.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
KOLEJ NA RADOM (!)       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pawilony "Rosa" | ul.Stańczyka/Witolda
Autor Wiadomość
jurkas74 

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 9:57 pm   Re: budynek taki sobie

Ogólnie jak się przeprowadza taką inwestycję to najpierw się planuje a potem buduje, czyli trzeba mieć głównego najemcę. A tu jak widać mamy z tym problem. Prosta recepta w stylu: jeden market, znany fast food + drobnica może nie dać wyniku ze względu na lokalizację zbyt blisko GS. Problem polega na tym, że ja na Żeromkę chodzę raz na miesiąc: do banku lub do restauracji, a i tak parkuje w GS i tam robię większość zakupów lub ewentualnie coś jem, zakupy spożywcze robię w Piotrze i Pawle lub Realu a w lecie jeżdzę raz w tygodniu na Korej - więc Żeromka goodbye...

A swoją drogą może ktoś w tym mieście powinien zrobić badanie zachowań konsumentów i dopiero potem zacząć inwestować.

maximus 

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 10:10 pm   

Nie wiemy jaki jest wynik finansowy tej inwestycji dla Rosy, więc nie oceniajmy zbyt pochopnie. W końcu dla nich celem jest zysk a nie jak najszybsze zapełnienie obiektu. Pierwsze lekcje ekonomii mówią o tym, że nie zawsze najbardziej opłaca się zapełnić "cały stadion" czasem lepiej jest mieć połowę stadionu ale z wyższą ceną biletu :)

PePe 

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:04 pm   

Nawet wśród pracowników ROSY ta inwestycja uchodzi za mocno niedochodową, tzn. duuże koszty, marne perspektywy na szybki zwrot, a co dopiero zysk.

Ja osobiście cieszę się, że ta okolica się cywilizuje. Choć z rozrzewnieniem wspominam zakupy w "pawilonach" - to tam kupiono mi między innymi pierwszy garnitur na komunię:D

Zadaszenie naroża wyjątkowo pokraczne. Reszta utrzymana raczej w dobrym stylu, z niezłą jakością materiałów, ale nie jest to architektura z wyższej półki - podobnie jak większość nowych obiektów w mieście (GS, plomby, pawilony, Sanepid, UDT itd.).

P.S.
Nie wiecie czy będzie skłosz?

maximus 

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:10 pm   

Pracownicy nie wszystko muszą wiedzieć, choć czasem wiedzą dużo :)

KY 
Moderator

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 10:17 am   

Podziemny parking w „Pawilonach Rosa” już dostępny

W "Pawilonach Rosa" przy ul. Witolda 7 został otwarty podziemny parking dla 98 samochodów. Jest on dostępny zarówno dla klientów pawilonów, jak i pozostałych kierowców. Inwestor zapowiada już otwarcie kolejnych miejsc, m.in. restaurację na poddaszu z widokiem na miasto.

Dwupoziomowy parking znajduje się 7,5 m pod ziemią i został podzielny na cztery sektory. Godzina parkowania kosztuje 2 zł. Jak informuje Michał Molga z firmy Rosa Invest, plusem jest również to, że kierowcy korzystający z tego parkingu nie muszą martwić się o przekroczenie czasu parkowania, ponieważ opłatę ponosi się przy wyjeździe.

- Jeśli komuś zejdzie dłużej na mieście, niż planował, nie musi martwić się o przedłużenie biletu czy mandat za wycieraczką. Zapłaci tylko 2 zł za rozpoczętą godzinę postoju. Czytelny wyświetlacz przy wjeździe informuje, czy są wolne miejsca, czy parking jest pełny. Dla stałych Klientów przygotowaliśmy abonamenty - informuje Michał Molga.

Parking jest czynny codziennie od godz. 7 do 23, ale zarządcy zapowiadają, że w przyszłości będzie czynny przez całą dobę. Jest on w pełni zautomatyzowany przez system „Amano Xparc”- jego obsługa ma być bardzo prosta i intuicyjna.

Na początku przyszłego roku w pawilonach ma powstać centrum sportowo-rekreacyjne na powierzchni całego II piętra i ma być jednym z najnowocześniejszych w regionie. Na razie projekt jest jednak owiany tajemnicą. Na poddaszu ma zostać otwarta restauracja.

- Rozmawiamy z kilkoma zainteresowanymi osobami. Lokalizacja w centrum miasta i poddasze przyciąga uwagę inwestorów, także spoza Radomia. Mam nadzieje, że szybko domkniemy nasze negocjacje i już wkrótce będzie można tu smacznie zjeść, podziwiając panoramę centrum miasta. Obserwujemy duże zainteresowanie branży medycznej – działają już u nas gabinety ginekologiczno-położnicze, a w najbliższym czasie zostaną uruchomione gabinety ortopedyczne - zapowiada Michał Molga.

