.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego
Autor Wiadomość
zydelek

Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Skąd: Miasto Kazimierzowskie
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 5:09 pm   Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego

RJ: posty dotyczące bramy krakowskiej zostały wydzielone do specjalnie stworzonego WĄTKU

RJ: posty dotyczące zamku zostały wydzielone do specjalnie stworzonego WĄTKU

G_z_R: Posty dotyczące Radomskiej Fary zostały wydzielone do specjalnie stworzonego WĄTKU
Ostatnio zmieniony przez rj Pią Lut 12, 2010 11:24 am, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
wichajster

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 338
Skąd: RADOM
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 9:02 pm   

Narazie umieszczam tutaj bo po prostu sam nie wiem gdzie, bądź czy się opłaca zakładać nowy wątek na to? Najwyżej się przeżuci.Kamieniczka przy Rwańskiej 13 sprzedana
Katarzyna Ludwińska

Cytat:
Szansa na uratowanie kolejnej kamieniczki przy ul. Rwańskiej. Magistrat sprzedał na przetargu dom pod nr 13

O kamieniczkę walczyło czterech oferentów. Najwyższą cenę zaproponowała warszawska firma Soren II. - Cena wywoławcza wynosiła 160 tys. zł, Soren zaoferował 378 tys. 200 zł - mówi Katarzyna Piechota, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Budynek o pow. 300 m kw jest w fatalnym stanie technicznym, wymaga kapitalnego remontu. Stoi w strefie objętej ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie wykonywane przy nim prace muszą być konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Po remoncie w kamienicy mają się mieścić sklepy i lokale usługowe. Piętro i poddasze mogą być przeznaczone na mieszkania.

- Firma ma na przeprowadzenie remontu 13 miesięcy - mówi Piechota. - Jeśli z jakichś względów nie dotrzyma terminu lub sprzeda budynek bez zgody urzędu przed zakończeniem prac, może stracić 500 tys. zł gwarancji bankowej.

Do piątku pozostali uczestnicy przetargu mogą składać odwołania od decyzji komisji przetargowej. Jeśli odwołania nie wpłyną, magistrat podpisze umowę kupna-sprzedaży z nowym właścicielem kamienicy.

Przypomnijmy, trwa remont kamieniczki przy Rwańskiej 7 należącej do gminnej spółki Rewitalizacja. Jego zakończenie jest planowane w czerwcu.

katarzyna.ludwinska@radom.agora.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza RadomFot. Karol Piętek / Agencja Gazeta

Co do samej informacji to raczej "in plus" :)
 
 
wichajster

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 338
Skąd: RADOM
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 9:05 pm   

Z tym tak samo jak z poprzednim zamieszczam tu, najwyżej sie ... :P


Są unijne fundusze na Rwańską 7
Katarzyna Ludwińska

Cytat:
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pozytywnie rozpatrzyła wniosek spółki Rewitalizacja o dofinansowanie remontu kamienicy przy ul. Rwańskiej 7. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego dołoży 450 tys. zł, a budżet państwa 45 tys. zł

Remont kamieniczki idzie pełną parą. Budowlańcy z firmy Bud-Rom rozebrali już północną ścianę kamieniczki oraz budynek sąsiadujący z nią od ul. Szewskiej. Zdjęli również dach z całej konstrukcji. Z głównego budynku pozostała tylko ściana frontowa.

- Prace przebiegają zgodnie z planem - mówi Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja, która jest właścicielem kamienicy. - Remont powinien zakończyć się w czerwcu, na razie nie ma powodów przypuszczać, że wyznaczony termin nie zostanie dotrzymany - dodaje Mróz.

Remont kamienicy przewiduje m.in. wzmocnienie fundamentów, odbudowę ściany północnej, położenie dachu i podwyższenie całego budynku o 70 cm, tak żeby wyrównać jego wysokość z sąsiednimi kamienicami.

