.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Infrastruktura rowerowa w Radomiu i regionie
Autor Wiadomość
pch 

Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 6:33 pm   

Dzięki, Pepe.

Też myślę, że ten ranking nie jest idealny, ale jednak, daje jakieś pojęcie o rozwoju infrastruktury rowerowej. Znam sytuację rozwoju infrastruktury rowerowej tylko w kilku z uwzględnionych miast i wydaje mi się, że ich pozycje w stousnku do siebie są uzasadnione.

firebwoy, no tak, ale czy do uzwględnienia tego nie służy np. wskaźnik nr 6 "Spójna sieć dróg rowerowych umożliwiająca wyjazd z miasta"?
 
 
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 6:57 pm   

Czy jakość projektowania i budowania dróg rowerowych w Radomiu zasługuje na 1? Podobnie dialog z władzami, wyciszona strefa, udogodnienia (stojaki sic!) itd itd. Niektórych danych obliczyć się nie da jak np. komplementarności, a jest ona ważniejsza od sumarycznej długości ścieżek i ścieżynek ze znakiem obok. No i nieodłączne w takich rankingach uznawanie polnych dróg za infrastrukturę rowerową (patrz: Rzeszów).

Ja nie kwestionuje dokonań władz innych miast (innych niż Radom i Lublin) bo ich nie znam. Ale ocena Radomia wydaje mi się wyciągnięta z rękawa.
 
 
pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 830
Skąd: Radom, Ustronie
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:07 pm   

PePe napisał/a:
Ten ranking jest tyle wart co horoskop w Przyjaciółce

Niedługo powinien ukazać się podobny raport w GW. Jednak przy jego tworzeniu zostały "zatrudnione" lokalne organizacje rowerowe. Odpowiedzi urzędników zostaną porównane z odpowiedziami organizacji pozarządowymi.

Kilka ocen rankingu Rowerturu >>>
_________________
http://bractworowerowe.ats.pl
http://bractworowerowe.blox.pl
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 8:41 pm   

pch napisał/a:

firebwoy, no tak, ale czy do uzwględnienia tego nie służy np. wskaźnik nr 6 "Spójna sieć dróg rowerowych umożliwiająca wyjazd z miasta"?


Nie wiem co kryje się pod tą nazwą i jakie elementy były brane pod uwagę. Mamy ddr przy Kozienickiej, Słowackiego ale niestety nie tworzą one żadnej spójnej sieci i nie łączą się ze śródmieściem.

Ciężko znaleźć uniwersalny wskaźnik, który w miarodajny sposób dawałby się porównać z innym miastem - każde miasto ma swoją specyfikę, układ przestrzenny i inne lokalne uwarunkowania :-)
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:07 pm   "Gazela" w Radomiu? Decyzja w przyszłym tygodniu


Gminy i podmioty jej podległe oraz inne spółki świadczące usługi w zakresie transportu lokalnego, dzięki programowi „Gazela” mają szansę na zdobycie do 100% dofinansowania do przedsięwzięć związanych z niskoemisyjnym transportem miejskim. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy do programu „Gazela” zgłosi się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji czy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Do udziału w programie przekonuje Bractwo Rowerowe.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej działający jako Krajowy operator systemu zielonych inwestycji ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie transportu niskoemisyjnego. Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji do 100%, jednak minimalny koszt całkowity przedsięwzięcia nie może być mniejszy niż 8 mln zł. Program „Gazela” obejmuje m.in. zakup nowych autobusów hybrydowych zasilanych gazem CNG, szkolenie kierowców pojazdów transportu miejskiego z obsługi niskoemisyjnego taboru, modernizację lub budowę stacji obsługi tankowania pojazdów transportu zbiorowego w zakresie dostosowania do autobusów hybrydowych zasilanych gazem CNG, modernizację lub budowę tras rowerowych, wdrożenie systemu roweru miejskiego.

Wszystko wskazuje na to, że również Radom sięgnie po te pieniądze. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy wniosek o udział w „Gazeli” złoży MPK jako spółka czy MZDiK jako podmiot podległy miastu. - Znamy założenia tego programu. Jeszcze nie zapadły ostatecze decyzje kto z nas złoży wniosek, ponieważ należy przeanalizować, który z podmiotów, MPK czy MZDiK, ma większe szanse na udział w projekcie. W przyszłym tygodniu mamy w tej sprawie posiedzenie, wtedy zadecydujemy – mówi Robert Dasiewicz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu.

