.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Pią Kwi 01, 2011 9:16 am
Marzec 2011
Autor Wiadomość
staropolanin 


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 120
Skąd: okolice Radomia
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 9:55 am   Marzec 2011Ruszyła akcja "S12 pod lupą"

Rusza pierwsza akcja Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje". Nadany jej został roboczy kryptonim "S12 pod lupą". W jej ramach członkowie Stowarzyszenia chcą monitorować przebieg prac przygotowawczych
ukierunkowanych na budowę drogi ekspresowej S12 Piotrków-Radom-Lublin.


Pierwsze pismo inicjujące akcję wysłane zostało już do Ministerstwa
Infrastruktury. - Kolejne pisma będziemy wysyłać w odstępach trzymiesięcznych. Będziemy w nich pytać, jakie działania urzędnicy Ministerstwa - opłacani z naszych podatków - zrealizowali od momentu wystosowania poprzedniej interpelacji. Pisma jak również otrzymane odpowiedzi publikować będziemy w internecie - podkreśla prezes Stowarzyszenia Radomir Jasiński.

- Zamierzamy nadać pracom przygotowawczym do budowy trasy S12 nadać transparentny charakter tak, by nikt nie mógł nas mamić nierealnymi obietnicami. Z drugiej strony, oczekujemy, że obywatelski monitoring zdopinguje decydentów do efektywnego zajęcia się sprawą - dodaje Jasiński.

Źródło: Radom News
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 8:35 pm   S12 pod lupą

S12 pod lupą – pod takim hasłem wystartowała akcja stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. W ramach akcji stowarzyszenie co 3 miesiące zamierza wysyłać pisma do ministerstwa infrastruktury i w ten sposób sprawdzać zaawansowanie prac związanych z przebudową drogi numer 12 do parametrów trasy szybkiego ruchu. Pierwsze pismo właśnie zostało wysłane.

Droga krajowa numer 12 od kilku lat jest reklamowana jako najkrótsze połączenie z zachodu na wschód Europy. Mimo takich atutów, dwunastka nie znalazła się w europejskiej sieci dróg nazywanej TEN-T. Ta sieć to najważniejsze komunikacyjne połączenia o znaczeniu międzynarodowym. Przebudowa dwunastki do parametrów drogi ekspresowej nie znalazła się także w przyjętym przez rząd programie budowy dróg krajowych i autostrad do 2015 roku. Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje zapowiada walkę o przebudowę drogi. Właśnie ruszyła przygotowana przez stowarzyszenie akcja „s12 pod lupą”. W jej ramach przedstawiciele stowarzyszenia zamierzają co 3 miesiące wysyłać pisma do ministerstwa infrastruktury i pytać w nich o stopień zaawansowania prac dotyczących modernizacji dwunastki. Pierwsze pismo trafiło już do ministra Cezarego Grabarczyka. Stowarzyszenie pyta m.in. o stopień przygotowania niezbędnych dokumentów do wydania pozwolenia na budowę oraz o to jakie prace przygotowawcze ministerstwo planuje wykonać w tym roku. Na razie stowarzyszenie odpowiedzi z Warszawy nie otrzymało. Krajowa dwunastka liczy łącznie ponad 730 km, do parametrów drogi ekspresowej przebudowano dotychczas jedynie ok. 15 km. Planowane od kilku lat jest jeszcze wyremontowanie następnych 300km.

Źródło: TV Dami
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 10:01 pm   Organizacja aktywnych

Powstało stowarzyszenie Radomskie Inwestycje. Ma popularyzować wiedzę o urbanistyce i architekturze wśród radomian i promować nasze miasto. Pierwszą inicjatywą stowarzyszenia jest wysłanie pisma do ministerstwa infrastruktury w sprawie budowy drogi ekspresowej S12

Założycielem Radomskich Inwestycji jest Radomir Jasiński, jeden z najaktywniejszych radomskich internautów, autor bloga „Radom i ziemia radomska – spojrzenie z dystansu”, twórca strony Radomskie Inwestycje. Do stowarzyszenia należy m.in. kanclerz Bractwa Rowerowego Sebastian Pawłowski oraz radny Kocham Radom, wolontariusz Damian Maciąg. Jak mówi Radomir Jasiński, pomysł na założenie organizacji przyniosło samo życie. – Społeczność portalu Radomskie Inwestycje coraz częściej zabiera głos w istotnych dla miasta i regionu sprawach. Organizuje różne akcje. Teraz nie będziemy już anonimową grupą internautów, a konkretnym podmiotem – zaznacza.

