.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego
Autor Wiadomość
__Alien__ 

Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 167
Skąd: UK
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 5:05 pm   

Nie jestem żadnym specjalistą w dziedzinie architektury, ale czy okna w kamienicy na rogu Wałowej nie powinny być na tym samym poziomie co w kamienicach obok i mieć chociaż zbliżone wymiary? Jakoś mi się to "gryzie".
 
 
KY 
Moderator

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 1726
Skąd: Borki
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 8:29 pm   

Moim zdaniem odbiór tego budynku to nie jest kwestia okien. To jest narożnik, budynek tam powstający mógłby być swego rodzaju dominantą, tworzyć kompozycję bramy z kamienica po drugiej stronie ulicy Wałowej. Będzie on jednak niższy nawet od jednopiętrowej kamieniczki na rogu Rwańskiej, przez co wygląda tak prowincjonalnie.
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 11:16 pm   

Dokładnie, tym bardziej, że szerokość placu sugeruje właśnie zabudowę do trzech kondygnacji.
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 1:34 pm   

a mnie ciekawi jak będzie tym razem wygladało "wyeksponowanie" murów miejskich
_________________
Kolej na Radom !
 
 
black00day 

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 273
Skąd: Radom
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 9:31 pm   

może tym razem puszczą murek przez prywatną piwnicę
_________________
https://www.facebook.com/kultura.radom

Kultura Radom - oficjalna strona radomskiej kultury ;)
 
 
kgebczyk 

Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 106
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 6:31 am   

Informacyjnie: wycięto sporo drzew na placu przy ul. Wałowej/Grodzkiej, vis a vis Lekarskiej.
Fotki brak bo jechałem samochodem ale muszę powiedzieć że szczęka mi opadła...
 
 
Tristan 

Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 388
Skąd: Radom Południe
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 5:32 pm   

Tutaj są fotki:
http://www.cozadzien.pl/w...adom/21176.html
_________________
Angielski za darmo!
 
 
redoxygene 
Moderator


Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2547
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 5:53 pm   

Ja bym tutaj odbudował jatki i to z podobnym przeznaczeniem...
 
 
black00day 

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 273
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 7:34 pm   

Stare drzewa brzydko wyglądały w tym miejscu, dobrze że zastąpią je nowymi.
_________________
https://www.facebook.com/kultura.radom

Kultura Radom - oficjalna strona radomskiej kultury ;)
 
 
jarek7913 

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: Radom\Łódź
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 3:22 pm   

rj napisał/a:
a mnie ciekawi jak będzie tym razem wygladało "wyeksponowanie" murów miejskich

jak to jak? jeszcze inaczej niż dotychczas... raczej za pewne bedzie cos w rodzaju zaznaczenia bramy zamkowej na grodzkiej... :evil:
_________________
Archeologica Polona
 
 
mikielm 

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 484
Skąd: Radom/Gołębiów II
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 7:46 pm   

Postępy budowy kamienicy przy ul. Wałowej:

 
 
maximus 

Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 692
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 7:22 pm   

Chyba nie ma osobnego wątku, więc tutaj o Muzeum Miasta Radomia.
http://radom24.pl/artykul/czytaj/18523

Moim zdaniem, powinno być to muzeum miasta Radomia i Ziemii Radomskiej.
 
 
mikielm 

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 484
Skąd: Radom/Gołębiów II
Wysłany: Sob Lip 05, 2014 12:37 pm   Wiemy, jak będzie wygladał skwer unii!

Gdzie znajdowała się zamkowa Wieża Biała i jedna z baszt, a także jak przebiegały mury miejskie, zobaczymy już jesienią. Cały zresztą skwer Unii Radomsko-Wileńskiej zostanie na nowo zagospodarowany. Pojawią się rabaty kwiatowe i nowe drzewa.Spółka Rewitalizacja ogłosiła w ubiegłym tygodniu przetarg na wykonawcę przedsięwzięcia pod nazwą „Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego poprzez odtworzenie muru miejskiego wraz z otoczeniem przy skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej”.
– To już ostatni etap projektu, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku badaniami archeologicznymi na skwerze – przypomina Mariusz Mróz, prezes spółki. – Chcieliśmy zobaczyć, czy zachowały się jakieś pozostałości po umocnieniach dawnego Radomia, a przede wszystkim zależało nam na znalezieniu reliktów założenia zamkowego. Udało nam się, jak wiemy; odkryliśmy fragmenty murów miejskich, które jednocześnie były murami zamku, a także ślady tzw. Wieży Białej i jednej z baszt obronnych.
Wykopy zostały, rzecz jasna, zasypane, ale to, co udało się archeologom odkryć i ustalić, będzie można za kilka miesięcy zobaczyć nad ziemią.
– Nie zamierzamy rekonstruować murów, baszty czy wieży w całości – zaznacza Mariusz Mróz. – Odkryte w ubiegłym roku relikty zostaną nadbudowane – tak uzgodniliśmy z konserwatorem zabytków, bo cały ten teren znajduje się pod jego ochroną - do wysokości ok. 30 cm nad poziom ziemi. Będzie więc widać zarówno przebieg murów miejskich – aż do ul. Wałowej, do powstającej po drugiej stronie kamienicy, jak i zarys fundamentów Wieży Białej oraz baszty. Wieżę Białą wyłożymy płytami z białego piaskowca. Baszta natomiast ma mieć posadzkę z czerwonej cegły.
Relikty założenia zamkowego nie utoną w trawie – powstaną tu nowe chodniki, staną ławki. Pojawi się także tablica informująca o tym, co na dzisiejszym skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej znajdowało się w dawnych wiekach i co właśnie oglądamy. Zagospodarowany na nowo zostanie cały skwer. – Rosnące tu w tej chwili drzewa, pozostaną, a zamian za te wycięte wiosną posadzimy nowe: cisy, magnolie, jabłonie, jodłę kalifornijską – wylicza prezes Rewitalizacji. – Powstaną także trzy rabaty kwiatowe.
Na firmę, która zajmie się zagospodarowaniem skweru, spółka czeka do 16 lipca. Umowa z wykonawcą powinna być podpisana w ciągu miesiąca. Na prace budowlane zwycięzca przetargu mieć będzie 60 dni, więc efekt poznamy pod koniec września albo na początku października.

