału ikonograficznego. Stąd moja decyzja o uznaniu przedmiotowego wątku i treści w nim zawatych za nie podlegające modyfikacji nie mówiąc już o usunięciu.

Kończąc dodam, że jeśli w przyszłości ktoś w userów spotka się z tego rodzaju żądaniem ze strony osoby trzeciej, proszę o szybką informację. Zespół administratorów i moderatorów forum w porozumieniu z prawnikami podejmie właściwe kroki. Jeśli tego rodzaju żądania będą miały charakter nękania, zareagujemy ostrzeżeniem a następnie zbanowaniem nękającego.

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:45 pm   

Komuś się chyba czasy pomyliły, cóż od upadku komuny upłynęło dopiero dwie dekady. Skoro budynek znajduje się w przestrzeni publicznej i oddziałuje na nią to można się spodziewać, że przestrzeń ta będzie również oddziaływać na niego np. przez ludzi robiących zdjęcia oraz komentujących bryłę.

Gladzior 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:51 pm   

Tak swoją drogą, to ja bym się poczuł dumny gdyby moja inwestycja znalazła się na takim jak to forum, nie rozumiem myślenia tego człowieka.

Miro 

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:52 pm   

Nawet z obiektów wojskowych zniknęły tablice "Zakaz fotografowania", za to pojawiły się inne "Zakaz korzystania z telefonów komórkowych" :lol:

czarna_wrona_kra_kra_kra 

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 10:15 pm   

o jakiej inwestycji mowa?
a jak już sięujawni to apeluję to tych mieszkających niedaleko by tym bardziej publikowali fotki owego obiektu. co to cenzura kurka wodna czy co?

Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 11:26 pm   

Gladzior, ja również byłbym zadowolony z faktu, że o mojej inwestycji się mówi. Rozumiem, jeszcze gdyby byłaby jakoś bardzo negatywnie komentowana, ale jest to jedynie przedstawienie informacji, że takie coś się buduje. Jak najbardziej, wszystko to co jest zgodne z prawem (i regulaminem :smile: ) może znaleźć się na naszym forum, a takie zdjęcia czy też informacje o tej inwestycji nie są tajne.

czyzo 

Wysłany: Śro Sty 04, 2012 9:12 am   

Zawsze znajdzie się ktoś komu nic nie pasuje, to tylko internet. Tu każdy pisze co uważa i co myśli.
A chyba stosowne uwagi na temat wytworu tejże Pani powinny pomóc jej w lepszej realizacji projektu i naniesienia poprawek!
W końcu to ma pomagać a nie szkodzić :)

maximus 

Wysłany: Śro Sty 04, 2012 9:43 pm   

czarna_wrona_kra_kra_kra napisał/a:
a jak już sięujawni to apeluję to tych mieszkających niedaleko by tym bardziej publikowali fotki owego obiektu. co to cenzura kurka wodna czy co?

No właśnie może coś ktoś chce ukryć :) jakieś nieprawidłowości itp :)
Z drugiej strony czy można tak bez zgody fotografować własność prywatną? Bo publiczną pewnie można.

rj 
Site Admin

Wysłany: Śro Sty 04, 2012 9:55 pm   

maximus napisał/a:
czarna_wrona_kra_kra_kra napisał/a:

No właśnie może coś ktoś chce ukryć :) jakieś nieprawidłowości itp :)

OK. Żeby nie tworzyć niepotrzebnych mitów, tajemnic i (moim zdaniem nieuzasadnionych) podejrzeń o nieprawidłowości wyjaśniam: chodzi o ten wątek:
http://www.inwestycje.rad...opic.php?t=1181

maximus napisał/a:
Z drugiej strony czy można tak bez zgody fotografować własność prywatną? Bo publiczną pewnie można.

Odpowiem cytując pitagora:

pitagor napisał/a:
Skoro budynek znajduje się w przestrzeni publicznej i oddziałuje na nią to można się spodziewać, że przestrzeń ta będzie również oddziaływać na niego np. przez ludzi robiących zdjęcia oraz komentujących bryłę.

I aby rozwiać wszelkie wątpliwości: aby upewnić się jak mają się rzeczy od strony formalno-prawnej zasięgnąłem opinii dwu niezależnych prawników. Obie opinie są jednakowe i jednoznaczne: nikt nie ma prawa zabronić nikomu fotografowania inwestycji. Wyjątek mogą stanowić dwa wspomniane przeze mnie w pierwszym poście przypadki.

Odpowiedz do tematu