.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego
Autor Wiadomość
mikielm 

Wysłany: Pon Lis 11, 2013 2:04 pm   

Trwa remont jednej z kamienic w Rynku obok Ratusza, właśnie rozebrano stary dach, ciekaw jestem efektu końcowego:

Z innych ciekawostek z Rynku: zegar ratuszowy cały czas wskazuje czas letni .. :lol:

architekcik 

Wysłany: Pon Lis 11, 2013 2:46 pm   

O nawet nie zauważyłem :) fajnie ,że kolejna kamienica będzie zmodernizowana . CIekawe kiedy tak stanie się z płyta rynku.

__Alien__ 

Wysłany: Wto Lis 12, 2013 9:24 am   

Po tej stronie rynku już będzie komplet wyremontowanych kamienic :) Nie licząc byłego archiwum, ale ono tragiczne nie jest.

jarek7913 

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 10:14 pm   

__Alien__ napisał/a:
Po tej stronie rynku już będzie komplet wyremontowanych kamienic :) Nie licząc byłego archiwum, ale ono tragiczne nie jest.

na pierwszy rzut oka nie ale jest dużo spękań które sukcesywnie powstawały od momentu budowy ronda ks. Kotlarza... co wiązało sie z obniżeniem poziomu wód gruntowych i szybkim osiadaniem gmachu. Miałem okazje przyjrzeć sie budynkowi bliżej kiedy był uruchamiany zegar... O ile osiadanie budynku sie zakończyło to bedzie dobrze, jesli nie... trzeba bedzie o tym pomyśleć... jakieś może klamry...

jarek7913 

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 10:17 pm   

widziałem wykopy z fundamentami murów miejsckich na Wałowej od strony Limanowskiego... moze ktos zrobiłby fote jak bedzie na miejscu?

tp

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 5:36 pm   Wałowa 28 mur obronny MK

https://plus.google.com/u/0/photos/115836618482076848490/albums/5713429163464586657

mikielm 

Wysłany: Śro Gru 11, 2013 1:34 pm   

Rynek 2:

Wałowa 4:

jarek7913 

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:46 pm   Re: Wałowa 28 mur obronny MK

tp napisał/a:
https://plus.google.com/u/0/photos/115836618482076848490/albums/5713429163464586657

dzieki :thr)

szkoda ze słabiej fundamenty zachowały sie na skwerze na Wałowej...

mikielm 

Wysłany: Sob Gru 28, 2013 4:42 pm   

mikielm 

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 6:17 pm   

Na Rwańskiej i Wałowej budowa, remont, wykopaliska

Trwa remont kamienicy przy ul. Rwańskiej 16 i budowa kamienicy oraz oficyny przy Wałowej 4. Inwestycja, która będzie kosztować spółkę Rewitalizacja ok. 4 mln zł, ma być zakończona do 30 września

Jak mówi prezes Rewitalizacji Mariusz Mróz, szacowano, że inwestycja pochłonie ok. 5 mln zł, ale firma Darco zdecydowała się wykonać ją za niewiele ponad 3 mln. Wcześniej jednak spółka poniosła jeszcze dodatkowe koszty związane z przygotowaniem, m.in. wykonała badania archeologiczne. Dlatego całkowity koszt inwestycji powinien się zamknąć w 4 mln zł. Z tego 2 mln 281 tys. zł to pożyczka z inicjatywy Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

W kamienicy przy Rwańskiej 16 przygotowane są do zalania nowe stropy, w miejscu, gdzie ma stanąć nowy budynek przy Wałowej 4, budowlańcy chcą jak najszybciej osiągnąć poziom zero, by wiosną można było wyjść z budową z ziemi. Wybudowano już oficynę, która ma połączyć obie kamienice. Wkrótce będzie robiony na niej dach. Cała zabudowa ma być gotowa do końca września.

Jak przeczytać można na stronie Rewitalizacji, kamienica przy Rwańskiej 16 powstała w końcu XVIII w., a w jej sieni znajduje się oryginalny fragment fortyfikacji miejskich z czasów lokacji Radomia na prawach miejskich w 1364 r. przez Kazimierza Wielkiego. Będą one poddane renowacji, a następnie zostaną wyeksponowane. W przebudowanej kamienicy znajdzie także siedzibę drugie w mieście Centrum Informacji Turystycznej. Będzie tam można uzyskać informacje o bazie noclegowej, gastronomii, ciekawych, zabytkowych miejscach, w tym przede wszystkim Miasta Kazimierzowskiego, imprezach organizowanych na terenie miasta, ale też kupić pamiątki z logo Radomia, gadżety, mapy, atlasy, przewodniki. Turysta będzie się także mógł tam zaopatrzyć nieodpłatnie w foldery turystyczne dotyczące Radomia i okolic.

W kamienicy mają się znaleźć pomieszczenia na pub oraz pięć lokali usługowych na biura.

Kamienica przy Wałowej 4 wraz z oficyną została wyłączona z użytkowania w 2005 r. Potem ją rozebrano. W nowej kamienicy będzie dwupoziomowa restauracja, a także pięć lokali usługowych.

W tym roku Rewitalizacja zamierza przeprowadzić badania archeologiczne w Rynku. Takie badania są konieczne, by starać się o fundusze unijne. A miasto chce być gotowe na pozyskanie ich w nowej perspektywie unijnej. Zamierza złożyć projekt dotyczący rewitalizacji płyty Rynku.

Źródło: Gazeta w Radomiu

Cieszy również wiadomość o planach dotyczących płyty Rynku - nareszcie :)

maximus 

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 12:30 am   

Mam nadzieję, że uda się takżę wyremontować Ratusz (może zyskałby nieco kolorów) i go ładnie podświetlić . O przeznaczeniu nie piszę ,bo jest o tym osobny wątek i nadal nie wiadomo co tam będzie.

__Alien__ 

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 9:39 am   

Fajnie, że remontuję te rudery ale moim zdaniem nowe na wizualizacji wyglądają tanio i tandetnie. Nawet nie prubóją udawać, że są nie z tej epoki. Według mnie są po prostu nijakie.

Tristan 

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 10:19 am   

Jak zobaczyłem pierwszy raz na te obrazki to pierwsze co do głowy mi przyszło to "typowy styl Rewitalizacji sp z o.o."
Wygląda to dosyć tandetnie, nie mówię że brzydko ale sam styl nie przemawia do mnie. Niemniej jednak cieszę się że postanowili zrewitalizować tą część miasta. Każdy budynek jest lepszy niż ta rudera co tam była ze szmatą (reklamą) rewitalizacji.

Villamos 

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 1:56 pm   

Budynek na Wałowej jest obrzydliwy, wygląda jak koszmar z małego, prowincjonalnego miasteczka gdzieś we wschodniej Polsce (nie mam nic do zarzucenia wschodowi kraju tak na boku). Rwańska 16 to chyba budynek starszy, przedwojenny ale barwy również dobrali niepasujące do niczego. Takie moje zdanie.

black00day 

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 3:53 pm   

Zgadzam się z przedmówcą, budynki stawiane przez Rewitalizację są okropne. Fakt, że lepsze TO niż rudery, ale jednak chciałoby się czegoś więcej :] W sumie wychodzi na to, że w historycznej części Radomia powstają kamieniczki w stylu zwykłych domków jednorodzinnych z przedmieść.

Kultura Radom - oficjalna strona radomskiej kultury ;)

Odpowiedz do tematu