Wkrótce w „Pawilonach Rosa” na parterze zostanie otwarta minigaleria obrazów „Galeria Radomski Kącik” oraz zostanie uruchomiona myjnia samochodowa na parkingu.

Anna Prokop/ Rosa Invest

źródło:Co za dzień

__Alien__ 

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 12:32 pm   

Wczoraj przejeżdżałem obok i faktycznie parking był już otwarty. Taki system opłaty za parkowanie powinien być w całej strefie płatnego parkowania. Moim zdaniem sposób naliczania opłat również zabija deptak. Przykładowo skoczyłoby się jeszcze na kawę, ale zostało 10 minut do końca biletu, no to trzeba lecieć do samochodu. Mało komu by się chciało dojść do nieraz odległego miejsca zaparkowania samochodu, zapłacić za bilet i wrócić na deptak. Chyba sam zacznę zostawiać samochód w tym parkingu podziemnym Rosy.

maximus 

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 12:40 pm   

Na parkingu mają szlaban, więc mogą pobierać opłaty przy wyjeździe, a w strefie jak to zrobić? Najlepiej zacznij korzystać z MOBILET, ja jestem bardzo zadowolony. Dopłacam tam gdzie jestem , bez chodzenia do samochodu, mogę nawet komuś wykupić bilet, a co najważniejsze to płacisz za realny czas czyli np. jak wykupisz na 2 godz. a wrócisz po godzinie i zakończysz bilet to wtedy opłata za tę drugą godzinę jest zwracana :) . Polecam.

__Alien__ 

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 4:48 pm   

Muszę poczytać o tym rozwiązaniu, dzięki za informację ;)

ambre

Wysłany: Sob Gru 15, 2012 5:16 pm   fitness

na drugim piętrze powstaje fitness POP-GYM ze squashem:

http://www.facebook.com/popgymclub

Wszędobylski 

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 10:46 pm   pop-gym i inni hmm...

kurde tak sobie czytam i czytam i zastanawiam się czy takie miasto jak Radom ma potrzebe posiadania tylu klubów fitness tymbardziej ze w strefie Łucznik otwiera się kolejny na okolo 1700m z kręgielnią zaraz po nowym roku. Ciekawe jak bedzie z ofertą i klimatem w tych klubach bo każdy zapewnia nas o wyjątkowości hmm...

KY 
Moderator

Wysłany: Śro Gru 19, 2012 2:47 pm   

Cytat:

kurde tak sobie czytam i czytam i zastanawiam się czy takie miasto jak Radom ma potrzebe posiadania tylu klubów fitness tymbardziej ze w strefie Łucznik otwiera się kolejny na okolo 1700m z kręgielnią zaraz po nowym roku. Ciekawe jak bedzie z ofertą i klimatem w tych klubach bo każdy zapewnia nas o wyjątkowości hmm...

Bez wątpienia potrzebuje. Wybierz się do którejkolwiek z obecnie istniejących siłowni/klubu fitnes w godzinach popołudniowych, a gwarantuję Ci, że będzie tam tłoczno.

ambre

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 8:19 pm   klub fitness

[quote="KY"]
Cytat:

Bez wątpienia potrzebuje. Wybierz się do którejkolwiek z obecnie istniejących siłowni/klubu fitnes w godzinach popołudniowych, a gwarantuję Ci, że będzie tam tłoczno.

tu masz racje
ja kupiłem karnet w Atletic-u na Michałowie i tak jest
ale wczesniej chodzilem do Gladiatora przy Warszawskiej i tam tłumów nie było
mimo, że karnet był połowe tańszy

zastanawiające jest to, że ludzie wolą zapłacić 2x więcej, ale za lepsze warunki
mimo, że jest to Radom...

czarusek 

Wysłany: Nie Gru 23, 2012 8:11 pm   

ambre napisał/a:
zastanawiające jest to, że ludzie wolą zapłacić 2x więcej, ale za lepsze warunki
mimo, że jest to Radom...

Przeciez tu mieszkaja tacy sami ludzie jak w innych miastach :) Widocznie wieksza czesc mieszkancow ponad cene stawia sobie jakosc :)

mikielm 

Wysłany: Wto Sty 08, 2013 5:38 pm   

Wreszcie coś zaczyna się dziać w środku:

__Alien__ 

Wysłany: Śro Sty 09, 2013 8:51 am   

Niech tylko wypełnią ten budynek z głowa i będzie nieźle. Mnie szczególnie interesuje restauracja na poddaszu, mam nadzieje, że wyjdzie fajnie.

Odpowiedz do tematu