.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Pon Maj 02, 2011 12:52 pm
Kwiecień 2011
Autor Wiadomość
kartashov 
Moderator


Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 187
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 9:03 am   Kwiecień 2011

RI: O nieprawidłowościach do Komisarza

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje przesłało do Komisarza ds. polityki regionalnej Unii Europejskiej raport dotyczący "nieprawidłowości w realizacji polityki regionalnej w Polsce".

Do Johannesa Hahna, Komisarza ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej napisał prezes stowarzyszenia Radomir Jasiński.
- Pozwalamy sobie niepokoić Pana w tej jakże ważnej dla nas sprawie, ponieważ wszelkie podjęte na przestrzeni ostatnich lat inicjatywy, monity, petycje, raport etc. nie znalazły wśród czynników decyzyjnych w Polsce właściwego zrozumienia i nie zaskutkowały jakimikolwiek zmianami w formach realizacji polityki regionalnej. Uprzejmie prosimy o zainteresowanie zarysowaną problematyką właściwych instytucji unijnych i podjęcie skutecznej interwencji. W istniejącej, tragicznej sytuacji interwencja Unii Europejskiej jest dla nas jedynym ratunkiem - czytamy w piśmie.
Wymieniony raport przedstawimy jeszcze dziś!

Źródło: Radom 24
Ostatnio zmieniony przez rj Pon Maj 02, 2011 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 3:44 pm   Skarga do Komisji Europejskiej w związku z nieprawidłowościami w realizacji polityki regionalnej

Stowarzyszenie 'Radomskie Inwestycje' wystosowało skargę do Komisji Europejskiej. Autorzy dokumentu proszę Komisję, by ta zdecydowała się wpłynąć na Rząd Polski w sprawie zasadniczej zmiany kierunków polityki regionalnej.

W konkluzji dokumentu (zawierającego szereg zestawień i danych statystycznych) czytamy m.in.:

Zarysowane uwarunkowania, to jedynie niektóre, wybrane problemy obrazujące niedoskonałości realizowanej w Polsce polityki regionalnej. Polityki, która nie stymuluje wzrostu gospodarczego regionów zapóźnionych rozwojowo. Polityki, która nie ma nic wspólnego z równoważeniem rozwoju. Wręcz przeciwnie, polityka ta utrwala istniejące, niekorzystne rozwarstwienie poziomu życia obywateli.

Sytuacja taka, w naszym przekonaniu głęboko patologiczna, nie powinna być tolerowana przez Unię Europejską, której jedną z naczelnych zasad jest zachowanie spójności ekonomicznej i społecznej w rozwoju regionów UE. Przedstawione problemy regionu radomskiego dobitnie pokazują, że polityka władz Rzeczypospolitej Polskiej oraz województwa mazowieckiego stoi w całkowitej sprzeczności również z celami kluczowymi polityki strukturalnej Unii Europejskiej na lata 2007-2013 tj. konwergencją, konkurencyjnością i zatrudnienia w regionach oraz europejską współpracą terytorialną Uprzejmie prosimy o zainteresowanie zarysowaną problematyką właściwych instytucji unijnych i podjęcie skutecznej interwencji. Wszelkie nasze próby wpłynięcia na politykę Rządu o samorządu wojewódzkiego zakończyły się niepowodzeniem.

Źródło: Portal NGO
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 7:26 am   Skarga z Radomia na działania rządu

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje skarży polski rząd do europejskiej komisji do spraw regionalnych. W raporcie, który został wysłany do Brukseli jest mowa o krzywdzeniu naszego regionu. Radom wraz w okolicznymi powiatami, według unijnych danych, jest sklasyfikowany w grupie najmniej atrakcyjnych regionów naszego kraju dla potencjalnych inwestorów. Pokłosiem takiego stanu rzeczy jest wysoka stopa bezrobocia i rekordowo niski poziom nakładów na inwestycje.

WINNY RZĄD

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje Radomira Jasińskiego, w dużej mierze winę za postępującą degradację gospodarczo – społeczną Radomia i okolic ponosi rząd Donalada Tuska, który w sposób niezgodny z prawem unijnym prowadzi politykę regionalną.

– Sytuacja w Radomiu i regionie z każdym dniem staje się bardziej dramatyczna – mówi Radomir Jasiński. - W tej chwili możemy powiedzieć, że jest wręcz katastrofalna. Dlatego postanowiliśmy, że skierujemy pismo do europejskiej komisji do spraw regionalnych, aby ta przyjrzała się sytuacji. Nasz raport ma zwrócić uwagę na sposób, w jaki polski rząd realizuję politykę regionalną, która naszym zdaniem jest niezgodna z unijnymi dyrektywami – wyjaśnia prezes stowarzyszenia.

