.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stadion piłkarski | ul.Struga
Autor Wiadomość
ambre

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 63
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 6:17 pm   

miało być pięknie a będzie jak zwykle

jednego dnia wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu
a drugiego wycofuje z prognozy finansowania
 
 
green 

Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 504
Skąd: Radom os. Południe
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 7:17 pm   

gregor13 napisał/a:
Tym wszystkim panom pisuarom należą się podziękowania za "rządzenie". Tylko co z tego, jak dojdzie do wyborów, mohery ruszą do urn i wybiorą ich znowu, bo pan Kosztowniak taki miły i w kościele ładnie wygląda... :evil:


No tak bo co to on dla naszego miasta nie zrobił nie zbuduje stadionu to nie bedzie chuligaństwa to dobry człowiek
 
 
czarusek 


Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 539
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:36 pm   

Tak obecnie wygląda zadaszenie trybuny VIP:Nazwa klubu i herb jest zawieszony ze wszystkich stron.
 
 
 
Blitz 

Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: Radom/Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 7:54 am   

Tragedii nie ma, ale zadaszenie mogłoby być niższe.
_________________
Kocham i nienawidzę tego miasta!
Rodowity Radomianin
 
 
Tristan 

Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 388
Skąd: Radom Południe
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 2:45 pm   

Wygrywamy w głosowaniu na makabryłę:
http://bryla.gazetadom.pl...tml#BoxSlotIIMT

:roll:
_________________
Angielski za darmo!
 
 
gregor13 


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 159
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 8:49 pm   

Jak możemy wygrywać z czymś, czego nie ma :mrgreen: Skoro wiata jest przebudowana, to mogli dać do głosowania tą właściwą :twisted:
 
 
Benek0690 

Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 18
Skąd: Radom (Idalin)
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 3:47 pm   

Wedle nieoficjalnych (ale coraz bardziej powszechnych) informacji, razem z halą ma być budowana jedna trybuna stadionu, a sam stadion ma być nieco inaczej usytuowany niż obecnie. Przez 3 sezony Radomiak ma grać na Narutowicza.

Ktoś ma więcej info na ten temat?
 
 
jur.ek 
jur.ek

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 107
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 12:52 pm   

dziś kolega powiedział mi podobnie, tak więc coś w tym musi być ;)
_________________
Łatwiej kijek obcinkować, niż go potem pogrubasić
 
 
AM 

Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 74
Skąd: RDM
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 3:26 pm   

Cytat:
PILNE. Hala widowisko-sportowa i pierwsza trybuna nowego stadionu Radomiaka staną do 2018 roku!

