.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół apartamentowców | ul.Młynarska 10
Autor Wiadomość
wichajster

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 9:46 am   Zespół apartamentowców | ul.Młynarska 10

Cytat:
W centrum miasta powstaną kolejne wieżowce, ale będą one różniły się wyglądem od dotychczasowych.

Na placu na rogu ulic Młynarskiej i Kolberga trwa już wylewanie fundamentów pod bloki. (P. Chojnacki)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Wydanie z 12 stycznia
12-01-2008

Dwa wieżowce będą wkrótce górowały między basenem Orka przy ulicy Młynarskiej i domem dziecka przy ulicy Kolberga. Koło Leśniczówki trwa budowa apartamentów.
Wielka inwestycja trwa od niedawna na placu u zbiegu ulic Młynarskiej i Kolberga, naprzeciwko basenu Orka. Jeszcze w ubiegłym roku okoliczni mieszkańcy narzekali na panujący tam okropny bałagan. Stały tam opuszczone i zdewastowane baraki biurowe. Mnóstwo razy stare budynki ktoś próbował podpalać.

NOWE WIEŻOWCE

Po wyburzeniu ruder rozpoczęła się tam budowa "Apartamentów Leśniczówka”. Powstaną tam dwa dziesięciopiętrowe budynki, połączone dwukondygnacyjną częścią usługową. Będzie też podziemny parking. Od strony ulicy Młynarskiej wjazd będzie monitorowany. Inwestor, czyli firma Pewel z Radomia, dopuszcza jednak możliwość ogrodzenia całego tego terenu.

Budowa wieżowców w tym miejscu budzi mieszane uczucia wśród przechodniów, którzy przyglądają się tablicy informacyjnej. U zbiegu ulic Kolberga i Batorego, Żeromskiego i Czachowskiego, Żeromskiego i 25 Czerwca oraz Kelles-Krauza i 25 Czerwca stoi już jednak kilkanaście budynków tej samej wysokości, więc nowe obiekty nie powinny zdominować okolicy.

Nareszcie ruszyła budowa. Nie mogę się doczekać efektu końcowego.
Jest to kolejna inwestycja budownictwa mieszkalnego w do tej pory pomijanym śródmieściu miasta - a zapowiadają się kolejne. :)
PS swoja drogą ciekawy jestem widoku z ostatniego piętra:)
Ostatnio zmieniony przez rj Nie Sty 01, 2012 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  

gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:09 am   Zespół apartamentowców ul.Młynarska 10

Może wreszcie zmieni się "trend" i zaczną powstawać w centrum miasta oczywiście w ramach zdrowego rozsądku budynki wyższe niż 5 kondygnacji.

wieczor 
Junior Admin

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 12:30 pm   

Może niedługo doczekamy się jakiś drapaczy chmur - sky scrapers... :D

rj 
Site Admin

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 7:49 pm   

to pierwsze od kilkunastu lat wysokie budynki w Radomiu. oby byl to poczatek nowej jakosci w architekturze - wreszcie na miare cwiercmilionowego niemal miasta, stolicy Regionu.

kartashov 
Moderator

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 8:35 pm   

wieczor napisał/a:
Może niedługo doczekamy się jakiś drapaczy chmur - sky scrapers... :D

będą!!!

Marcin

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 9:27 pm   Zespół apartamentowców ul.Młynarska 10

Również popieram pomysł budowy większych obiektów, ale nie zakłucających ładu architektonicznego. Trzeba przyznać, że ,,Pewel" dość moco włączył się w budownictwo mieszkaniowe i realizuje ciekawe projekty. :)

rj 
Site Admin

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 9:39 am   Re: Zespół apartamentowców ul.Młynarska 10

Marcin napisał/a:
Trzeba przyznać, że ,,Pewel" dość moco włączył się w budownictwo mieszkaniowe i realizuje ciekawe projekty. :)

tak. wezmy np. narozny budynek Plac Jagiellonski/Focha:

skoro jestesmy juz tym rejonie. jest projekt budowy biurowca na rogu Kelles-Krauza i Placu (vis a vis teatru):

http://www.inwestycje.radom.pl/z_0107.php

manolo 

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 7:27 pm   

Orientuje się ktoś jaki jest największy limit wysokości ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i dla jakiego terenu został on sporządzony?

rj 
Site Admin

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:07 pm   

nie mam pojecia. ale pamietam, ze do polowy lat 60-tych obowiazywal zakaz budowania w Radomiu budynkow powyzej 5 kondygnacji. standartem byly 4 kondygnacje a 5 dopusczano jako "akcenty" wysokosciowe. decyzja pochodzila z Urzedu Wojewodzkiego w Kielcach.

lexis.nexis

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 10:45 pm   

rj napisał/a:
nie mam pojecia. ale pamietam, ze do polowy lat 60-tych obowiazywal zakaz budowania w Radomiu budynkow powyzej 5 kondygnacji. standartem byly 4 kondygnacje a 5 dopusczano jako "akcenty" wysokosciowe. decyzja pochodzila z Urzedu Wojewodzkiego w Kielcach.

Tak ja też coś o tym słyszałem. Ponoć to dotyczyło wszystkich miast powiatowych. Wieżowce mogły powstawać tylko w stolicach województw.

