.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Logo
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 7:50 pm   Logo

Ano właśnie ... przydałoby nam sie jakies krotkie, czytelne logo. Nie banner ale prosty znak graficzny spojny z kolorystyka strony. Licze na Wasza inwencje - mnie sie nic takiego nie udalo splodzic :(

Przyda sie jak np. uda nam sie obac nad czyms patronat :D

Miro 

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 10:45 pm   

Myślcie ludziska!
Każdy pomysł jest dobry. Nikt nikomu nie każe przelewać wizji na papier. Wystarczy jak opiszecie swoją myśl, resztę zrobimy. :grin:

Mnie chodzi po głowie coś w tym stylu (nie zwracajcie uwagi na kolorystykę):

Projekt prosty, ale i czytelny.
A może wywalić herb, a wstawić coś innego? Piszcie co o tym myślicie.

rj 
Site Admin

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 10:56 pm   

Na herb trzeba mieć zgodę RM ...
Może nawiązać do liternictwa i zwornictwa marki Radomia plus dwie wieża na młynarskiej?

W sumie te wieże lansujemy uparcie wszędzie :)

KY 
Moderator

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 11:03 pm   

A może w ramach nawiązań do herbu wykorzystać gotyckie R z bramy w słowie "Radomskie"?

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 11:26 pm   

KY napisał/a:
A może w ramach nawiązań do herbu wykorzystać gotyckie R z bramy w słowie "Radomskie"?

Mamy dwa wyjścia
1. idziemy w motywy z herbu miasta i tutaj pomysł KY mi się podoba. Wybaczcie, nie jestem grafikiem, ale:

2. idziemy w stronę loga ze strategii i wtedy kolorystyka niebieska wskazana, charakterystyczne "r" także.

Pamiętajcie tylko że tutaj liczy sie prostota - napis + coś, jakiś motyw, element, tak żeby łatwo się to drukowało i w małym wymiarze wyraźnie prezentowało to co ma prezentować :)

ddiieesseell 
eksplorator miasta

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 11:55 pm   

Sądzę że jako portal niezależny od miasta nie należy się pchać w nawiązanie bezpośrednio do stylu marki miasta. Owszem element taki jak czcionka, czy główny motyw kolorystyczny, ale tylko jedno. Zachowajmy pewną odrębność. Musi być coś co się jednoznacznie i bezpośrednio z Radomiem kojarzy, nie przez markę.

Ja byłbym za opcją z herbem... Stylizowane RI mi się widzi na pewno w logo ale jeszcze pomysłu na całość nie mam.

Może RI stylizowane, a adres strony czcionką miasta z charakterysycznym kolorowym r w domenie...

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 2:26 am   

Wg mnie powinno to być bardziej logo niż napis z jednoczesnym odsyłaczem do http. Elementy strategii do wykorzystania, ale w okrojonym kształcie - np tylko paski kolorowe.

rj 
Site Admin

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 9:31 pm   

Logo bezwzględnie powinno w jakiejś formie nawiązywać do marki Radom. Stworzono (wreszcie!!! po tylu latach partyzantki) spójną, pełną wizję promocji i trzeba się w nią wpisywać. Może nie jest idealna, ale i tak najlepsza z tego co przez ostatnie 20 lat przyszykowano.

Logo musi miec element jednoznacznie identyfikujący się z naszym portalem (ja proponuję nawiązanie do wieżowców przy Młynarskiej, które firmują nas we wszstkich portalach społecznościowych i platformach informacyjnych) plus liternictwo nawiązujące do marki Radomia ... Kolorystyke raczej z błękitem, nawiązująca do kolorostyki strony głównej RI.

Może coś z grubsza w tym duchu (od razu zaznaczam, że moja prymitywna realizacja mi się nie podoba):

rj 
Site Admin

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 6:42 pm   

Nieco konkretniejsze propozycje:

Miro 

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 8:58 pm   

W odpowiedzi na zapotrzebowanie:
wer. I

wer. II

rj 
Site Admin

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 9:09 pm   

dla mnie - bomba :)
kupuję wersję II :D

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 9:52 pm   

Bardzo ładne, ale czy wykorzystanie aż tylu elementów ze strategii nie będzie powodować kojarzenia, że to strona miasta? :)
No i te budynki wyglądają tak jak bunkry troszkę

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 10:57 pm   

Zgadzam się z przedmówcą - coś trza z tymi wieżowcami zrobić, ale... dlaczego "r" jest odwrócone? Nie powinno być, jeśli chcemy nawiązywać do strategii, o ile w ogóle powinno się znaleźć w takim kształcie - wg mnie należałoby je znacząco zwęzić i rozciągnąć na kształt ramki (lewa/góra) - aby nawiązywało do strategii, a nie przypominało podpis miasta, bo to wg mnie jest niedopuszczalne.

danius14 

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 11:13 pm   

Co prawda made in Paint... ale postanowiłem trochę się pobawić i przerobić to co zaproponował "rj" tak aby bardziej nawiązywało do strategii...

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 11:45 pm   

O to to, ale - bym rzucił podpis taki jak Miro, a z tych kolorków obrysował jakiś charakterystyczny radomski "skyline", jeśli to tak ująć można.

Odpowiedz do tematu