Taką deklarację złożył dziś prezydent Radosław Witkowski. Minister sportu Andrzej Biernat podtrzymał deklarację o pomocy finansowej dla budowy hali. Władze miasta tak zmieniły koncepcję projektu, że omija on grunty o które upomnieli się ich spadkobiercy.
Władze miasta pokazały dziś ministrowi teren przyszłej inwestycji
Halę w przedstawionych dziś planach przesunięto na teren obecnego stadionowego targowiska, parkingu i części boiska. Miasto zamierza też budować nowy stadion Radomiaka. Zamiast obecnej lokalizacji na kierunku północ-południe zakładane jest jego przeniesienie na kierunek wschód-zachód. Trzeba będzie w związku z tym zlikwidować korty, które miasto chce od nowa budować na Borkach. Budowa ma ruszyć w tym roku. Targowisko będzie działać do końca lipca.
O zamiarach tych poinformowano podczas konferencji prasowej na zakończenie wizyty ministra Biernata w Radomiu. Wraz z władzami miasta odwiedził on tereny na Struga w tym sporne grunty i stadion. Był także na stadionie i w Hali MOSiR gdzie odbyła się konferencja.
Radomskie Centrum Sportu
- W nowym miejscu przystępujemy do realizacji projektu w zakreślonych wcześniej ramach, czyli hali na ponad pięć tysięcy miejsc o koszcie 80 mln zł brutto – poinformował prezydent Witkowski.
Jak powiedział minister Biernat dziś do ministerstwa wpłynął wniosek z miasta na dofinansowanie inwestycji wraz pozwoleniem na budowę. – Mamy też pisma z poparcie z polskich związków siatkówki i koszykówki. Radom ma dwie drużyny w ekstraklasie i miasta z większym potencjałem patrzą na to z zazdrością. Radom zasługuje na większą halę niż ta odremontowana ale mieszcząca zaledwie 1,5 tysiąca ludzi – mówił minister.
Prezydent Witkowski poinformował, że wraz budową hali ruszy druga inwestycja – nowy stadion Radomiak. – Ta inwestycja będzie fazowana. W 2018 wraz otwarciem hali chcemy uruchomić południową trybunę i boisko, tak by piłkarze Radomiak – mam nadzieję – że już w I lidze – mogli znów na Struga rozgrywać swoje mecze – powiedział Radosław Witkowski. Cały projekt nazwano: Radomskie Centrum Sportu.
Szef kancelarii prezydenta, Mateusz Tyczyński dodał, że na czas inwestycji piłkarze Radomiak przeniosą się na stadion MOSiR-u. – Ma nadzieję, że najbliższe derby pokażą iż warto inwestować w środowisko piłkarskie Radomia – stwierdził Mateusz Tyczyński.
"Prezydent Witkowski nie zostanie ze stadionem sam"
Andrzej Biernat poinformował, że ministerstwo sportu nie wspiera budów stadionów piłkarski i miasto będzie musiało szukać innych źródeł finansowania np. z samorządu województwa. – Mogę obiecać w imieniu swoim i premier Ewy Kopacz, ze nie zastawimy prezydenta Witkowskiego samego z budową stadionu – powiedział obecny na konferencji Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący radomskich struktur PO.
Wiceprezydent Konrad Frysztak zapowiedział, że w lipcu tego roku będą gotowe projekt budowlany i projekt funkcjonalno-użytkowy hali i uściślił: - W pierwszym-drugim kwartale 2018 roku hala i I etap budowy stadionu będą ukończone. Prezydent Witkowski dodał: - I etap budowy stadionu to trybuna południowa na 3-4 tys osób i boisko. Boiska treningowe tzw. dolne pozostają bez zmian.
Co z kupcami z Targowiska?
Konrad Frysztak pytany o targowisko, stwierdził, że będzie czynne do 31 lipca, a dalsza jego działalność ze względu na degradację infrastruktury i tak wymagała by inwestycji. – Na targowisku jest coraz mniej handlujących, ci którzy pozostali powinni znaleźć miejsce w innych lokalizacjach. Spotkamy się z kupcami i jeśli nie znajdą nic nowego wskażemy im takie miejsca – zadeklarował wiceprezydent.
- Dla nas priorytetem jest budowa hali i mam nadzieję, ze kupcy podejdą do tego ze zrozumieniem - dodał.
A co z kortami?
By zrealizować pomysł ulokowania stadionu na osi wschód-zachód trzeba poświęcić korty. Dodajmy – jedyne otwarte korty tenisowe w Radomiu. Miasto w związku z tym wraca do pomysłu budowy kortów na Borkach przy ul. Bulwarowej. – To osobny projekt, mamy program finansowania takich hal – na budowę nowej dofinansowanie wynosi 2 mln zł. Miasto będzie o nie zabiegać w tym roku Istnieje obawa, że nim powstaną nowe korty, te na Radomiaku zostaną zajęte pod budowę stadionu. Wtedy nasze miasto zostanie bez kortów. – Korty na Radomiaku nie będą zlikwidowane dopóki nie będzie to absolutnie konieczne dla budowy stadionu – zapewnił prezydent Witkowski. A Zbigniew Banaszkiewicz dodał, że budowa hali tenisowej przebiega szybko i ewentualny okres, w którym Radom pozostawałby bez kortów będzie krótki. – Na pewno nie będą to dwa lata - stwierdził.


http://radom24.pl/artykul/czytaj/22659
http://www.cozadzien.pl/w...adom/26360.html
 
 
BB 

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: XV - lecie
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 1:02 pm   

Nie podoba mi się... Usuną korty i targowisko? A co na terenie gdzie miała początkowo stać hala? Pewnie kolejna Biedronka lub inny zagraniczny hipermarket?
 
 
black00day 

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 273
Skąd: Radom
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 7:46 pm   

