.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Wto Sty 13, 2015 11:03 pm
Styczeń - Luty 2014
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 9:29 pm   Styczeń - Luty 2014Bezpieczeństwo pieszych jest najważniejsze. Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje pisze do MZDiK

Prace, związane z rozbudową i modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przy ulicy Limanowskiego mają rozpocząć się już w pierwszej połowie lutego. W związku z planami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji dotyczącymi zmian w organizacji ruchu, Zarząd Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje zwrócił się z wnioskiem o podjęcie zdecydowanych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy, bowiem szczególnie często dochodzi tam do wypadków i potrąceń pieszych.Jak piszą członkowie zarządu Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje: ''Według policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji w latach 2007-2012 na odcinku, który ma być remontowany (Chopina-Przechodnia) doszło do 126 zdarzeń, w tym do aż 32 potrąceń pieszych! Dane te dotyczą tylko skrzyżowań i przejść, więc skala niebezpieczeństwa jest o wiele większa.''

Intencją zarządu stowarzyszenia jest zainicjowanie szerszej dyskusji dotyczącej poprawy bezpieczeństwa, przy czym członkowie Radomskich Inwestycji nie stoją na stanowisku, że proponowane przez nich rozwiązania są najlepsze. Liczą na kreatywność projektantów i zainteresowanie opinii publicznej tym tematem.

Damian Maciąg przypomina, że problem z brakiem bezpieczeństwa na ul. Limanowskiego został już dawno zauważony przez MZDiK, ponieważ już w 2010 roku ówczesny rzecznik Pan Bartosz Rutkowski, na łamach Echa Dnia informował: ''Rozważamy budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Przechodniej.'' Jednak dotychczas tej propozycji nie zrealizowano.

- Ta ulica przebiega przez obszar bardzo silnie zurbanizowany i kwalifikuje się do pewnego uspokojenia ruchu, np. zwężenia jej i wytyczenia w niej lewoskrętów. Dzięki temu przepustowość ulicy zostałaby taka sama, a poprawiłoby się bezpieczeństwo pieszych - uważa Damian Maciąg ze Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. - Zależy nam na tym, aby ruch na tej ulicy był płynny, ale nie był szybki. Chcielibyśmy, aby przy stacji krwiodawstwa powstała sygnalizacja świetlna, która jest w tym miejscu bardzo potrzebna, podobnie jak potrzebne są azyle dla pieszych - dodaje Damian Maciąg.

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje przypomina również, że według obowiązującego „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Radom” na ul. Limanowskiego przewidziano powstanie infrastruktury dla rowerzystów.

- Jeżeli projektant zaproponowałby budowę buspasa lub pasa dla rowerów na tej ulicy, to jesteśmy jak najbardziej za, pod warunkiem, że byłoby to zorganizowane w sposób bezpieczny dla rowerzystów. Obecnie samochody jeżdżące tamtęty zwykle z dużą prędkością, stanowią ogromne zagrożenie zarówno dla rowerzystów, jak i dla pieszych - mówi Damian Maciąg, podkreślając, że kwestie dotyczące rowerzystów nie są tutaj pierwszorzędne, ponieważ ważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych, bo to oni są najbardziej poszkodowani w obecnym układzie komunikacyjnym.

Stowarzyszenie RI zwraca także uwagę na to, że „Program ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Radomia” czy „Programu ochrony powietrza dla strefy miasto Radom" przewiduje działania zmierzające do ograniczenie niekorzystnego wpływu transportu na życie mieszkańców miasta.

Na razie jednak MZDiK nie zdradza szczegółów dotyczących zmian przy ulicy Limanowskiego. A pytany przez nas rzecznik Dariusz Dębski informuje jedynie o tym, że - W związku z tą inwestycją rozważamy możliwość poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu na odcinku Limanowskiego, który będzie objęty robotami wodociągowymi.

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 9:31 pm   Remont ul. Limanowskiego szansą na poprawę bezpieczeństwa

Stowarzyszenie "Radomskie Inwestycje" wydało komunikat dotyczący planowanego przez miasto remontu ul. Limanowskiego. Zdaniem członków stowarzyszenia przy pracach remontowych MZDiK szczególną uwagę musi zwrócić na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku.