Stowarzyszenie chce m.in. promować nasze miasto i radomskie budowy, a także kontaktować się z różnymi instytucjami w sprawie ważnych inwestycji. Pierwsza akcja już ruszyła – nosi nazwę „S12 pod lupą”. Członkowie stowarzyszenia będą monitorować postęp przygotowań i przebieg prac przy budowie drogi ekspresowej S12 na trasie Piotrków Trybunalski – Radom – Lublin. – Wysłaliśmy już w tej sprawie pismo do ministerstwa infrastruktury. Kolejne będziemy słać co trzy miesiące – zapowiada Radomir Jasiński.

W piśmie członkowie stowarzyszenia pytają m.in. o to, na jakim etapie jest kompletowanie dokumentów niezbędnych do wydania pozwolenia na budowę, a także jakie prace związane z budową „dwunastki” zaplanowano na ten rok. – Chodzi o to, żeby nikt nie mamił nas nierealnymi obietnicami. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje resort do zajęcia się sprawą – twierdzi nasz rozmówca.

Zdaniem Radomira Jasińskiego Radom od dawna potrzebował takiego stowarzyszenia. – Mieszkańcy coraz odważniej upominają się o inwestycje. A jeszcze 10 lat temu mało kto się nimi interesował – uważa. I zaznacza, że nasze miasto potrzebuje dużych inwestycji, wartych kilkaset milionów, a nie kilka czy kilkanaście. Według Jasińskiego, najważniejsze jest uruchomienie cywilnego portu lotniczego, kompleksowa rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego, a także stworzenie parku technologicznego i modernizacja komunikacji publicznej. – W Radomiu inwestuje się sporo, ale nadal poniżej potrzeb. Przestaliśmy tracić dystans do innych miast, ale go nie nadrabiamy – uważa Radomir Jasiński.

Źródło: Tygodnik 7 Dni
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 8:15 pm   Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje już działa!

Radomskie Inwestycje to nowe stowarzyszenie, które powstało w naszym mieście, by popularyzować wiedzę o jego urbanistyce i architekturze wśród mieszkańców. Stowarzyszenie będzie podejmować ważne inicjatywy na rzecz Radomia.

Stowarzyszenie założył Radomir Jasiński, jeden z inicjatorów walki o drogę ekspresową S12. Jest to pierwsza akcja stowarzyszenia nosząca nazwę „S12 pod lupą”. Radomskie Inwestycje wysłały już w tej sprawie pismo do ministerstwa infrastruktury. Chcą zrobić wszystko, by trasa Piotrków Trybunalski – Radom – Lublin została zrealizowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Dlatego domagają się wszelkich niezbędnych informacji dotyczących inwestycji.
Stowarzyszenie będzie działać na rzecz promocji miasta, by przyciągać tu inwestorów, a także służyć wymianie informacji i doświadczeń pomiędzy zainteresowanymi osobami oraz instytucjami. Radomskie Inwestycje będą także zabierać głos w ważnych sprawach dotyczących miasta i regionu oraz będą brać czynny udział w konsultacjach społecznych.

Źródło: Tygodnik Radomski
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 1:22 pm   Głos w sprawie inwestycji

Najpierw był portal, teraz jest Stowarzyszenie – Radomskie Inwestycje. Będzie ono zabierało głos w dyskusji o tak ważnych sprawach dotyczących miasta i regionu, jakimi są inwestycje. Prezes Stowarzyszenia, Radomir Jasiński odpowiedział Panoramie Radomskiej na pytanie dotyczące samej inicjatywy, jak i kondycji Radomia pod względem inwestycyjnym