POD SPECJALNYM NADZOREM

W liście napisanym do unijnego komisarza prezes stowarzyszenia zwraca uwagę na to, że nasz region już dzisiaj powinien być objęty specjalnym programem strategicznych interwencji zarówno na szczeblu centralnym, jak i wojewódzkim. Dotyczy to między innymi uwzględnienia naszej sytuacji w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego, Planie Zagospodarowania Przestrzennego Kraju, Programie Budowy Dróg, Master-Planie budowy sieci kolejowej, Programie Budowy Kolei Dużych Prędkości, Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Prezes Radomskich Inwestycji zapowiada, że wszyscy związani ze stowarzyszeniem są zdeterminowani do walki z rządem Donalada Tuska, tak aby ten zmienił politykę regionalną.
– Oprócz raportu, który wysłaliśmy do komisji europejskiej mamy już przemyślane kolejne kroki. Nie będę ich jednak zdradzał na tym etapie. Zaczekajmy na efekt naszego pisma – mówi Radomir Jasiński.

Źródło: Echo Dnia
_________________
Kolej na Radom !
 
 
PePe 


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 825
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 4:50 pm   

Wywiad;)

http://www.portalpolski.p...-1622.video.htm

Na marginesie, sporo ciekawych relacji z Radomia pojawia się na tym serwisie.
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:29 pm   Głos w sprawie budowy pomnika Grzecznarowskiego

- Pomnik Józefa Grzecznarowskiego nie może być czymś sztampowym, podobnym do setek innych, mijanych z obojętnością budowli - uważa Radomir Jasiński ze Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Śledząc rozwój naszego miasta można wyróżnić trzy szczególne momenty, w których nastąpił poważny jakościowy skok cywilizacyjny. Pierwszy związany jest z czerwienią ceglanych, gotyckich murów, którymi przyoblekł Radom Król Kazimierz Wielki. Drugi wiązać należy z bielą neoklasycystycznych elewacji, które zaczęły wyrastać w naszym mieście wraz z ustanowieniem statusu stolicy województwa sandomierskiego. Trzeci stał się udziałem Józefa Grzecznarowskiego i związany był z budową na niespotykaną wcześniej skalę infrastruktury technicznej. Poczynione wówczas inwestycje postawiły Radom w szeregu miast najlepiej przygotowanych do przyjęcia dużych inwestycji. Naturalną konsekwencją tego był dynamiczny rozwój gospodarczy w okresie po wygaśnięciu wielkiego kryzysu oraz - w dalszej kolejności - znaczący wzrost poziomu życia.

Właściwe uhonorowanie Józefa Grzecznarowskiego jest rzeczą, która w naszej opinii nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Otwartą kwestią pozostaje co uczynić, by stało się to wydarzeniem godnym wielkiego budowniczego Radomia. Zamysł budowy pomnika - który pojawił się w ostatnich dniach - jest jednym z potencjalnie atrakcyjnych wariantów. Aby jednak nadać temu wydarzeniu odpowiedni wymiar konieczne jest staranne przemyślenie całego przedsięwzięcia i staranne jego przygotowanie. Odnosząc się do inicjatywy budowy pomnika z życzliwością, pragniemy zwrócić uwagę pomysłodawców na kilka istotnych kwestii:

1. Pomnik Józefa Grzecznarowskiego nie może być czymś sztampowym, podobnym do setek innych, mijanych z obojętnością budowli. Dobrym pomysłem wydaje się ogólnopolski a może międzynarodowy konkurs architektoniczny.

2. Pomnik tak znamienitego radomianina nie może stanąć byle gdzie. Powinien stać się elementem jednego z reprezentacyjnych założeń miejskich. Założenie urbanistyczne otoczenia pomnika powinno zostać zaprojektowane w oparciu o wynik konkursu architektonicznego.

3. Już na etapie wstępnych rozważań należy zastanowić się nad konstrukcją budżetu przedsięwzięcia. Z jednej strony wolelibyśmy uniknąć budowania pomników przy wykorzystaniu środków publicznych. Z drugiej strony, zbiórka obywatelska może nie dostarczyć środków na zrealizowanie ambitnej formy pomnika. Rzeczą konieczną wydaje się podjęcie poszukiwań źródeł znaczących środków niepublicznych. Reasumując, budowa pomnika Józefa Grzecznarowskiego może nie tylko stać się formą uhonorowania wielkiego radomianina, ale także okazją do stworzenia reprezentacyjnego założenia urbanistycznego w śródmieściu Radomia. Apelujemy do inicjatorów budowy pomnika o staranne przemyślenie i przygotowania całego przedsięwzięcia na drodze głębokiej debaty publicznej z zaangażowaniem szerokiego spektrum środowisk. Ze swej strony deklarujemy wszelką możliwą pomoc.

Źródło: Gazeta w Radomiu
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:55 pm   

Radomskie Inwestycje o pomniku J. Grzecznarowskiego

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje przysłało do nas swoje stanowisko w sprawie budowy pomnika Józefa Grzecznarowskiego.

Stanowisko w sprawie pomysłu budowy pomnika Józefa Grzecznarowskiego

(...)