Według policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji w latach 2007-2012 na odcinku, który ma być remontowany (Chopina-Przechodnia), doszło do 126 zdarzeń, w tym do aż 32 potrąceń pieszych! Dane dotyczą tylko skrzyżowań i przejść, więc skala niebezpieczeństwa jest o wiele większa - można wyczytać z pisma.

Problem z brakiem bezpieczeństwa został zauważony również przez MZDiK. Już w 2010 roku ówczesny rzecznik Pan Bartosz Rutkowski, na łamach Echa Dnia informował: Rozważamy budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Przechodniej.

Przypominamy również, że według obowiązującego „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Radom” na ul. Limanowskiego przewidziano powstanie infrastruktury dla rowerzystów. Ponadto „Program ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Radomia” czy „Programu ochrony powietrza dla strefy miasto Radom" przewiduje działania zmierzające do ograniczenie niekorzystnego wpływu transportu na życie mieszkańców miasta.

Pismo sygnowane zostało przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje", Radomira Jasińskiego, oraz sekretarza Zarządu Stowarzyszenia, Damiana Maciąga.

Źródło: RadomNews
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 9:29 pm   Radomskie Inwestycje chcą zmian na ul. Limanowskiego

Radomskie Inwestycje chcą zmian na ul. Limanowskiego

Przypomnijmy ulica ta w tym roku zostanie przebudowana. Zdaniem członków organizacji obecnie trudno mówić o tym, że na odcinku Limanowskiego pomiędzy Maratońską a rondem Kisielewskiego jest bezpiecznie. W piśmie do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji wyliczają, że od 2007 roku na tym fragmencie doszło do prawie 100 wypadków i kolizji oraz 32 potrąceń pieszych.

O tym, że MZDiK ma w planach wprowadzenie na Limanowskiego rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, mówi się od jakiegoś czasu, ale sami drogowcy nie zdradzają na razie szczegółów. - Rozważamy możliwość poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

Źródło: Gazeta w Radomiu
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 8:19 pm   Ulica Limanowskiego w Radomiu: co zrobić, by było tam bezpieczniej?

Okazja do pozytywnych zmian jest idealna, bo Wodociągi Miejskie szykują się do przebudowy całej ulicy. Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji dopiero "rozważa możliwość”.

Ulicę Limanowskiego, od ronda przy Narutowicza do cmentarza, rozkopią firmy pracujące na zlecenie Wodociągów Miejskich, bo będą wymieniać tam całą sieć kanalizacyjną i wodociągową. Unijne pieniądze, które spółka dostała zostaną wykorzystane także na odbudowę zniszczonej jezdni i chodników. Udoskonalenia i dodatkowe prace to już sprawa miejskich drogowców.

SPOŁECZNICY WYLICZAJĄ

Na wyznaczonym do przebudowy odcinku jest na przykład jedno z niebezpieczniejszych przejść dla pieszych przy stacji krwiodawstwa. Od lat trwa dyskusja o tym, żeby zainstalować tam sygnalizację świetlną. Póki co Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ustawił tam wysięgnik z pulsującym światłem.

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, sięgając do policyjnego systemu ewidencji zdarzeń, wyliczyło, że w latach 2007 – 2012 doszło na tym przejściu do 16 potrąceń pieszych.

Radomianie od dawna upominają się też o przywrócenie przejścia dla pieszych przy ulicy Chopina, vis a vis jednej z bocznych bram cmentarza.

DROGOWCY MYŚLĄ

Wspomniane Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje postuluje także, aby przy okazji przebudowy ulicy Limanowskiego wyznaczyć wzdłuż drogi ścieżki rowerowe.

O plany co do ulicy Limanowskiego i ewentualne nowe rozwiązania zapytaliśmy rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Dariusza Dębskiego.

- W listopadzie 2010 roku zakończyliśmy przebudowę skrzyżowania ulic 1905 Roku, Limanowskiego i Maratońskiej. Już wtedy zaczęliśmy analizować, jak docelowo powinien odbywać się ruch na Limanowskiego – informuje Dariusz Dębski.

Szczegółów rzecznik już nie przedstawił. "(…) rozważamy możliwość poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu na odcinku Limanowskiego, który będzie objęty robotami wodociągowymi.” – czytamy w krótkim komunikacie.

Źródło: Echo Dnia
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10