.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mapa do swobodnego wykorzystania
Autor Wiadomość
redoxygene 
Moderator

Wysłany: Wto Lut 14, 2012 2:42 am   Mapa do swobodnego wykorzystania

Serwis, który daje swobodę w wykorzystaniu jego zasobów i można dowolnie edytować mapy, zatem polecam: http://openstreetmap.org.pl
Jednocześnie proponuję, aby wszystkie mapy tworzone przez naszych forumowiczów były tworzone na podkładzie z Open Street Map - pozwoli to uniknąć jakichkolwiek roszczeń ze strony wydawców map względem tak serwisu, jak i użytkowników. Oczywiście w dalszym ciągu moja mapa poglądowa układu sieci tras dla KM jest do dyspozycji.

firebwoy 
Moderator
kierownik roweru

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 2:40 pm   

Od jakiegoś czasu trochę bawię się w tym projekcie i poprawiłem trochę błędów w Radomiu. Niedawno zauważyłem, że jest jeszcze parę osób edytujących i pojawiły się linie autobusowe. Wiele jeszcze jest danych do wprowadzenia dlatego również zachęcam do udziału w projekcie :)

k0rniszon 

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 8:32 pm   

OSM to świetny projekt :smile: Ortofotomapa Bing w podkładzie bardzo przydaje się w digitalizacji.

Kiedyś na forum pojawiły się mapy z SUiKZP Radomia. Jako załącznik do uchwały Rady Miasta chyba nie są objęte prawem autorskim (taką mam nadzieję). Jeśli tak jest to można je wykorzystać do zrobienia bardzo przyjemnej bazy danych. Użyć do tego jakiegoś programu i można tworzyć mapy o dowolnej kompozycji :smile:

ptiroat 

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 9:25 am   

Z racji pracy (GIS) mogę pomóc przy wszelkich mapach :)

k0rniszon 

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 5:13 pm   

Świetnie ;-) Zobaczymy jak wyglądaja dane ściągnięte z OSM.

Mam pytanie, oczywiście jeśli to nie problem. Czy to praca w samorządzie, korpusie cywilnym czy prywatnej firmie ? Zawsze mnie ciekawiło jakich programów GISowych używa się, np. w MPU, MBPR, Lasach Państwowych itp. Czy korzysta sie z otwartego oprogramowania.

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 10:20 pm   

Z doświadczenia powiem tak: istna wolna amerykanka, kwestia obsługi odpowiednich formatów. Aczkolwiek środowisko pracy na 99,9% Windows.

ptiroat 

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:12 am   

k0rniszon napisał/a:
Świetnie ;-) Zobaczymy jak wyglądaja dane ściągnięte z OSM.

Mam pytanie, oczywiście jeśli to nie problem. Czy to praca w samorządzie, korpusie cywilnym czy prywatnej firmie ? Zawsze mnie ciekawiło jakich programów GISowych używa się, np. w MPU, MBPR, Lasach Państwowych itp. Czy korzysta sie z otwartego oprogramowania.

Już tylko prywatna firma. Jeśli chodzi o oprogramowanie to pełny misz masz, mało kiedy oprogramowanie jest spójne (w sensie ten sam producent). Kogo stać to używa komercyjnego z racji przewagi nad darmowym (ok, są wyjątki ;) Geodezja używa najczęściej rodzimego oprogramowania (co potem rodzi duże problemy przy wymianie danych), które nie jest stricte oprogramowaniem GIS. LP używają też sporo rodzimego oprogramowania oraz głównie pakietów ESRI (ArcGIS/ArcView). Musiałbyś zadać bardziej precyzyjne pytanie.

ptiroat 

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:43 am   

Wolfchen napisał/a:
Z doświadczenia powiem tak: istna wolna amerykanka, kwestia obsługi odpowiednich formatów. Aczkolwiek środowisko pracy na 99,9% Windows.

Na MacOS/Linux/Unix praktycznie nie ma już komercyjnych biurkowych pakietów GIS (ok bardzo dobry TNTMips jest ciągle produkowany) nic więc dziwnego, że wszyscy pracują na Windows.

k0rniszon 

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 3:46 pm   

Głównie chodziło o samorządy wojewódzkie - Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego i jego odpowiedniki w pozostalych województwach oraz pracownie urbanistyczne dużych miast. Jakiego oprogramowania (typowo GISowego: ESRI, MapiInfo itp.) używają i do czego. Patrząc na opracowania MBPR to tak na oko korzystają z MapInfo. ;-)

To interesujące sprawy, w szkole miałem pisać prace na ten temat. Niestety mnie to ominęło.

Byłem tylko ciekaw czy korzysta się z QGIS, GRASS GIS, MICRODEM, SAGA GIS. A może jeszcze PostgreSQL+PostGIS, GeoServer, MapServer, OpenLayers, GeoExt i innych podobnych otwartych rozwiązań.

Odpowiedz do tematu