Remont będzie kosztował 4,2 mln zł. Żeby go sfinansować, spółka musiała zaciągnąć kredyt. Choć liczyła na unijną dotację, nie dostała jej, bo po 1 stycznia 2007 r. zmieniły się zasady ich przyznawania. Dofinansowania nie mogły dostać projekty, które zakładają działalność komercyjną. Dla radomskiej inwestycji znalazła się jednak szansa. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło spółkę o wyliczenie prawdopodobnego przychodu netto i przedstawienie tych danych Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Dotację przyznano, choć jest mniejsza, niż oczekiwał zarząd spółki, i wynosi 500 tys. zł. Według pierwotnych kalkulacji Rewitalizacja mogła liczyć na 1,7 mln zł.

- Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 450 tys. 296 zł, a z budżetu państwa - 45 tys. 29 zł - informuje Małgorzata Glinkowska, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

W piwnicach i na parterze kamieniczki będą się mieściły galerie i kawiarnie. Na pierwszym piętrze i poddaszu znajdą się trzy pracownie artystyczne. Mają je zająć radomscy plastycy.

Na rozliczenie inwestycji spółka ma czas do 28 sierpnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza RadomFot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta
Budowlańcy rozebrali już północną ścianę kamieniczki oraz budynek sąsiadujący z nią
 
 
teta 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1218
Skąd: ul. S. Moniuszki
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 4:06 pm   

kwizz napisał/a:
bardzo mądra wypowiedz :D zgadzam sie z Tobą w 100% :) Radom nie jest taki zly na jaki wyglada :wink: ale trzeba jeszcze wiele tutaj zrobić :roll:


Dzięki za uznanie :D
 
 
zydelek

Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Skąd: Miasto Kazimierzowskie
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 8:23 pm   

na kamienicy 6 na rynku położyli juz z 80% nowego dachu...niedlugo wkleje zdjecia:)
 
 
zydelek

Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Skąd: Miasto Kazimierzowskie
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:14 am   

 
 
zydelek

Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Skąd: Miasto Kazimierzowskie
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 2:47 pm   


wieczór: Fotka została zmniejszona do formatu 800x600.
 
 
kwizz

Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 77
Skąd: Radom(centrum)
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 7:15 pm   

Kolejne dwie kamienice wkrótce znikną z Miasta Kazimierzowskiego. Budynki przy ul. Wałowej 4 i 4b są w fatalnym stanie technicznym i będą wyburzone

Do końca miesiąca jedyny użytkowany jeszcze lokal w kamienicy przy ul. Wałowej 4 musi opuścić działający w nim od ponad 40 lat salon fryzjerski.

- Stan techniczny kamienicy jest fatalny i zagraża bezpieczeństwu przebywających w nim osób - mówi Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja, która jest właścicielem budynku. Jak informuje Mróz, Wałową 4 wyłączono z użytkowania ponad dwa lata temu. - Kamienica zostanie rozebrana, kiedy spółka zakończy rozmowy z właścicielem sąsiedniego budynku przy Wałowej 4b - informuje Mróz. - Ten budynek też jest w fatalnym stanie technicznym, ale jego właściciele prowadzą tam zakład usługowy, w którym zatrudniona jest cała rodzina. Dopiero kiedy znajdą lokal zastępczy dla swojej działalności, będzie można myśleć o wyburzeniu kamienicy - dodaje prezes. Wtedy też rozebrany zostanie budynek Rewitalizacji. - Rozebranie go i wywiezienie gruzu to najmniejszy problem - tłumaczy Mróz. - Problemy finansowe i techniczne mogłyby się pojawić podczas zabezpieczania sąsiedniego budynku przed zawaleniem. Rozbiórka przeprowadzona w jednym czasie będzie po prostu tańsza - wyjaśnia.

Po wyburzeniu obu kamienic cała pierzeja ulicy wzdłuż skweru będzie pusta. Jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć budowę dwóch kamienic na działce sąsiadującej z ruderami. Przygotowana jest też wstępna koncepcja zagospodarowania terenu po wyburzonych budynkach.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
 
 
zydelek

Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Skąd: Miasto Kazimierzowskie
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 7:30 pm   

to sie nazywa rewitalizacja w stylu spółki...zburz i wybuduj nową kamienice;/
 
 
wieczor 
Junior Admin

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 907
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 7:54 pm   

zydelek napisał/a:
to sie nazywa rewitalizacja w stylu spółki...zburz i wybuduj nową kamienice;/


Właśnie się zorientowałem, o które kamienice chodzi. Moim zdaniem to dobrze, że zostaną wyburzone, bo reprezentują tak nędzną architekturę, że szpecą akurat ten ważny dla miasta rejon. Jest to ścisłe centrum, a taka rudera.