Panorama Radomska: Skąd pomysł na założenia takiego stowarzyszenia?
Radomir Jasiński: – Samo życie. Coraz częściej zabieramy – jako społeczność portalu Radomskie Inwestycje – głos w sprawach miasta i regionu. Zaczynamy organizować różne akcje. Formuła Stowarzyszenia pomoże nam w tym. Nie będziemy już anonimową grupą internautów, a konkretnym, zinstytucjonalizowanym podmiotem.
Jakie działania będzie realizowało Stowarzyszenie?
R.J.: – Celami naszego Stowarzyszenia są m.in. popularyzowanie urbanistyki i architektury wśród społeczeństwa, promocja Radomia ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych w nim zamierzeń inwestycyjnych, tworzenie płaszczyzny wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy zainteresowanymi osobami oraz instytucjami.
W jakie akcje i inicjatywy jako Stowarzyszenie będziecie się angażować?
R.J.: – Na pewno będziemy organizować plebiscyty ukierunkowane na poprawę stanu świadomości przestrzeni publicznej. Jako że sytuacja w dziedzinie infrastruktury komunikacyjnej staje się już rozpaczliwa, niezwłocznie podejmujemy w tym obszarze stosowne kroki. Pierwszy projekt ruszy w najbliższych dniach, a dotyczył będzie drogi ekspresowej S12. Poniekąd czuję się w obowiązku zająć tą sprawą. W końcu trafiła ona do programów gospodarczych wszystkich ugrupowań w Radomiu za sprawą raportu obywatelskiego, jaki napisałem w 2005 r. wraz z Kają Koziarską i Jakubem Kluzińskim. Kolejny, większy projekt wystartuje do końca marca i dotyczyć będzie szerzej zagadnień inwestycji w Regionie Radomskim. Myślimy o sympozjum naukowo-technicznym rangi co najmniej regionalnej, ale to raczej po jesiennych wyborach. Jak ucichną w Radomiu „bojowe” nastroje.
Co pan myśli o polityce inwestycyjnej jaką obecnie prowadzi Radom?
R.J.: – Patrząc przez pryzmat polityki inwestycyjnej poprzedniego Prezydenta – Zdzisława Marcinkowskiego, którą określiłbym jako „dno i siedem metrów mułu”: nie tak najgorzej. Takie powiedzmy mocne trzy z plusem. Inwestujemy sporo, ale nadal poniżej potrzeb. Przestaliśmy na chwilę tracić dystans do innych miast, ale go nie nadrabiamy. By tak się stało trzeba by inwestować 400-500 mln rocznie. To możliwe. Ale w sytuacji gdy rocznie rozpoczynamy jeden, dwa duże projekty warte kilkaset mln. Takich projektów nie boją się inne porównywalne pod względem potencjału demograficznego miasta i dostają nań wielkie dofinansowanie unijne. My w Radomiu rozmieniamy się na drobne realizując masę inwestycyjek wartych kilka/kilkanaście mln. Do rangi flagowych urosły te nieliczne, dające sie policzyć na placach u reki projekty sięgające 50 mln zł. Takie projekty nie popchną nas jako miasta na ścieżkę wzrostu. Rozwiązują jedynie doraźne, lokalne problemy.
Jakich inwestycji Radomiowi brakuje?
R.J.: – Po pierwsze i bez dwu zdań: park technologiczny z centrum transferu technologii. Projekt taki – jeśli ma mieć sens i szanse na sukces – wart będzie kilkaset mln. Możliwości jego sfinansowania są. Trzeba tylko przestać bać się kwot rzędu stu, dwustu, pięciuset mln zł. Inne: kompleksowa modernizacja systemu komunikacji publicznej ze szczególnym uwzględnieniem drugiej trakcji, kompleksowa rewitalizacja całego miasta Kazimierzowskiego w ramach jednego wielkiego grantu z programu takiego jak Infrastruktura i Środowisko. Oczywiście cywilny port lotniczy.
Jaka ostatnio poczyniona inwestycja rzeczywiście ma szansę na długo poprawić sytuację Radomia?
R.J.: – Żadna. Większość rozwiązuje małe, lokalne problemy. Nieliczne, pewne aspekty poziomu życia w mieście. Brak choćby jednego spektakularnego przedsięwzięcia niosącego w sobie nową jakość.
Jakich sił użyć, jak wpływać na decyzję władz kraju, choćby w kontekście ostatnio odsuniętych realizacji inwestycji drogowych?
R. J.: – To musi być splot wielu czynników. Skuteczny lobbing parlamentarzystów, aktywność organizacji pozarządowych, skuteczna współpraca samorządu lokalnego z wyżej wymienionymi. Efektywna kombinacja techniki kija i marchewki. Decydenci w centrali muszą czuć, że w Radomiu jest silnie niezadowolenie z obecnie prowadzonej, skandalicznej moim zdaniem, polityki regionalnej. Tu jest miejsce i dla tych, organizujących merytoryczne spotkania i sympozja, i dla tych, którzy blokują drogi i także dla prawdziwych ekstremistów mających na punkcie Radomia przysłowiowego „szmergla”. Tak! Z drugiej strony, musi istnieć przysłowiowy „dobry policjant”: kompetentna, otwarta na współpracę z wszelkimi środowiskami osoba, posiadające stosowne umocowania, z którą Rząd czy Sejmik będzie mógł merytorycznie dyskutować o „uspokojeniu sytuacji w Radomiu” w momencie, gdy protesty społeczne staną się dla rządzących zbyt dokuczliwe – przekładając to na język marketingu politycznego: Rządowi czy Marszałkowi Województwa nie będzie się opłacało – z punktu widzenia interesu politycznego – pozwalać na istnienie stanu wrzenia w Radomiu. Śledząc wydarzenia w polskiej polityce odnoszę nieodparte wrażenie, że politycy w Warszawie mają w nosie dobro obywateli. Ważne są słupki sondaży popularności. Mówiąc zatem syntetycznie i może nieco brutalnie: przykręcić śrubę rządzącym tak by mieli ewidentnie dość, a potem podsunąć szansę wyjścia z twarzą, ale tak, by musieli realnie rozwiązać nasze problemy.

