.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Damian Maciąg
Pon Paź 24, 2011 12:26 am
Wrzesień 2011
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:48 pm   Wrzesień 2011Jak pomóc subregionowi radomskiemu? Napisali do komisarza

Polityka władz Rzeczypospolitej Polskiej oraz województwa mazowieckiego stoi w całkowitej sprzeczności również z celami kluczowymi polityki strukturalnej Unii Europejskiej na lata 2007-2013 tj. konwergencją, konkurencyjnością i zatrudnienia w regionach oraz europejską współpracą terytorialną – twierdzi stowarzyszenie Radomskie Inwestycje i prosi o interwencję komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna.

Według danych statystycznych podregion radomski plasuje się w ostatniej, najmniej atrakcyjnej do inwestowania grupie podregionów polskich. Towarzyszy temu wyjątkowo wysoka – ponad 20 proc. - stopa bezrobocia. Ponadto w regionie radomskim notuje się rekordowo niski poziom nakładów inwestycyjnych. Samorządy oraz organizacje pozarządowe wielokrotnie interweniowały w tej sprawie, chcąc, by sytuację regionu uwzględnić w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego, Planie Zagospodarowania Przestrzennego Kraju, Programie Budowy Dróg, Master-Planie budowy sieci kolejowej, Programie Budowy Kolei Dużych Prędkości, Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego i wielu innych. „Przedstawione wnioski, zawierające konkretne propozycje mogące stymulować wzrost poziomu rozwoju regionu radomskiego jak dotąd nie spotkały się z właściwą reakcją decydentów. Nie zdecydowano się nawet na oczywisty naszym zdaniem krok, jakim powinno być wpisanie regionu radomskiego do obszaru tzw. Polski wschodniej” - napisali do komisarza członkowie stowarzyszenia.

Członkowie Radomskich Inwestycji uważają, że polityka regionalna w Polsce nie stymuluje wzrostu gospodarczego regionów zapóźnionych rozwojowo, a tylko utrwala istniejące, niekorzystne rozwarstwienia poziomu życia obywateli. „Sytuacja taka, w naszym przekonaniu głęboko patologiczna, nie powinna być tolerowana przez Unię Europejską, której jedną z naczelnych zasad jest zachowanie spójności ekonomicznej i społecznej w rozwoju regionów UE. Przedstawione problemy regionu radomskiego dobitnie pokazują, że polityka władz Rzeczypospolitej Polskiej oraz województwa mazowieckiego stoi w całkowitej sprzeczności również z celami kluczowymi polityki strukturalnej Unii Europejskiej na lata 2007-2013 tj. konwergencją, konkurencyjnością i zatrudnienia w regionach oraz europejską współpracą terytorialną. Uprzejmie prosimy o zainteresowanie zarysowaną problematyką właściwych instytucji unijnych i podjęcie skutecznej interwencji. Wszelkie nasze próby wpłynięcia na politykę Rządu i samorządu wojewódzkiego zakończyły się niepowodzeniem. W istniejącej, tragicznej sytuacji interwencja Unii Europejskiej jest dla nas jedynym ratunkiem” - możemy przeczytać w piśmie Radomskich Inwestycji.

Pierwszy list wysłany został do Brukseli na początku kwietnia. Ponieważ stowarzyszenie nie doczekało się ani odpowiedzi, ani interwencji, pod koniec sierpnia przypomniało komisarzowi o problemie

Źróło: Radom 24
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:50 pm   Apelują do ministerstwa o rewitalizację kolei

Zmodernizowanie za unijne pieniądze torów na odcinku Radom – Tomaszów Mazowiecki oraz na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Tarnobrzeg postuluje stowarzyszenie Radomskie Inwestycje.

Stowarzyszenie zwróciło się z tą propozycją do Ministerstwa Infrastruktury. „Coraz liczniejsze sygnały wskazują, że Unia Europejska nie zgodzi się na przesunięcie środków z puli przeznaczonej na inwestycje kolejowe do puli przeznaczonej na inwestycje drogowe. Stwarza to zagrożenie, że pieniądze nie zostaną wydane. Albowiem niemal pewne jest, że części dużych projektów z zakresu infrastruktury kolejowej nie uda się uruchomić w obecnej perspektywie budżetowej UE” - czytamy w piśmie Radomskich Inwestycji do resortu infrastruktury.

Stowarzyszenie jest zdania, że pieniądze te można przeznaczyć na „rewitalizację istniejącej infrastruktury kolejowej do standardu 100-120 km na godzinę”. I postuluje, by była to magistrala kolejowa nr 22 na odcinku Radom – Tomaszów Mazowiecki oraz magistrala nr 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Tarnobrzeg.

Źródło: Radom 24
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 6:06 pm   RI przyjrzały się inwestycjom kolejowym

Członkowie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje wystosowali pismo do Ministerstwa Infrastruktury, w którym postulują m.in. na temat rewitalizacji istniejącej infrastruktury kolejowej.

Coraz liczniejsze sygnały (znajdujące reminescencję w publikacjach prasowych) wskazują, że Unia Europejska nie zgodzi się na przesunięcia środków z puli przeznaczonej na inwestycje kolejowej do puli przeznaczonej na inwestycje drogowe. Stwarza to zagrożenie, że pieniądze te nie zostaną wydane. Albowiem niemal pewne jest, że część „dużych” projektów z zakresu infrastruktury kolejowej nie uda się uruchomić w obecnej perspektywie budżetowej UE.

Mając powyższe na uwadze postulujemy, by pieniądze te przeznaczyć na rewitalizację istniejącej infrastruktury kolejowej do standardu 100-120 km/h.

Nasza propozycja w szczególności dotyczy magistrali kolejowych nr 22 na odcinku Radom - Tomaszów Maz. oraz nr 25 na odcinku Ostrowiec Św – Tarnobrzeg.

Źródło: Radm News
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10