Do udziału w programie „Gazela” przekonuje magistrat Bractwo Rowerowe, które w tej sprawie wysłało pismo do Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta Radomia. „To doskonała okazja, by budować trasy dla rowerzystów, co jest jednym z założeń tego konkursu. Choć regulamin konkursu nie jest idealny, bo wymaga zakupu specjalistycznych autobusów zasilanych CNG, to i tak warto brać udział w tym konkursie. W podobnej sytuacji znalazł się Gdańsk kilka lat temu. Był on pierwszym dużym polskim miastem, które zrealizowało kompleksowy program budowy tras rowerowych. Podstawowa część tego systemu, obejmująca budowę ponad 30 km dróg rowerowych oraz 70 kilometrów ulic uspokojonego ruchu była wdrażana w ramach bezzwrotnego grantu, jaki Gdańsk otrzymał z Funduszu Środowiska Globalnego w 2002 roku” czytamy w piśmie skierowanym do władz miasta.

Bractwo zauważa, że pozyskane środki mogłyby zostać wkorzstane m.in.na budowę brakujących połączeń pomiędzy istniejącymi drogami rowerowymi (ul. Żółkiewskiego – ul. Warszawska; Al. Grzecznarowskiego: na odcinku rondo Dmowskiego - ul. Słowackiego oraz Al. Grzecznarowskiego – pl. Ołdakowskiego – ul. Broni), wytyczenie przejazdów (skrótów) rowerowych przez ul. 25 Czerwca na skrzyżowaniach z ulicą Kelles-Krauza i Żeromskiego oraz budowę drogi rowerowej wzdłuż Potoku Północnego. Nowe fundusze europejskie, które będą do wykorzystania w latach 2014-2020 w dużej mierze także będą mogły być wykorzystane na wspieranie nieskoemisyjnych środków transportu, w tym także i roweru. Bez przygotowania odpowiednio dużej puli projektów Radom nie będzie mógł starać się o te środki, dodaje stowarzyszenie. Wnioski wstępne można składać od 1 marca do 2 kwietnia 2013 roku, do godz. 15:30. O dofinansowanie mogą ubiegać się gminy miejskie, spółki komunalne, które działają w celu wykonania zadań gmin miejskich związanych z lokalnym transportem miejskim oraz inne podmioty świadczące usługi w zakresie lokalnego transportu miejskiego na podstawie umowy zawartej z gminą miejską.

Źródło: radom24.pl
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
w1m 
Kolarz podmiejski


Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 68
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 11:21 am   Wnioski rowerowe - Budżet Obywatelski Radomia 2014

Zapraszamy do głosowania na trzy zaakceptowane projekty Bractwa Rowerowego w Budżecie Obywatelskim na 2014 rok:

    - Kontrapasy na 33 ulicach (zobacz >>> )
    - Remont drogi rowerowej wokół zalewu Borki (zobacz >>> )
    - Budowa drogi rowerowej wzdłuż Potoku Północnego (zobacz >>>)

Jak zagłosować? Instrukcja tutaj: http://www.bractworowerowe.ats.pl/bractwo_bo.htmlChcesz pomóc? Ściągnij stąd >>>, wydrukuj i powieś plakat w zaprzyjaźnionej instytucji.
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 7:36 am   Będzie ścieżka rowerowa z Radomia do Jedlni-Letniska?


Ścieżka rowerowa z Radomia do Jedlni-Letniska? Jak najbardziej, i to już za dwa lata - mówi wójt Piotr Leśnowolski i zakasuje rękawy, a do współpracy nad przedsięwzięciem zaprasza władze Radomia i województwa


- Organizuję spotkanie w tej sprawie pod koniec sierpnia. Zaprosiłem wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza i wicemarszałka województwa Leszka Ruszczyka. Mam nadzieję, że zakończy się ono podpisaniem porozumienia i podziałem zadań przy inwestycji - mówi Piotr Leśnowolski, wójt Jedlni-Letniska. Doświadczenia z budową ścieżek rowerowych ma, gmina wybudowała profesjonalną drogę dla rowerów wzdłuż brzegu zalewu w Siczkach.