Jestem pod wrażeniem projektu budynków przy Młynarskiej. Oby więcej takich w Radomiu.
Moim marzeniem jest by wzdłuż ul. Mieszka I od Chrobrego do Piastowskiej powstały właśnie tak wysokie budynki.

rj 
Site Admin

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 8:27 am   

ja wolałbym pare wysokosciowych akcentow przy placu Jagiellonskim. dopiero nabralby wielkomiejskiego charakteru :)

wichajster

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:05 am   

rj napisał/a:
ja wolałbym pare wysokosciowych akcentow przy placu Jagiellonskim. dopiero nabralby wielkomiejskiego charakteru :)

A ja takimi po 15 – 20 pięter chętnie widział bym na terenach pomiędzy ulicami 25 Czerwca, Dzierzkowska, Czachowskiego – tereny za „ZUS”. Obecnie stoją one praktycznie puste otoczenie nie zostanie „zniszczone” wysokimi budynkami, a i wyglądało by to naprawdę ładnie. :roll:

lexis.nexis

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:50 pm   

wichajster napisał/a:
rj napisał/a:

A ja takimi po 15 – 20 pięter chętnie widział bym na terenach pomiędzy ulicami 25 Czerwca, Dzierzkowska, Czachowskiego – tereny za „ZUS”. Obecnie stoją one praktycznie puste otoczenie nie zostanie „zniszczone” wysokimi budynkami, a i wyglądało by to naprawdę ładnie. :roll:

Niestety, ale Radom ma ten sam problem co kiedyś Warszawa - nie buduje się wzwyż. Być może jest to efektem tego, że w Radomiu grunty budowlane nie są jeszcze aż tak drogie.

rj 
Site Admin

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:04 pm   

jesli miasto sprzedaje grunt (vide teren kolo placu Jagiellonskiego) to w umowie mzna zastrzec koniecznosc budowy obiektu o okreslonej liczbie kondygnacji.

teta 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 7:31 pm   Re: Zespół apartamentowców ul.Młynarska 10

Echo Dnia napisało
Cytat:

...
Budowa wieżowców w tym miejscu budzi mieszane uczucia wśród przechodniów, którzy przyglądają się tablicy informacyjnej. U zbiegu ulic Kolberga i Batorego, Żeromskiego i Czachowskiego, Żeromskiego i 25 Czerwca oraz Kelles-Krauza i 25 Czerwca stoi już jednak kilkanaście budynków tej samej wysokości, więc nowe obiekty nie powinny zdominować okolicy.

No nie mogę. To kogo oni spotkali pod tą inwestycją? Babinkę, co zasuwała na targowisko na Dzierzkowskiej? Przypomina mi się scena pewnego filmu jak to po wojnie pojechał do Warszawki chłop z wiochy. Stanął pod nowo wzniesionym Pałacem Kultury i chcąc zobaczyć szczyt pałacu zadarł głowę tak bardzo, że wywrócił się na plecy :D

A oto powody by np. w tym miejscu budować wzwyż:
- ulica Młynarska biegnie w samym centrum miasta,
- brak jest tam historycznego charakteru zabudowy niskiej,
- brak jest w ogóle historycznej zabudowy,
- ew. wysokościowce nie zasłonią widoku z żadnego ważnego punktu miasta na jego panoramę,
- w okolicy są już obiekty tej wysokości,
- budynek nie stanie na kursie kolizyjnym z drogami lądowania samolotów,
- w Radomiu brak jest zakłóceń wymiany powietrza w centrum powodowanego wysoką zabudową,
- no i co najważniejsze - prestiż miasta.
Każde miasto mające najwyższy budynek jest znane na całym świecie. Jest symbolem potęgi ludzkości w walce z grawitacją a wysokość obiektu zawsze była główną wykładnią mającą zrobić wrażenia na gościu tegoż budynku.
Dlatego uważam, że limitowanie wysokości zabudowy jest nonsensem. Powinno się wyznaczyć dzielnice o nielimitowanej (od góry) wysokości zabudowy. Dla mnie skandaliczne wydaję się utrzymywanie za wszelką cenę przy życiu zasady, by zabudowa nowopowstająca współgrała wysokością do otoczenia. Jeśli jest to otoczenie historycznie ulokowane w tkance miejskiej, która pozostanie już tam na zawsze (oby) – to może być, niech będzie, ale dopasowywanie nowego budynku do stojącej obok ‘psiej budy’ jest idiotyczne. Tak możemy trwać w nieskończoność na poziomie parteru. Poza tym nie powinno się hamować rozwoju miasta na pewnym etapie, bo niby dlaczego? Od wieków postępujący rozwój miast wymieniał zabudowę na coraz to okazalszą. I to jest normalne w życiu miasta a nie stopowanie rozkwitu zabudowy na poziomie, przykładowo XIX wieku. Dlatego głosy, które słyszałem odnośnie ‘dziwnego’ obiektu przy na Wernera (jest w wątku „Pomyłki arch.”), jakoby jego jedyna zaleta było dotrzymanie wysokością okolicznej zabudowie, są dla mnie trochę głupie. Okoliczna zabudowa tegoż obiektu nie jest nic warta z punktu widzenia architektury. Wiejska zabudowa prowincjonalnych wsi niewarta zachowania na dłuższą metę i to wszystko. Dlatego dopasowywanie wysokością nowych obiektów do tychże jest jedyną, ale porażką.

Pzdr no i witam na forum.

Odpowiedz do tematu