.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przystanki. Wiaty, zatoki, słupki i inny obręb...
Autor Wiadomość
Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 8:56 pm   

norek napisał/a:
Pasażerów oczekujących, można też spotkać na Mieszka I/Królowej Jadwigi, w kierunku Józefowa, trzeba przeanalizować sytuację, czy by tam się wiata nie przydała.
Tam owszem ;) Z podobnych względów zastanawiam się nad przystankiem Jana Pawła II/Sandomierska w kierunku południowym.

BTTOS napisał/a:
Moja osobista propozycja to przystanek Rapackiego/Sempołowskiej w kierunku os. Michałów.
Bardzo rzadko tam ktokolwiek wsiada. Moim zdaniem zalatywałoby to z lekka niegospodarnością.
BTTOS napisał/a:
W pobliżu zero schronienia, autobus raz w ogóle nie przyjechał, a raz przyjechał opóźniony.
Tym bardziej oczekiwanie na autobus było w takich warunkach bezsensowne... :roll:

BTTOS 

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 10:38 pm   

Nie tobie jest oceniać co jest sensowne dla innych osób, a co nie.
Tam jest nowe osiedle + nowo postawione bloki jeszcze nie zapełnione i następne, będą budowane w tym roku, a także dwie szkoły. Linia 11 kursuje w stronę centrum co 20 min, przy tym w godzinach szczytu i wieczornych stoi czasami po kilkanaście osób. To jest właśnie postawa typowego ignoranta - mi się nie przyda to i innym się nie przyda. Na szczęście to nie Ty zapewne będziesz decydował czy uwzględnić tą propozycję, a nawet jakby to sam mam możliwość zgłoszenia takiego wniosku do budżetu i z chęcią z tego skorzystam w razie potrzeby.

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 10:20 pm   

BTTOS napisał/a:
To jest właśnie postawa typowego ignoranta - mi się nie przyda to i innym się nie przyda.
Mnie się w Radomiu nic nie przyda, bo mieszkam w Warszawie.

Zresztą całkiem ciekawa opcja - nazywać innych ignorantami, a samemu wyjeżdżając z prywatą... :roll:

norek 

Wysłany: Śro Lut 12, 2014 5:27 pm   

Czarnieckiego/Zielona w obu kierunkach.Dzisiaj mokła grupka ponad 10osób w stronę Wincentowa,w stronę południa 5, może 6 osób.Są godziny że stoi na w/w przystankach, po kilkanaście osób,a są i takie, że nikt nie wsiada.Najlepiej można podpytać kierowców autobusów.

PiotrSekula 
Ten od cyferek

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 6:13 pm   

Przetarg 83/2013, czyli poprawa infrastruktury przystankowej.

Ofert sztuk cztery:
PLANETA Sp. z o.o., Warszawa - 2.587.129,62zł
PPUH INTERBUD, Limanowskiego 154, R-m - 1.857.003,58zł
Spółdzielnia Rzemieślnicza BUDOWLANA, Kilińskiego 15/17, R-m - 1.817.856,73zł
DROGBUD Sp. j., Energetyków 16, R-m - 1.695.351,86zł

Kryterium wyboru: 100% cena. Wybrano ofertę DROGBUD.

Villamos 

Wysłany: Pią Lut 21, 2014 7:58 pm   

A na Halinowie znowu wybita szyba...Co za dzicz

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 5:25 pm   

Okęcie 2... Kaptur, parking przed dawnym ZREMB-em

Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 11:56 pm   

Mogliby tam jakąś wiatę starą chociaż postawić... Kto tam jeździ?

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Mar 05, 2014 12:26 am   

Ja wątpię, żeby ten przystanek był w ogóle używany przez pasażerów. Busy jakieś tam pewnie kończyć będą, ale i tak przejadą koło Korei. A sama stara wiata może być - zawsze się przyda, nawet dla kierowców.

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Śro Mar 05, 2014 6:42 am   

Na słupku nie ma jeszcze rozkładów, będę informował na bieżąco co do ilości ewentualnych pasażerów.

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:12 am   

Coraz więcej osób korzysta z Okęcia 2, w piątek około godziny 13 stało tam ponad 20 osób. Do tej pory oczekiwali w słońcu, w przyszłym tygodniu będą stać w deszczu... Rozkładów nadal nie ma. Dodatkowo dochodzi problem blokowania "przystanku" przez parkujące samochody.

pitagor 
Moderator
Rowerowy Maruda

Wysłany: Sob Lip 19, 2014 8:30 am   

5 miesięcy jak z bicza strzeliło...

Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 11:54 am   

Stałe zmiany przystankowe przy ulicy Limanowskiego od dnia 29.08.2015

W związku z wdrożeniem docelowej organizacji ruchu kołowego na fragmencie ulicy Limanowskiego, od dnia 29 sierpnia 2015 roku (sobota) będą wprowadzone zmiany przystankowe dla autobusów linii 1, 16 i 17 w rejonie cmentarza rzymskokatolickiego.

Na trasie w stronę ulicy Maratońskiej zostanie uruchomiony nowy przystanek Limanowskiego / Cmentarz. Będzie on zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ulicą Obrońców, obok kaplicy cmentarnej. Zapewni on obsługę komunikacyjną głównej bramy nekropolii, a także rejonu ulicy Obrońców. Dotychczasowy przystanek Limanowskiego / Cmentarz 08, zapewniający obsługę tak zwanej małej bramy i rejonu ulicy Chopina, zmieni nazwę na Limanowskiego / Chopina 08.

Lokalizacja przystanków w stronę centrum miasta pozostanie bez zmian. Przystanek Limanowskiego / Cmentarz 07, zlokalizowany tymczasowo za skrzyżowaniem z ulicą Obrońców, powróci na stałe miejsce po przebudowie chodnika.

Źródło: MZDiK Radom

BTTOS 

Wysłany: Sob Paź 10, 2015 12:57 pm   

Cytat:
Moja osobista propozycja to przystanek Rapackiego/Sempołowskiej w kierunku os. Michałów. Do moich powyższych wypowiedzi, dodam, że to logiczne przejść jeden przystanek lecz ja wspomniałem o ekstremalnych warunkach. Gdzie przykładowo czekałem na ww. przystanku z dziewczyną podczas gdy szalał Xavery i podczas ostatnich wichur gdy odczuwalna temperatura była ok -20. W pobliżu zero schronienia, autobus raz w ogóle nie przyjechał, a raz przyjechał opóźniony. Kupujemy bilety miesięczne, ale wtedy psioczyliśmy na to że nie ma wiaty i szukaliśmy odpowiedzialnego za takie warunki oczekiwania. Wtedy nasze zdanie na temat całej komunikacji, zarządcy i władz miasta stało się bardziej negatywne niż kiedykolwiek. Bo na niektóre rzeczy damy radę przymknąć oczy, ale czasami się po prostu nie da.

Witam. Chciałem podziękować choć nie wiem komu, że po powrocie z wakacji miło się zaskoczyłem i wiata w miejscu o które prosiłem wreszcie stanęła. Przydaje się w trudnych warunkach deszczowych co sprawdziłem już osobiście. No i jest oblegana tak jak przewidywałem. Widać, że i w tym mieście można zrobić coś dla ludzi i mniejszych społeczności tanim kosztem pomimo głosów wszechwiedzących malkontentów.

PiotrSekula 
Ten od cyferek

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 11:36 pm   

Nowe słupki przystankowe stoją już przy ulicy Traugutta w Śródmieściu

Pierwsze nowe słupki przystankowe zgodne z wytycznymi Systemu Informacji Miejskiej stanęły przy ulicy Traugutta. Sukcesywnie będzie ich przybywać. Wygląd nowych słupków nawiązuje do wzorów graficznych tabliczek z nazwami ulic, które są już zamontowane w wielu punktach Radomia. Jednolite oznakowanie ma identyfikować nasze miasto.

System Informacji Miejskiej został przyjęty uchwałą przez radomskich radnych w 2014 roku (więcej szczegółów jest dostępnych na naszej stronie, w dziale OZNAKOWANIE SIM [...]). W jego skład wchodzą przede wszystkim tabliczki z nazwami ulic i tabliczki adresowe na budynkach, ale również takie elementy jak przystanki autobusowe. Już w ubiegłym roku dziennikarze lokalnych mediów pytali nas, kiedy tego typu słupki będą montowane przy ulicach w naszym mieście. Proces ten właśnie się zaczyna i będzie systematycznie kontynuowany.

Nowe słupki przystankowe są ciemnoszare (tak samo jak słupki, na których wiesza się tabliczki z nazwami ulic oraz jak najnowsze wiaty). Oznakowanie (nazwy przystanków oraz numery linii) jest natomiast białe - z folii odblaskowej - na granatowym tle. Elementy graficzne zostały dostosowane do wytycznych uchwalonego przez radnych SIM-u (jedyna poprawka dotyczyła dodania loga MZDiK, którego w projekcie wprawdzie nie było, lecz jest ono niezbędne, aby było wiadomo, kto jest zarządcą przystanków w Radomiu). Dzięki temu docelowo oznakowanie w mieście ma być spójne.

Za MZDiK.

:arrow: Nareszcie.

Odpowiedz do tematu