- Dziennie w sezonie przyjeżdża nad zalew kilkuset rowerzystów. To dla nas sygnał, że jest potrzeba skomunikowania Radomia z Jedlnią-Letniskiem. Zwłaszcza że od ubiegłego roku mamy już gotową koncepcję budowy ścieżki rowerowej wzdłuż trasy na Kozienice. Zaczynałaby się przy cmentarzu w Rajcu Poduchownym, a kończyła przy skręcie w stronę Jedlni-Letniska - mówi wójt.

Bo z Radomia nad zalew już teraz można dojechać rowerem: albo drogą na Kozienice, co jest niebezpieczne ze względu na panujący tam ruch, albo wzdłuż wytyczonej trasy rowerowej. Wiedzie ona jednak zwykłą drogą asfaltową poprzez wsie Groszowice, Myśliszewice i Piotrowice, po której także poruszają się samochody. Ścieżka rowerowa wzdłuż drogi na Kozienice byłaby przeznaczona wyłącznie dla rowerów, chodnik dla pieszych miałby powstać po przeciwnej stronie jezdni. Długość trasy to około 6,5 km, szacowany koszt 4 mln zł, termin realizacji, według wójta, 2015 rok.

- To realna data, zwłaszcza że pomysł się wszystkim podoba, jest ogromna wola współpracy i ze strony Radomia, i ze strony władz Mazowsza - mówi wójt Leśnowolski.

I już myśli o kolejnym rowerowym projekcie. Ten dotyczyłby budowy przedłużenia ścieżki rowerowej po drugiej stronie zalewu w Siczkach tak, aby można go było objechać. - Rozmawiałem już i z dyrektorką Parku Krajobrazowego i z dyrektorem Lasów Państwowych, bo to ich teren. Też są otwarci na ten pomysł. Gdyby udałoby się go zrealizować, powstałaby pętla o długości 3,5 km. A warto, bo obecna ścieżka, która kończy się na mostku, jest mocno oblężona przez rowerzystów. Przy okazji można by ucywilizować tamtą część nabrzeża zalewu, ustawiając ławki czy kosze na śmieci - mówi wójt Leśnowolski.

Źródło: radom.gazeta.pl
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 830
Skąd: Radom, Ustronie
Wysłany: Pią Cze 12, 2015 9:04 pm   

Chcesz bezpiecznie dojeżdżać na rowerze z centrum na Ustronie i Idalin?
Oceń na 5 projekt 3 z obszaru II
Głosuj przez internet:
https://konsultacje.radom.pl/page/10,glosowanie.html
Chcesz bezpiecznie dojeżdżać na rowerze z centrum do osiedla Nad Potokiem?
Oceń na 5 projekt 21 z obszaru I
Głosuj przez internet:
https://konsultacje.radom.pl/page/10,glosowanie.html

_________________
http://bractworowerowe.ats.pl
http://bractworowerowe.blox.pl
 
 
mr.green 


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 336
Skąd: Radom
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 2:02 pm   

Trwają prace przy budowie przejazdów rowerowych przez Maratońską i Kielecką...

:!: A to zdjęcia z piątku (8 czerwiec 2018):
_________________

 
 
mr.green 


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 336
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Lip 10, 2018 8:21 pm   

Kolejne zdjęcia... Tym razem ze skrzyżowania Wolanowska/NSZZ Solidarność.


_________________

 
 
mr.green 


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 336
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Sie 02, 2018 8:37 pm   

Stan realizacji inwestycji na dzień 2.08.2018

ul. Maratońska:

- w kierunku ronda Łaskiego


Rondo Łaskiego:

- przejście przez ul. Maratońską


- przejście przez ul. Kielecką


- obok stacji Shell


- zjazd w ul. NSZZ Solidarność


Skrzyżowanie NSZZ Solidarność/Wolanowska:

- droga w kierunku ul.Wolanowskiej


- przejazd przez groblę


- przejazd przez ul. Wolanowską


- brakujący(?) fragment w kierunku ul. Wapiennej


- ostatni odcinek tuż przy skrzyżowaniu Wolanowska/Wapienna:!: Zdjęcia zrobione 2 sierpnia... Niestety, nadal brakuje odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego :thd
_________________

 
 
mr.green 


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 336
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 8:30 pm   

Kolejne zdjęcia z dnia 9.08.2018

ul. Maratońska (obok stacji Orlen)

- świerki, które w tym miejscu ograniczały widoczność, zostały przycięte...

ul. NSZZ Solidarność_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10