Źródło: Panorama Radomska
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 1:51 pm   Ruszyła pierwsza akcja Stowarzyszenia 'Radomskie Inwestycje' pod roboczym kryptonimem "S12 pod lupą". W jej ramach będziemy monitorować przebieg prac przygotowawczych ukierunkowanych na budowę drogi ekspresowej S12 Piotrków - Radom - Lublin.

Na przełomie lutego i marca stowarzyszenie wystosowało do Ministerstwa Infrastruktury interpelację zawierającą szereg szczegółowych pytań dotyczących stanu prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S12. Dane, jakie znalazły się w uzyskanej odpowiedzi stowarzyszenie 'Radomskie Inwestycje' traktuje jako punkt "zero". Za trzy miesiące wystosowana zostanie kolejna interpelacja, tak, by móc sprawdzić jakie działania urzędnicy Ministerstwa - opłacani z naszych podatków - zrealizowali od momentu wystosowania poprzedniej interpelacji.

- Zamierzamy nadać pracom przygotowawczym do budowy trasy S12 nadać transparentny charakter tak, by nikt nie mógł nas mamić nierealnymi obietnicami. Z drugiej strony, oczekujemy, że obywatelski monitoring zdopinguje decydentów do efektywnego zajęcia się sprawą - wyjaśnia Damian Maciąg, sekretarz Zarządu stowarzyszenia.

Źródło: Portal NGO
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 4:05 pm   Ministerstwo o S12

Budowa drogi krajowej numer 12 nie rozpocznie się wcześniej niż w 2013 roku – tak wynika z pisma, które stowarzyszenie Radomskie Inwestycje otrzymało z Ministerstwa Infrastruktury. Stowarzyszenie realizuje akcję pod nazwą „S12 pod lupą”, w ramach której zabiega o przyspieszenie prac przy przebudowie trasy i zamierza, jak już informowaliśmy, co 3 miesiące sprawdzać ich stopień zaawansowania, pisząc pisma do ministerstwa. Pierwszą odpowiedź stowarzyszenie właśnie otrzymało.


Przebudowa drogi krajowej numer 12 została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, ale będzie realizowana dopiero po 2013 roku. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, przebudowa drogi podzielona jest na 3 etapy, realizowane w województwach: łódzkim, mazowieckim oraz lubelskim. Najbardziej zaawansowane prace przy przebudowie trasy są w tym ostatnim województwie. Wykonano już I etap budowy obwodnicy Puław wraz z mostem na Wiśle oraz obwodnicę Piask. Na Mazowszu opracowywane jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe rozbudowy drogi do parametrów trasy ekspresowej. Natomiast w woj. łódzkim przygotowywana jest dokumentacja projektowa niezbędna do otrzymania decyzji środowiskowej. Jak zapowiadają przedstawiciele stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, postęp prac nad modernizacją krajowej dwunastki będą regularnie sprawdzać. Następne pismo w tej sprawie wyślą do ministra infrastruktury za 3 miesiące.

Źródło: TV Dami
_________________
Kolej na Radom !
 
 
kartashov 
Moderator


Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 187
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:16 am   

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje pisze do ministerstwa

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wysłało do Ministerstwa Infrastruktury swoje uwagi do "Wieloletniego Programu Inwestcyji Kolejowych 2010 - 2013". Wskazują na konieczność podjęcia pilnych prac rewitalizacyjnych na linii kolejowej nr 22.

A oto całość pisma, które do ministerstwa w ramach konsultacji społecznych skierował Radomir Jasiński, szef stowarzyszenia Radomskie Inwestycje:

"Postulujemy podjęcie szybkich prac rewitalizacyjnych na linii kolejowej nr 22, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka Radom-Radzice. Przeprowadzenie tych prac w praktyce umożliwi łatwe podłączenie terenów województwa lubelskiego oraz podregionu radomskiego do CMK. Dziś regiony te są praktycznie odcięte od tej linii magistralnej. Ma to dodatkowe znaczenie w sytuacji, gdy planowana jest generalna przebudowa magistrali kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa-Radom-Kielce i wiele pociągów będzie musiało kursować objazdami".

Źródło: Radom-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10