.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Osiedle "Etiuda" | ul.Zbrowskego
Autor Wiadomość
architekcik 

Wysłany: Nie Lis 20, 2011 4:44 pm   

Dzięki za fotki :) Szkoda ,że taka słaba architektura jest tych budynków :/

klon200 

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 7:45 pm   Osiedle ETIUDA - opinie mieszkańców

Witam

Znajomy zastanawia się nad zakupem mieszkania w nowo powstającym bloku nr 4.

Czy ktoś z mieszkańców już zamieszkujących mieszkania postawione we wcześniejszym etapie mógłby coś więcej w miarę szczegółowo opisać wady i zalety wykończenia przez Developera?

Na co zwracać uwagę ?

Czy Developer jest solidną i godną zaufania firmą?

Czy występują jakieś problemy w eksploatacji zamieszkałych już mieszkań?

Jak wygląda sprawa opłat (czynszu)?
http://kawalerka.gps.wroclaw.pl
Z góry serdecznie dziękuję za okazaną pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez klon200 Pią Kwi 10, 2015 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  

PePe 

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 3:25 pm   

Niedawno zauważyłem, że te osiedla powstają w technologii wielkiej płyty (WK-70 Bogucin - zmodyfikowana płyta z os. Ustronie), mają tylko elewacje z pustaka ceramicznego. Dobrze tu widać:
http://www.intersol.pl/img/_140140_dsc_0193.jpg
http://www.intersol.pl/img/_133350_dsc_0760.jpg

Chwali się tym nasz regionalny producent z Żytkowic:
http://www.fdbogucin.pl/web/WK/WK-70.aspx

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:22 pm   

W sumie dobra metoda do budownictwa komunalnego - nie jest chyba zbyt droga (zakładając oczywiście, że nie trzeba transportować płyt na duże odległości)...?

PePe 

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 9:58 am   

Przy tej technologii oszczędza się na robociźnie i czasie ale buli się za energochłonną produkcję i transport. Domyślam się, że wychodzi im to na plus. Wielka płyta, czy średnia płyta mają w Polsce dość złą opinię (źle się kojarzą). Niesprawiedliwie, bo główną bolączką tej technologii w PRLu były braki materiałowe (np. brak stali nierdzewnej), słaba jakość wykonania samych elementów (spowodowana między innymi niskimi nakładami). Dzisiaj można te braki pokonać, bo nakłady są znacznie większe. Można sobie pozwolić na większą dokładność, jest nieograniczony dostęp do stali wysokich jakości, są nieporównanie lepsze materiały izolacyjne (zarówno termiczne jak i wodno-wilgotnościowe). To głównie dzięki płycie do Polski zawitała termoizolacja, a później także styropian. Technologia wielkowymiarowa wymusiła rozwój w dziedzinie nowych jak na polskie warunki materiałów, które są dziś powszechnie znane i stosowane. Z tego co mi opowiadali starsi budowlańcy, prefabrykacja dziś a za PRLu to dwa różne światy. Czymś zupełnie normalnym w latach '80 było to, że belki sprężone nie trzymały wymiarów (chyba przez wysłużone formy, podobnie było ze spasowaniem Poloneza), lub, że beton miał za mało cementu (sam widziałem na przykładzie wiaduktu w Wilkołazie). Dziś takie sytuacje są nie do pomyślenia. Jak coś się nie zgadza to wraca do wytwórni i nikt za to nie zapłaci.

Na marginesie, to schludnie te bloki wyglądają. Gdyby tylko jeszcze je przysunięto do ulicy to byłoby doskonale (w końcu mają ładne usługowe przyziemia).

marynia1984 

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 12:41 pm   

Odnawiam temat. Powstaje kolejny blok nr 6. Czy ktoś ma jakieś opinie od mieszkańców osiedla? Czy warto tam kupić mieszkanie? Nie ukrywam, że cena jest atrakcyjna w porównaniu z niedalekim RTB Administrator przy Rapackiego. 3600 zł za m2 brutto. Wiem też, że istnieje lekka negocjacja ceny. Blok 6 mają oddać koło listopada 2013roku, a blok nr 7, który jest w planach jako odbicie lustrzane 6 mają zacząć budować dopiero jak sprzeda się 90% mieszkań z 6. Więc zanim powstanie 7 miną co najmniej 2 lata. Także ponawiam pytanie, jak mieszka się w Etiudzie????

pawels 

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 5:50 pm   

Teraz jest dobry czas dla kupującego a zły dla dewelopera. Ja bym rozejrzał się gdzie indziej. Np. na ulicy Radomskiego powstanie ładny punktowiec w cenie 3300 za m2. Tuż obok Łucznik buduje "Osiedle przy Neptunie". Poza tym, dziwna sprawa bo mieszkania na Etiudzie kosztowały chyba 3500 rok temu. Pozdrawiam

