.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[REGULAMIN FORUM] - projekt
Autor Wiadomość
KY 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 8:55 am   

A ja napiszę tak: Jeśli mamy sie kurczowo trzymać standardu to uczyńmy go jak najprostszym, gdyż jeśli wklejenie artykułu będzie wymagać zbyt dużo roboty nikomu nie będzie się chciało tego robić.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:59 am   

Samo wklejenie artykułu nie jest niczym trudniejszym niż wklejenie zdjęcia, czy podlinkowanie czegoś w poście. Zazwyczaj w końcu, aby przekleić jakieś zdjęcie, trzeba je zapisać na dysku (albo jeszcze lepiej - zrobić zrzut z ekranu i obrobić np. w paincie), wejśc np. na Fotosik, wcisnąć zakładkę, załadować zdjęcie, otworzyć w nowym oknie, przekleić na forum używając formułki. Do niedawna trzeba było dodatkowo je zmniejszać do odpowiedniego rozmiaru. A artykuł tylko kopiujemy, wstawiamy źródło i formatujemy tytuł i podtytuł, ewentualną komplikacją jest dodanie logo, które wstawia się o wiele szybciej niż zdjęcie. A zapamiętanie formuły wklejania to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Wyrobienie jakiegokolwiek nawyku - nawet wyrzucania śmieci do kosza, a nie na chodnik, wymaga wyuczenia i małego, ale jednak wysiłku.

KY 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 12:08 pm   

Ja tylko zauważam, ze nie każdemu będzie się chciało cokolwiek wklejać, jeśli wytyczne jak to zrobić będą nazbyt rozbudowane :)
Jestem za porządkiem, ale nie za nadmiernym mnożeniem przepisów.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 12:12 pm   

Wg mnie ci, którzy wklejają będą to robić dalej. Reszcie i tak się nie chce, bo twierdzą, że już dziś są te reguły zbyt rozbudowane, choć nie są wcale, a tutaj dyskutujemy w zasadzie tylko o logo, o cytatach i kolorach (2 ostatnie wg mnie są bez sensu), co nie jest żadnym wielkim rozbudowaniem. Dyskutujemy także nad tym, aby odpowiednie nieprzekraczalne standardy znalazły się w regulaminie, bo obecnie mamy syf, pomimo wypracowania już standardów w zasadzie. Tak samo było z podpisami graficznymi czy zwykłymi - pomimo tego, że na zasadzie dogadania mniej-więcej wszystko się trzymało kupy, to gregory uznając, że regulamin na to pozwala zaczął tworzyć podpisy na 4 linijki, wcześniej z tych samych przyczyn powiększył swoją rejestrację. Pomimo mojego wcześniejszego apelu o uregulowanie spraw światopoglądowych w regulaminie, nagle okazało się, że gregory tłucze w podpisach Bronka, a mi Lecha już nie pozwalał. Ja uważam, że żadna ważna kwestia wizerunkowa nie może pozostać dowlnością - to regulamin musi określić co wolno, a czego nie, bo etgo typu dyskusje i ostatnie wręcz awantury będziemy przechodzić cyklicznie.

KY 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 12:24 pm   

Niech będzie porządek, zarówno w cytowaniach, podpisach jak i treściach kontrowersyjnych, jak pisałem jestem za, z jednym ale - niech regulamin nie zajmuje 100 czy więcej linijek bo i tak nikt go wtedy nie przeczyta.

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 12:39 pm   

rj napisał/a:
[3] Rozważywszy głosy jakie padają na forum skłaniam się ku temu, by jednak dawać logotypy - choć sam ich dotąd nie używałem bo nie chciało mi się szukać.

Dlatego ja sobie w opisie dałem kilka linków w tym właśnie do swojego wątku o logotypach :P

Ja jestem za standaryzacją, a wstawienie loga to nie problem :) Zastanawiam się tylko czy artykuł czy jakaś treść nie powinna być w quote razem z logiem, tytułem, treścią, ewentualnie zdjęciami no i źródłem ze względu na fakt, że jest to cytowanie. Ale standaryzacja musi być :)

Miro 

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 3:31 pm   

carewicz napisał/a:
to regulamin musi określić co wolno, a czego nie, bo etgo typu dyskusje i ostatnie wręcz awantury będziemy przechodzić cyklicznie.

I znów się zgadzam. :smile:
"Panie Administratorze", czas podjąć decyzję, czy:
- zamieszczamy logo źródła;
- tytuły i podtytuły mają być czarne;
- można użyć formy cytatu w stosunku do artykułu jeżeli dodajemy swój komentarz.
Co do reszty doszliśmy już do porozumienia. Każdy artykuł lub jego część powinien być w ten sam sposób przedstawiony na forum.
Szybka decyzja i kłopot mamy z głowy. Jak zdecydujesz tak będzie. :thr)

rj 
Site Admin

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 7:47 pm   

[1] Tytuł dajemy pogrubiony i powiekszony

[2] Pdtytuly pogdubione

[3] Logotyp

[4] Tekst

[5] Źródło

[6] Nie dajwmy artykułów w formie cytowania

Innymi słowy ttrzymamy się zarysowanego już szablonu tylko sprawie logotypów nadajemy status obligatoryjnośći.

PS. Ja też wkleiłem sobie w stopke link do logotypów i jest gites.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 8:46 pm   

To może inaczej:

[1] Logo

[2] Tytuł pogrubiony w rozmiarze "duży"

[3] Podtytuły pogrubione

[4] Tekst

[5] Źródło

Całość artykułu w kolorze czarnym, wyróżnienie kolorem (np. czerwonym) z ewentualnym pogrubieniem tylko w przypadku chęci zaznaczenia pewnego obszaru tekstu.

rj 
Site Admin

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 8:51 pm   

OK. Mnie pasi. Czekam 48h na ewentualne inne propozycje. Najpóźniej w niedzielę zatwierdzam zasady cytowania artykułów.

Moderatorów już dzisiaj proszę o wyrozumiałość dla userów (nie każdy od razu szybko się nagnie do nowych zasad) i ewentualne poprawianie/uzupełnianie cytowań. Ze swej strony wyślę przez pocztę elektronową info do wszystkich userów o zasadach cytowania artykułów.

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 9:11 pm   

A ja czekam na propozycje dodania nowych logotypów tutaj: http://www.inwestycje.rad...pic.php?p=22024

Nie wiem czy takie rzeczy jak Rynek Kolejowy, rozróżnienie na GW Radom, Warszawa etc też nas interesuje. W każdym razie czeka na propozycje w TAMTYM wątku :)

Miro 

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 9:17 pm   

I gitara! Wszystko jasne :thr)

Odpowiedz do tematu