Martwi mnie jeszcze tylko ta metalowa konstrukcja z reklamami przy rondzie Kazimierza Wielkiego. Miasto mogłoby się wreszcie wziąść za tą parcelę i stworzyć coś z klasą. Nie wiecie, jak tam wygląda sprawa tej biblioteki multimedialnej? Jakoś przestało im zależeć na uzupełnieniu tej plomby...
_________________
wieczór
A może samochód na gaz ziemny? CNG FORUM
Blog Bractwa Rowerowego
 
 
teta 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1218
Skąd: ul. S. Moniuszki
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:04 pm   

A propos budowy nowych kamienic, które mają udawać te stare. Nam na Małej wyszło jak wyszło a w Łodzi postawiono coś takiego:
http://www.skyscrapercity...57&postcount=16
I nie jest to odrestaurowana ściana frontowa z nowym tyłem. To jest całkowicie nowy budynek niedawno wybudowany od 0. Niezłe, co?
 
 
KY 
Moderator

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 1726
Skąd: Borki
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:19 pm   

wieczor napisał/a:

Martwi mnie jeszcze tylko ta metalowa konstrukcja z reklamami przy rondzie Kazimierza Wielkiego. Miasto mogłoby się wreszcie wziąść za tą parcelę i stworzyć coś z klasą. Nie wiecie, jak tam wygląda sprawa tej biblioteki multimedialnej? Jakoś przestało im zależeć na uzupełnieniu tej plomby...

Biblioteki multimedialnej nie będzie w tym miejscu. Zbiory multimedialne mają znaleźć się w niedawno wyremontowanej bibliotece Politechniki Radomskiej - fundusze przeznaczone na tę inwestycję przekazano Politechnice. Warunkiem była dostępność biblioteki uczelnianej dla wszystkich Radomian.
Co do parceli przy placu Kazimierza Wielkiego to raczej nie ma na jego zagospodarowanie w tej chwili żadnych pomysłów, więc pewnie będzie to jeszcze przez jakiś czas straszyć.
 
 
redoxygene
Gość
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 11:27 pm   

A ja moge powiedziec, ze ten teren ma byc sprzedany:) Ale czy jest juz inwestor, czy po prostu w przetargu nieograniczonym-nie wiem.
 
 
Gladzior 
Moderator


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 994
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:26 pm   

teta napisał/a:
A propos budowy nowych kamienic, które mają udawać te stare. Nam na Małej wyszło jak wyszło a w Łodzi postawiono coś takiego:
http://www.skyscrapercity...57&postcount=16
I nie jest to odrestaurowana ściana frontowa z nowym tyłem. To jest całkowicie nowy budynek niedawno wybudowany od 0. Niezłe, co?


Zdecydowanie robi wrażenie :)
 
 
wieczor 
Junior Admin

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 907
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 8:50 pm   

Gladzior napisał/a:
teta napisał/a:
A propos budowy nowych kamienic, które mają udawać te stare. Nam na Małej wyszło jak wyszło a w Łodzi postawiono coś takiego:
http://www.skyscrapercity...57&postcount=16
I nie jest to odrestaurowana ściana frontowa z nowym tyłem. To jest całkowicie nowy budynek niedawno wybudowany od 0. Niezłe, co?


Zdecydowanie robi wrażenie :)


Przypomina mi się taki trochę nowobogacki przepych Łodzi z II połowy XIX wieku jak patrzę na tą kamienicę.
No cóż, nie musiałoby być tak bogato, żeby w Radomiu robiło efekt. Ważne, żeby było zrobione z estetyką i klasą oraz komponowało się z otoczeniem. Tak jak na przykład odnowiono sąd przy Piłsudskiego.
_________________
wieczór
A może samochód na gaz ziemny? CNG FORUM
Blog Bractwa Rowerowego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10