Lui G 
Lui G

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 12:18 am   

Mieszkanie w budynku 5 kupiliśmy około pół roku temu, cena nieco niższa od podanej wyżej 3500pln. Mieszka się dobrze, nie mam zbyt wielkich wymagań... Lokalizacja ok, blisko niezbędne punkty usługowe, sklepy, apteki, szkoły, dojazd w godzinach szczytu bywa utrudniony - Zbrowskiego się korkuje i czasem przejazd odcinka od 11 Listopada do Żółkiewskiego zajmuje pół godziny, ale tylko czasem ;-)
Bloki nowe, wymalowane, klatki szerokie - sprzyja wnoszeniu/znoszeniu mebli itp..
Jedyny minus to opieszałość Zarządcy Nieruchomości..
A budowa 6 idzie sprawnie, do wakacji będzie fajrant ;-) I ze sprzedażą nie będzie pewnie problemu, gdyby jednak coś tąpnęło podejrzewam że korekta cen w dół poprawi sprzedaż...

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 12:46 pm   

Lui G napisał/a:
Jedyny minus to opieszałość Zarządcy Nieruchomości..

Rozwiń to, jeśli możesz :)

Lui G 
Lui G

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 5:47 pm   

To moje zdanie i tylko moje, każdy może mieć inne na ten temat. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale obserwuję u Zarządcy brak chęci do współpracy na linii Zarządca - Właściciel mieszkania,czyli ja ;-) Takie mam odczucia... Ale to szczegół jest, coś musi być żeby nie było za różowo :-)
Nie chce nikogo zrazić do Etiudy, bo mieszka się dobrze i wygodnie. Jest cicho, bo po drugiej stronie bloków są łąki i niska zabudowa. Osiedle zamknięte, brama na pilota: 1 mieszkanie = 1 pilot do bramy i kod do jednej furteczki ;D
Pomimo że wszystkie mieszkania w bloku są sprzedane, niektóre mieszkania wciąż stoją puste, pewnie w oczekiwaniu na lepsze czasy na rynku nieruchomości. Te przyjdą nieprędko... Dobry moment na kupno mieszkania, zwłaszcza że około połowy roku ma wejść MdM czyli nowy program wspierania młodych w zdobyciu własnego M.

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 7:16 pm   

Lui G napisał/a:
To moje zdanie i tylko moje, każdy może mieć inne na ten temat. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale obserwuję u Zarządcy brak chęci do współpracy na linii Zarządca - Właściciel mieszkania,czyli ja ;-) Takie mam odczucia... Ale to szczegół jest, coś musi być żeby nie było za różowo :-)
Ale ja do niczego nie pije. Pytam czemu tak uważasz, jakie masz niemiłe doświadczenia :)

Lui G 
Lui G

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 8:37 pm   

Chodzi w sumie o drobiazgi, ale przez nie można poznać już czyjeś nastawienie i po trosze również charakter człowieka. Przykład: Na osiedle można wejść przez 4 furtki/bramy. Każde mieszkanie obdzielono jednym pilotem - są posiadacze mieszkań z więcej niż 1 autem, np. mąż i żona dojeżdżają do pracy każde innym autem, a wtedy jedno skazane jest na czekanie pod bramą aż ktoś inny ją otworzy... Za to pilot otworzy każdą bramę z czterech ;-) Kod do furtki otrzymaliśmy jeden, a są różne do różnych furtek. Nam wyznaczono jedną, do której mamy kod, a pozostałe są nie dla nas. Całe szczęście, że jest pilot i można wejść inną bramą niż nam wyznaczona, ale pilot jest jeden i nie każdy bierze pilota idąc do spożywczaka. Poza tym trzeba nadrabiać drogi, bo nasza furtka jest nie po drodze, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało ;) . Odmówiono podania kodu do innej furtki, jak i drugiego pilota do bramy, ale otrzymaliśmy wynagradzający niedogodności uśmiech :]

PePe 

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 10:19 pm   

Dziwne utrudnianie życia. Pewnie jest jakiś kod serwisowy;)

Lui G 
Lui G

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 11:11 pm   

Może przesadzam, nie ma co się spinać. Kody zdobyliśmy inną drogą, 2 aut też nie mamy, więc jest GIT Majonez, jak to pewna Pani Basia mówi ;)

AnkaP 

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 10:34 am   

Ja dokupiłam dwa dodatkowe piloty dla swoich domowników bez żadnych problemów u miłych pań w biurze Intersolu na Maratońskiej (chyba po 75 złotych za sztukę). Powiedzieli mi, że wiele osób dokupuje u nich piloty.

Odpowiedz do tematu