Źródło: cozadzien
 
 
tp

Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 89
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:25 pm   

Kolejny strup znika .Rwańska 15,17- oficyny od strony Szewskiej
_________________
tp
 
 
BB 

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: XV - lecie
Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 11:32 pm   

Cytat:
Przywracamy radomianom Miasto Kazimierzowskie
4 września 2015

- Zamiast zastanawiać się co zrobić z Miastem Kazimierzowskim, postanowiliśmy rozpocząć jego rewitalizację - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski ogłaszając konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania kamienicy Deskurów oraz płyty Rynku. - Zależy nam na kompleksowym spojrzeniu na tę część Miasta Kazimierzowskiego, a naszym podstawowym celem jest uatrakcyjnienie i ożywienie tego miejsca. Ogłoszony konkurs, to dalszy ciąg naszych działań zmierzających m.in. do utworzenia w kamienicy Deskurów Muzeum Miasta w Radomiu, o czym rozmawialiśmy już m.in. Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz minister kultury Małgorzatą Omilanowską - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Uczestnicy konkursu architektonicznego mają w swojej koncepcji uwzględnić m.in. placówkę kulturalną, która mogłaby się stać jedną z atrakcji Miasta Kazimierzowskiego. - Chcemy, by uczestnicy konkursu zaproponowali także sposób zagospodarowania samej płyty Rynku. Tu bardzo ważne jest zaprojektowanie podziemnego parkingu. Zapewnienie dobrej obsługi komunikacyjnej i odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, to podstawowy warunek ożywienia tej części miasta – mówi wiceprzewodniczący sądu konkursowego, architekt Wojciech Gęsiak. Dodaje, że budowa podziemnego parkingu miałaby być powiązana z wyeksponowaniem archeologicznych odkryć, w m.in. pozostałości dawnego ratusza oraz odnalezionych ostatnio drewnianych studni. – Chcemy również, by parking był bezpośrednio połączony z najciekawszymi obiektami w Rynku, czyli Muzeum Jacka Malczewskiego, ratuszem i przyszłym Muzeum Miasta – dodaje Wojciech Gęsiak.

Doradca prezydenta ds. kultury Tomasz Tyczyński zwraca z kolei uwagę, że powodzenie całego przedsięwzięcia w dużym stopniu będzie zależało od tego, co znajdzie się w kamienicy Deskurów i jaką ofertę przedstawi Muzeum Miasta. – Na pewno musi to być bardzo nowoczesna placówka, wykorzystująca najnowsze technologie, a jednocześnie prowadząca szeroką działalność kulturalną, organizująca szereg ciekawych imprez. W naszej koncepcji dopuszczamy także wprowadzenie do kamienicy funkcji usługowej, np. restauracji oraz drobnego handlu – mówi Tomasz Tyczyński.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk nie kryje, że bardzo mu się podobają plany miasta. – Radom zasługuje na rewitalizację swojej zabytkowej części. Cieszę się, że prezydent Radosław Witkowski zajął się tym tematem zwłaszcza, że jest na to bardzo dobra pora. Są bowiem pieniądze w Regionalnym Programie Operacyjnym, a także w Kontrakcie Terytorialnym. Możliwe dofinansowanie może wynieść nawet 50 milionów złotych – mówi marszałek Leszek Ruszczyk.

Kosztorysowa wartość realizacji projektu nie może przekraczać 40 milionów złotych. Na prace konkursowe magistrat czeka do 17 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 2 grudnia. Zgłoszone koncepcje oceniać będzie sąd konkursowy, w skład którego wejdą: arch. Jerzy Szczepanik-Dzikowski – przewodniczący, arch.Wojciech Gęsiak – zastępca przewodniczącego oraz arch. Tadeusz Derlatka, Marek Figiel, Tomasz Tyczyński i arch. Mariusz Antos. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych oraz zaproszenie w trybie "z wolnej ręki" na opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie własnej koncepcji.


Co o tym myślicie?

1. Mi się nie podoba budowa podziemnego parkingu - schowanie ludzi pod ziemię i w podziemne łączniki. To ma być rewitalizacja i ożywienie? To odizoluje resztę obiektów i całe miasto Kazimierzowskie od sporej liczby ludzi. Ten ruch zamiast ożywiać Rynek i okoliczne uliczki - ominie go pod ziemią.

2. Od Wałowej/Reja na Rynek jest ok 50 m - po co pchać ruch samochodowy na sam Rynek... Tym bardziej, że parking podziemny pochłonie ogromne środki, które można by dużo lepiej wykorzystać.

3. Niestety pod "Zapewnienie dobrej obsługi komunikacyjnej" kryje się tylko i wyłącznie komunikacja samochodowa - szczególnie, że to ścisłe centrum miasta. Nikt już nie pomyślał o infrastrukturze pieszej i rowerowej (poprawa nawierzchni dla pieszych i rowerzystów, kładka w ciągu Szpitalnej, ułatwienia rowerowe) czy komunikacji miejskiej (np. przystanek na Placu Kazimierza)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9