Korty będą zlikwidowane ale nowe mają powstać na Borkach. Targowisko raczej do likwidacji, chyba że wymyślą jakieś inne miejsce. Co do terenów od Zbrowskiego, wszystko zależy od 'spadkobierców właścicieli', którzy się upomnieli o pieniądze, niech teraz zadbają o to miejsce w jakiś sensowny sposób.
_________________
https://www.facebook.com/kultura.radom

Kultura Radom - oficjalna strona radomskiej kultury ;)
 
 
mr.green 


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 336
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 3:41 pm   Tak będzie wyglądał stadion Radomiaka. To ostateczna koncepcja. Szczegóły za 2 miesiące

Osiem i pół tysiąca miejsc ma mieć stadion Radomiaka po zakończeniu pierwszego etapu budowy jesienią 2018 roku – tak zakłada nowy plan inwestycyjny, przyjęty przez władze miasta. Zmienia on pierwotne założenia (5,5 tys. miejsc) i wymaga porozumienia z wykonawcą – konsorcjum firm ROSA-BUD - MAXTO.

Koncepcję stadionu budowanego przy ul. Struga 63 przygotowała firma ROSA-BUD, uwzględniając uwagi zgłoszone przez reprezentującego inwestora MOSiR, oraz klub i poprzez media. Dziś władze miasta koncepcję zatwierdziły.

- Jesienią 2018 roku przy ul. Struga powstanie obiekt z dwiema trybunami: jedną na 3,5 tysiąca miejsc i drugą na minimum 2 tysiące – zapewnia prezydent Radomia, Radosław Witkowski i dodaje: - Już wtedy stadion będzie spełniał wymogi licencyjne Ekstraklasy, PZPN-u i UEFA III kategorii. Chcemy jednak, aby jeszcze w pierwszym etapie inwestycji wybudowane zostały dwie zadaszone trybuny na łącznie 8,5 tys. miejsc. Wiele jednak zależy od tego, czy wykonawca zrealizuje to zadanie za kwotę, którą miasto może na nie przeznaczyć. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby piłkarze w 2018 roku zagrali na stadionie z dwiema kompleksowo wykończonymi trybunami. To w tej chwili najważniejsza rzecz, by usiąść z wykonawcą i dojść do porozumienia. W kontrakcie przewidzieliśmy taką możliwość.

Przy takim rozwiązaniu oświetlenie na stadionie osiągnie 2000 luksów. Płyta boiska będzie podgrzewana. Pod trybuną południową znajdzie się natomiast całe zaplecze socjalne dla drużyn piłkarskich Radomiaka - pierwszego zespołu i młodzieżowych. Tu będą też restauracja z widokiem na boisko i skyboxy.

Dach będzie pokryty konstrukcją stalową. Foteliki na trybunach będą składane. Rozstaw siedzisk dla kibiców wyniesie 48 cm, na trybunie VIP 60, a na trybunie prasowej 70 cm (tu dodatkowo zastaną zainstalowane pulpity). Przewidziano też platformy dla TV.

Uwagi uwzględnione

Teraz - po zatwierdzeniu koncepcji - ROSA-BUD ma 2 miesiące na przedstawienie szczegółowych projektów budowlanych, w tym m.in. zagospodarowanie odrestaurowanego "Gołębnika". Następnie wykonawca musi uzyskać pozwolenie na budowę i będzie mógł przystąpić do prac budowlanych. W pierwszym etapie (do jesieni 2018 r.) powstaną boisko z dwoma trybunami - południową i północną - i zapleczem socjalnym, połączonym z budowaną obok halą widowiskowo-sportową.

Trybuny wschodnia i zachodnia, zostawione są na drugi etap inwestycji. Do tego czasu - w ich miejscu - staną prawdopodobnie banery reklamowe. To propozycja wobec jednej z obaw, jakie wyrażaliśmy po ujawnieniu jednej wstępnej koncepcji. Jak zapewnił prezydent Witkowski, na stadionie ze wszystkich miejsc będzie widoczne całe boisko. Z koncepcji wynika też, że po zakończeniu obu etapów, trybuny będą połączone. Jeśli chodzi o dach, ma być taki, by nie tylko zapewniać ochronę kibicom przed deszczem, ale także umożliwiać odpowiednie nasłonecznienie murawie.

autor: cir, dm

radom24
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9