Źródło: Radom 24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 1:04 pm   RI w kwestii pomnika Grzecznarowskiego

Członkowie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje odnieśli się do pomysłu budowy pomnika Józefa Grzecznarowskiego. Prezentujemy pismo, jakie wystosowali w tej sprawie.

Stanowisko w sprawie pomysłu budowy pomnika Józefa Grzecznarowskiego

(...)

Źródło: Radom News
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 9:08 am   

Pozytywna odpowiedź MZDiK. "Siódemka" pojedzie inaczej

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji pozytywnie odniósł się do postulatu Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje" dotyczącego optymalizacji trasy linii autobusowej nr 7!

Przedstawiciele "Radomskich Inwestycji" wysłali niedawno pismo do MZDiK o następującej treści:

Układ linii komunikacji miejskiej w Radomiu powstawał drogą ewolucyjną. Przebiegi niektórych linii są pozostałością okresu, kiedy głównym węzłem komunikacji miejskiej był plac Konstytucji. Konsekwencją tego faktu są nieracjonalne trasy niektórych linii. Przykładem jest linia 7, która między placem Jagiellońskim a ulicą Bolesława Chrobrego dokonuje długiego objazdu ulicami Kelles-Krauza, 25 Czerwca i Kusocińskiego. Na niedogodność tę zwracają uwagę między innymi studenci dojeżdżający z dworca kolejowego do głównego campusu Politechniki. Optymalizacja układu linii zakłada, iż główne generatory ruchu powinny mieć możliwie szybkie i częste połączenie z centrum miasta. Służy temu prostolinijny przebieg linii – możliwie najkrótszą trasą do śródmieścia. Dla największego generatora ruchu w mieście – północnego promienia obsługi obejmującego Osiedle XV-lecia, Osiedle Akademickie, Michałów i Józefów – najkrótszym połączeniem ze śródmieściem jest ulicą Bolesława Chrobrego. Racjonalnym oczekiwaniem jest zatem, by tą trasą prowadzona była podstawowa obsługa tychże dzielnic. Stąd stawiamy wniosek, by po ukończeniu
remontów ulic w rejonie Centrum Słonecznego linia 7 posiadała przebieg ulicą Bolesława Chrobrego bezpośrednio od placu Jagiellońskiego – jak w obecnym wariancie objazdu.
Zmiana ta oznacza skrócenie dotychczasowego przebiegu linii o 5 minut. Jednocześnie
połączenie północnej części miasta ze wschodnią częścią śródmieścia (ul. 25 Czerwca) zostaje utrzymane dzięki liniom 13 i 24.


MZDiK odpowiedział na pismo pozytywnie. Informuje, że zamierza skorygować trasę tej linii w rejonie centrum miasta, przez skierowanie jej ulicą Chrobrego do ulicy Struga, a nastepnie ulicami Kelles-Krauza, Malczewskiego i dalej stałą trasą. Powyższa zmiana zostanie wprowadzona po zakończeniu robót związanych z przebudową dróg w rejonie Centrum Słonecznego.

Źródło: Radom 24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Jimoch 

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 181
Skąd: Młodzianów
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 3:08 pm   

Trzeba przyzwyczaić MZDiK do naszego "wtykania nosa". Miejmy nadzieję, że współpraca będzie się dalej rozwijać, z korzyścią dla wszystkich :)
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 3:16 pm   

Powiem tak: kolejne pismo z ciekawą propozycją dostaną lada moment :D
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 12:51 pm   

Przejścia dla pieszych pilnie potrzebne

Po Bractwie Rowerowym także stowarzyszenie Radomskie Inwestycje zabrało głos w sprawie przywrócenia przejść dla pieszych w okolicach Centrum Słonecznego. Stowarzyszenie wysłalo do MZDiK list, w którym zwraca uwagę na ten poważny dla pieszych problem.

„Analizując rozkład ruchu pieszego w śródmieściu Radomia postulujemy o jak najszybsze przywrócenie pochopnie zlikwidowanych trzech przejść dla pieszych w rejonie Centrum Słonecznego. Likwidując przejścia zamknięto naturalne ciągi komunikacji pieszej i tym samym zmuszono pieszych do nadkładania ponad 300 metrów w celu przedostania się na drugą stronę ulicy. Nie bez znaczenia jest fakt pogorszenia bezpieczeństwa. Szczególnie jest to widoczne na skrzyżowaniu Struga/Chrobrego/Pileckiego, gdzie piesi, którzy chcą się przemieścić na kierunku Teatr – Aqua Park muszą przechodzić przez trzy ramiona skrzyżowania zamiast jednego. Zastosowane rozwiązania w naszym przekonaniu nie przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności centrum a wręcz przeciwnie. Stwarza sytuację, w której centrum miasta staje się przestrzenią nieprzyjazną ludziom. Podobna sytuacja istnieje w rejonie skrzyżowania ulic Kelles-Krauza i Pileckiego” – pisze prezes radomskich Inwestycji Radomir Jasiński do MZDiK.

Źródło: Radom 24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11