.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Sandomierz] Koncepcja tras rowerowych
Autor Wiadomość
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 7:48 pm   [Sandomierz] Koncepcja tras rowerowych

http://sandomierz.zm.org.pl/

Na stronie dostępne jest już diagnoza stanu istniejącego, obejmująca analizę istniejącej infrastruktury rowerowej, powiązań zewnętrznych, bezpieczeństwa ruchu rowerowego i dokumentów planistycznych oraz wyniki pomiaru ruchu rowerowego.

W najbliższym czasie zostanie opracowana ogólna koncepcja tras i ścieżek rowerowych. Wtedy też odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne.

teta 

Wysłany: Nie Lip 29, 2012 11:47 am   Re: [Sandomierz] Koncepcja tras rowerowych

A byliśmy tam ostatnio rowerami. Okolice rzeczywiście fajne, ale cholernie górzyste. Jak po 120km w 34* upale mieliśmy podjechać na stare miasto (jak wiadomo leży ono na sporym wzniesieniu) to myślałem, że tam zejdę. Potem się okazało, że nasz nocleg jest na dole ale z drugiej strony rynku :D Tak nas szlak prowadził...
Spotkaliśmy też ciekawą osobę, taki dziadek koło siedemdziesiątki. Pomykał na rowerku, zagadaliśmy o drogę, no i się zaczęło. Teksty w stylu "porobili debile krawężniki po 10cm i jak mamy jeździć?" dobrze określały ich infrastrukturę. Miał się komu wyżalić...
W ogóle miasteczko cudne. Wszystko tanie np. obiad dwudaniowy z dowozem na miejsce 12zł. I to bardzo smaczny dodam. Fajne miejsce, jeszcze nieraz tam wpadniemy w przeciwieństwie do Kazimierza Dolnego, gdzie wszystko jakieś 1,5x droższe a bilety niedługo za wejście na rynek trzeba będzie tam kupować, tak drą z turystów :/

Miro 

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 4:32 pm   

A do Kazimierza to jeszcze ktoś zagląda? ;-)

thediamond 
ROOTS & CULTURE

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 2:22 pm   

Ja byłem wczoraj;)
Ludzi wcale nie jakoś bardzo dużo, aż sie zdziwiłem, a miejscowi za wszystko liczą sobie chyba już kase.. męczące wejście na górę trzech krzyży, a tam niespodzianka, wstęp 1,50zł ( co prawda niewiele) żeby koło krzyża sobie postać i popatrzeć na okolice... :?

teta 

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 5:21 pm   

thediamond napisał/a:
Ja byłem wczoraj;)

Też tam byłem dopiero co. To był nasz kilkudniowy przystanek przy wyprawie rowerowej wzdłuż Wisły. Ładnie, ale drogo i chamska obsługa w lokalach.

thediamond napisał/a:
Ludzi wcale nie jakoś bardzo dużo, aż sie zdziwiłem, a miejscowi za wszystko liczą sobie chyba już kase.. męczące wejście na górę trzech krzyży, a tam niespodzianka, wstęp 1,50zł ( co prawda niewiele) żeby koło krzyża sobie postać i popatrzeć na okolice... :?

A te bilety są po to by było na pensję dla gościa je sprzedającego i na druk samych biletów :lol: Co do cen to jeszcze lepsze kwiatki są - muzeum złotnictwa, dosłownie jeden większy pokój, 5-6minut zwiedzania, 10zł, prom do Janowca 4zł (wcześniejsze było po 2 - 2,5zł, w Opatowcu, łącznie z rowerem). Zamek w Janowcu chyba 5zl, ale to jest rozsądna cena. A najlepsi są naganiacze na parkingi. Stoi taki na skraju drogi, w żółtej kamizelce i odblaskowymi chorągiewkami macha do jadących pojazdów. Większośc myśli, że to jakiś drogowiec kieruje objazdem, skręca a tu normalne podworko z parkingiem 5zł na godzinę :D

Odpowiedz do tematu